Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İhanet

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-06-2012, 10:08   #1
Konuk

Mutsuz İhanet

Merhabalar
EŞİmle Yillardan Berİ SÜre Gelen AnlaŞmazliĞimiz Var Şİddet Hakaret Ne Ararsaniz Hepsİ Var En Son Nİsan Ayinda Çok BÜyÜk Bİr Kavga Ettİk Kavga Esnasinda Yanimizda Benİm Ablam Da Vardi Daha Sonra Da Kendİ KardeŞİde ÇaĞrilarak BÜtÜn Olaylara Tanik Oldular EŞİm O GÜn Kavga Esnasindabenİ İkİ Bayanla AldattiĞini Yemİnler Ederek İtİraf Ettİ Benİ De İffetsİzlİkle Namussuzlukla SuÇladi Ben ÇaliŞan Bİr Bayanim İŞİmle Evİm Arasinda SÜre Gelen Bİr YaŞantim Var Bu Zamana Kadar Tek BaŞima Bİle İŞİm Harİcİnde Çocuklarim Olmadan Bİle Bİryere Gİdemezdİm ÇÜnkÜ EŞİm Bana Benİ Aldatiyorsun Gİbİlerİne Gelen Hakaret Dolusu SÖzlerle İthamda Bulunuyordu Bu İhanet Olayini ÖĞrendİĞİmden Berİ İÇİmde Dİnmeyen Öfke Patlamalari YaŞiyorum Pirlanta Gİbİ 11 Ve 4 YaŞlarinda 2 OĞlum Var Kİmİ Zaman TartiŞmalarimiza İstemeyerek Te Olsalar Şahİt Oluyorlardi Bu İhanet Olayi Benİm BÜtÜn Kİmyami DeĞİŞtİrdİ İnsanlara Hayata KarŞi Artik İyİden İyİye GÜvenemez Hale Geldİm Evlendİkten Sonra ÇaliŞarak EdİndİĞİmİz Tapulari Benİm Üzerİme Olan Ev Ve DÜkkan Var Bu Arada Da Sadece Bu Gayrİmenkuller İÇİn Ayrilamiyorum ÇÜnkÜ Bunlarin Üzerİnde Hak İddİa EdeceĞİ İÇİn Bende YanaŞamiyorum BoŞanma Olayina ÇÜnkÜ Onlari Çok Zorluklarla Aldik Ve Çocuklarimin GeleceĞİ İÇİn Kİmselere Heba Etmek İstemİyorum Yanİ Onun Bunlardan Hakkini Almasini İstemİyorum Sorum Şu
1- BoŞanmadan Ayri Bİr Evde Ya Da İlde YaŞamak İÇİn Sadece Ayrilik Karari Alinabİlİr Mİ
2-ben İhanet Olayini GÖzÜmle GÖrmedİm O Sadece Ablamda Yanimdayken Kendİsİ İtİraf Ettİ Ayrica Da Kendİ Erkek KardeŞİ GeldİĞİnde De Bu Olayi Ben SÖyledİm O Da Şahİt Oldu Bu İhanet Olayina
Herhangİ Bİr BoŞanma Olayinda
3-gÖrdÜĞÜm SÖzsel Ve Fİzİkİ Şİddet(darp Raporum Yok )olaylari,bu İhanet Olayi ,sÜreklİ Alkol Kullanmasi Bunlari Şahİtlerle İspat Edersem
Çocuklarimin Velayetİ-ev Ve DÜkkan Üzerİndekİ Haklardan Mahrum Edebİlİr Mİyİm
Ayrica ÇaliŞiyor Ama HİÇ Bİr Sosyal GÜvencesİ Yok Benİm Üzerİmden Faydalaniyor ÇÜnkÜ Ben Ssk Li Olarak ÇaliŞiyorum BÜtÜn Bunlardan Dolayi Benden Nafaka Talep Edebİlİr Mİ
DeĞerlİ Cevaplarinizi Beklİyorum
Bana Yardimci Olun LÜtfen
Old 12-06-2012, 12:26   #2
Av. Hatun Olguner

Boşanma sebeplerinin varlığı halinde dilerseniz ayrılık davası açarsınız dilerseniz boşanma davası açarsınız. Yani sizin olayınızda yalnızca ayrılık davası açabilirsiniz.

Boşanma durumunda katkı katılma alacağı talep hakkını engelleyemezsiniz.

Çocuklarınızın velayeti şöyle düzenlenecektir : 11 yaşında olan oğlunuz görüşlerini açıklama olgunluğuna kavuşmuştur.
Hakim bu oğlunuzun tercihini soracaktır. Çocuk kimi isterse o tarafa bırakılacaktır. Kardeşlerin birbirinden ayrılmaması esas olduğundan küçük çocuğunuz da aynı tarafa verilecektir.

Boşanma davası açmanız durumunda eşinizin alkol aldığını,darp ettiğini,hakaretlerini ve aldatmasını şahitlerle ispat etmeniz gerekecektir. Ayrılık davasında da bu olayları ispat etmeniz gereklidir.

Boşanma davası süresince geliri bulunmayan eş geliri bulunan eşten tedbir nafakası talep edebilir. Mahkeme de kusur araştırması yapmaksızın geliri bulunan eşin geliri bulunmayan eşe tedbir nafakası ödemesine karar verebilir, Yalnız boşanma kararı kesinleştikten sonra ihanet eden eş sizden nafaka alamaz. Yalnızca boşanma davası sürerken tedbir nafakası alabilir.

Hukuki adımlarınızı ise bir avukatla birlikte atınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi