Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tehdit mesajı, şikayet ve kovuşturmaya yer yoktur kararı!

Konuyu Kilitleyin
Old 19-01-2015, 02:06   #1
Konuk

Varsayılan Tehdit mesajı, şikayet ve kovuşturmaya yer yoktur kararı!

bundan 5 6 sene önce reşit olmadan önce beraber olduğum kişi, zaman içinde benden fotograflar istemeye başladı. kendisi erkek arkadaşımken bana yaptıkları yuzunden ilişki fotograf isteme ve benzeri konuşmalardan dolayı boyut değiştirdi. kendisine attıgım fotografları ısrar zorlama ve üstümde yarattıgı psikolojik durumlar dolayısıyla atıyordum. kendisiyle görüşmeyi kesip fotograf atmayı bıraktım. fotograflarımı silmesini istedim. silmeyecegını söyledi. bir süre sonra da bana fotograf atmazsam bunları yayınlayacagına dair tehdit mesajları atmaya basladı. bu sureclerın tamamında düzensizde olsa psikiyatisrlere gitmeye basladım. hayatım kabus oldu. sonunda 2 yıl once karşı tarafın ailesine durumu anlattım ve fotograflarımın silinmesini istediğimi söyledim sonra savcılıga basvurdum her seyı anlattım. mesajlasma tarıhlerını yasanan olayların tarıhlerını. fakat savcılık karşı tarafından ifadesini de aldıktan sonra aradan zaman geçmesi somut delil bulamama ve doktor raporu aldırmama isteği gibi sebeplerle kovuşturmaya gerek olmadıgına karar vermiş. adresmden tasındıgım için bana tebligat ulaşmadı. doktor raporu aldırmama isteği gibi bir durumda yok.telefon görüşmeleri de dikkate alınmamış durumda kapatıldı. şuan karşı taraf bana dava açmak istiyor. hangi sebeplerle açabilir? bu fotograflar ilerde bana herhangi bir sıkıntı yaratabilir mi? tekrar başvurup dava açabilir miyim? nasıl bir yol izlemeliyim? karsı taraf hayatına devam ederken ben hala ahlaki sebeplerden oturu yasamak adına hiçbirşey yapamıyorum eve kapanmış durumdayım.ne yapmalıyım objektif olarak yanıtlarsanız sevinirim.
Old 19-01-2015, 12:41   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
bundan 5 6 sene önce reşit olmadan önce beraber olduğum kişi, zaman içinde benden fotograflar istemeye başladı. kendisi erkek arkadaşımken bana yaptıkları yuzunden ilişki fotograf isteme ve benzeri konuşmalardan dolayı boyut değiştirdi. kendisine attıgım fotografları ısrar zorlama ve üstümde yarattıgı psikolojik durumlar dolayısıyla atıyordum. kendisiyle görüşmeyi kesip fotograf atmayı bıraktım. fotograflarımı silmesini istedim. silmeyecegını söyledi. bir süre sonra da bana fotograf atmazsam bunları yayınlayacagına dair tehdit mesajları atmaya basladı. bu sureclerın tamamında düzensizde olsa psikiyatisrlere gitmeye basladım. hayatım kabus oldu. sonunda 2 yıl once karşı tarafın ailesine durumu anlattım ve fotograflarımın silinmesini istediğimi söyledim sonra savcılıga basvurdum her seyı anlattım. mesajlasma tarıhlerını yasanan olayların tarıhlerını. fakat savcılık karşı tarafından ifadesini de aldıktan sonra aradan zaman geçmesi somut delil bulamama ve doktor raporu aldırmama isteği gibi sebeplerle kovuşturmaya gerek olmadıgına karar vermiş. adresmden tasındıgım için bana tebligat ulaşmadı. doktor raporu aldırmama isteği gibi bir durumda yok.telefon görüşmeleri de dikkate alınmamış durumda kapatıldı. şuan karşı taraf bana dava açmak istiyor. hangi sebeplerle açabilir? bu fotograflar ilerde bana herhangi bir sıkıntı yaratabilir mi? tekrar başvurup dava açabilir miyim? nasıl bir yol izlemeliyim? karsı taraf hayatına devam ederken ben hala ahlaki sebeplerden oturu yasamak adına hiçbirşey yapamıyorum eve kapanmış durumdayım.ne yapmalıyım objektif olarak yanıtlarsanız sevinirim.

Dosyayı görmeden sadece anlattıklarınızla kesin bir yorumda bulunmak mümkün değil. Ancak ihtimaller üzerine yorum yapabiliriz. Takipsizlik kararının size tebliğ edilmediğini yazmışsınız. O halde takipsizlik kararının kaldırılması için müracaat edebilirsiniz. Bu dilekçenizde, kendinizden doktor raporu istenmemesine rağmen takipsizlik kararında bu şekilde geçtiğini yazabilirsiniz.

Bunun dışında karşı tarafın hakkınızda ne davası açacağına dair bilgi veremediğiniz için bir yorum yapmak mümkün değildir. Ancak yaptığınıza şikayet, "şikayet hakkı" çerçevesinde ise size "hakaret, iftira" veya "tazminat" davası açamaz

Yapmanız gereken şey, dosyanın bir fotokopisini alarak bir avukata gitmek ve işlemlerinizi onunla takip etmek, olmalı..
Old 21-01-2015, 12:24   #3
Arzuhan

Mevcut fotoğrafların internet ortamında yayınlanması halinde ilgili içeriklerin kaldırılmasını isteyebileceğiniz gibi,özel hayatın gizliliğini ihlal sebebiyle suç duyurusunda bulunabilirsiniz.Psikolojik şiddet ile ilgili oluruk da Aile mahkemesinden tedbir talebinde bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi