Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Yardımlarınızı Bekliyorum

Old 03-07-2003, 00:21   #1
ayhan_bostan

Varsayılan Yardımlarınızı Bekliyorum

alacaklı,müşteki ve müdahili olduğum bir davam var.çekin tarihi mart 2001 ve davam devam etmekte.bu zaman sürecinde borçluya
tebligatlar çekildi ama belirttiği adreste bulunamadı,sürekli sahte adreslere ikametgahlarını taşıdı.en son şubat 2003 teki duruşmada gıyabında tutuklama kararı çıktı.aradan 20 gün geçtikten sonra mart 2003 te avukatıyla gelip ifade vermiş ve çeki benim ondan zorla aldığımı beyan etmiş.şimdi avukatı beni arayıp anlaşmak istediklerini söylüyor,ama teklif ettikleri rakam komik bir rakam.bende kabul etmedim ve davaya devam edeceğimi söyledim.şimdi sizce ne yapmalıyım.

mademki böyle bir iddiası varsa neden 2 yıl beklemiş,acaba hakim bunu gerçekten kayda alırmı,gecikmiş itirazın belli bir süresi varmıdır.Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.SAYGILARIMLA
Old 03-07-2003, 07:15   #2
Armağan Konyalı

Sayın ayhan bostan,

Sabretmeye devam edeceksiniz ve bir avukattan profesyonel yardım alacaksınız. Bunlardan birincisi ikincisinden çok daha zordur.

Saygılarımla

Bir Dost
Old 03-07-2003, 21:55   #3
ayhan_bostan

ilginize çok teşekkür ederim.Ama hiç yorum getirmemişsiniz,sizce hakim aradan bayağı uzun zaman geçmesine rağmen karşı tarafın iddiasını dikkate alırmı?Saygılarımla
Old 03-07-2003, 22:21   #4
Armağan Konyalı

Sayın ayhan bostan,

Dosyanızı incelemeden, verilen ifadeyi bile okumadan yanıt veremem. Versem bile bu yanıta siz itibar etmemelisiniz.

Sizin falcıya değil, avukata ihtiyacınız var.

Saygılarımla

Bir Dost (bilmediginibilen)
Old 07-10-2006, 21:49   #5
cisseven

Varsayılan Sayın Ayhan BOSTAN

Öncelikli olarak size bi kolluk gözüyle değerlendirdiğim ve bence olması gereken belkide yardımı olacak ipicu verebilirim
öncelikli olarak çeki zorla almadığınıza dair bir tanık bulmanız daha sorna elinizde ve dava konusu olan çekin üzerindeki el yazısının kriminal incelemsini yaptrımanız sonuç itibari ile çıkan ekspertiz raporu ve tanığın ifadesi doğrultusunda hakim bir fikir edine bilir daha sonra şahsın mal varlığı araştırması yapılır ve duruşmanın daha hızlı işlerlik kazanması için bir avukat bulmanız ve bunları kanunların kabul ettiği bir çerçeveye almasını sağlayarak davanızın kısaltmasını sağlamız uygun olacağını düşünüyorum.
Old 08-10-2006, 02:23   #6
ayhan_bostan

sayın cisseven,çok haklısınız.ilginize çok teşekkür ederim.20 eylülde duruşmam vardı.hakim beraatimi verecekti ama karşı tarafın avukatı gelmediği için karar vermedi.karşı tarafın avukatına yeni bir çağrıda bulundu ve 30 ekimdeki duruşmada bulunmazsa yokluğunda karar verileceğini söyledi.
Old 08-10-2006, 03:00   #7
Av.Selim Balku

Sayın cisseven, sayın Ayhan Bostan müdahili ve müştekisi olduğu bir davadan bahsetmiş ancak davanın ne davası olduğunu belirtmemiş, siz neye göre hukuki yardım da bulundunuz?

Sayın Bostan, sayın cisseveni haklı bulmuşsunuz ayrıca hakim beraatime karar verecekti demişsiniz ncak krşı tarafın avukatı gelmediği için ertelendiğinden bahsetmişsiniz. Siz neye göre sayın cisseveni haklı buldunuz?

Bence haklı bulmanızı gerektirecek görüşü bir meslektaşım yukarda dile getirdi...
Old 13-10-2006, 02:15   #8
ibreti

Pazartesi günlerini hiç sevmem.
Buradaki açıklamalar da sevmediğim Pazartesi günleri gibi.
Vatandaş bir önceki Pazartesi günü bir adli evrak almıştır. Önce zarfı açıp satır satır okur, yorum yapar. Sonra komşu esnafa sorar. Kimisi okumadan, kimisi okuyarak yorum yapar. Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar böyle geçmiştir. Düğüne-cenazeye gitmiştir. Gittiği her yerde bu adli belgeyi açar, okur, anlatır, yorum yapar, yorumlar yaptırır...
Hasılı kesin kaanati oluşmuştur vatandaşın. Elindeki evrakın ne olduğunu ve ne yapması gerektiğini çok iyi bilmektedir..
Pazartesi günü yolu şehre düşer. Eli cebinde ve avucunda da sıkı sıkı tuttuğu evrak.. Bir tabela iki tabela üç tabela diye tabelaları saya saya gezinir caddede.
Tesadüfen benim tabela çıkar karşısına... Avukat felanca...
Bürodayım. Çıkmak üzereyim. Çantamı son kez gözden geçiriyorum. Çayımı bile yarım bırakacağım. Derken kapı çalınır. Açarım, vatandaş karşımda...
Kısacık bir şey soracaktır.
Önce belgeyi isterim. Alırım fakat okunacak hali kalmamış...
Zar zor okumaya çalışırım. Bu arada vatandaş geçen haftanın bütün derlemelerini anlatır bir bir...
Olayın hukuki boyutunu anlatmaya çabalarım ama dinlemez. Beni sınamaya gelmiştir zaten. Akıl almaya değil, akıl vermeye; öğrenmeye değil, öğretmeye gelmiştir.
Hemen her Pazartesi yaşarım bunu.

Şimdi anladınız mı neyin haklı bulunduğunu Sn.Balku

Saygılarımla...
Old 13-10-2006, 09:11   #9
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan ayhan_bostan
sayın cisseven,çok haklısınız.ilginize çok teşekkür ederim.20 eylülde duruşmam vardı.hakim beraatimi verecekti ama karşı tarafın avukatı gelmediği için karar vermedi.söyledi.

Pardon müşteki idim demiştiniz sanık-müştekimisiniz ?
Old 13-10-2006, 09:41   #10
cisseven

sayın Avukat Selim BALKU olayı anlatış biçimin göre
Old 13-10-2006, 10:15   #11
Av.Selim Balku

Alıntı:
Şimdi anladınız mı neyin haklı bulunduğunu Sn.Balku

Ben anladım da diğer arkadaşlarda anladı mı acaba?
Old 13-10-2006, 10:54   #12
cisseven

bi sorununuz varsa açık konulşun şahsın müşteki sanık yada mağdur olulmadığını nerden biliyosunuz

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi