Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Haklarimi Bilmiyorum/Bilgi Ve Cesarete İhtiyacım Var

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-08-2013, 23:34   #1
Konuk

Varsayılan Haklarimi Bilmiyorum/Bilgi Ve Cesarete İhtiyacım Var

merhaba.fransada 11 yillik evliyim.2 cocuk annesiyim.kizim 4 oglum 9 yasindalar..hic calisma hayatim olmadi..turkiyede evlendik buraya geldim fransiz vatandasi oldum..cifte vatandasiz hepimizde.uzun zamandir ara ara dusunuyorum evliligimi bitirmeyi.fakat hic cesaretim yok korkuyorum.maddi ozgurlugum yok.dilimi de cok fazla gelistiremedim,sadece genel islerimi yapabiliyorum okadar.bosanma islemleri nasil hic bir fikrim yok.cocuklarimi kaybetmekten cok korkuyorum.onlari elimden alirlar dusuncesiyle hep vazgeciyorum bosanmaktan.fakat artik bir yerinden baslamam gerekli oldugunu da biliyorum.yurutemiyorum.sabrim kalmadi.bana kalsa bosanip turkiyeye donerim.rahmetli babamin maaasinin baglanicagini dusunuyorum tekrar.fakat cocuklarimin gelecekleri icin fransada kalmak daha mantigima yatiyor.bu yuzden burada kalip cocuklarima hem anne hem baba olmak,calisip onlari yetistirmek istiyorum.lutfen bilgi ve cesaret verirseniz sevinirim..
Old 22-08-2013, 23:05   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Mali zorluklar,istenmeyen evliliklerin devamına yol açabilir.İradeniz boşanma yönündeyse öncelikle hangi ülkeden dava açacağınızı kararlaştırmanız ve hukuksal olanaklar konusunda bilgi edinmeniz gerekir.Kararınıza göre ilgili ülke kanunlarına vakıf bir avukattan destek alabilirsiniz.

Bilmek geleceği planlamada yardımcı olur.Kararlarınızı destekler.

Fakat boşanma iradesi ve cesareti için bir ruhsal /sosyal destek veren bir uzmandan yardım almanız yararlı olabilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi