Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Cep Telefonu Telefoncudan Çalınınca

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-08-2006, 18:13   #1
Av. Emrah GELEŞ

Rahatsiz Cep Telefonu Telefoncudan Çalınınca

Bundan 9 ay kadar önce cep telefonumuzu bir telefoncuya götürdük.Buradan tel çalındı ve bunun sonnda biz telefoncudan çalınan telefonun ücretinin en yakın zamanda ödeneceğine dair belge aldık.Yalnız daha sonra zaman geçtikçe bizim ısrarlarımız neticesinde kişi istediğiniz yere şikayet edin bakalım alabilecek misiniz cevabını verdi.Şimdi bizim bu konuda yapabileceğimiz ataklar ne olmalı?
Bilgilerinize sunarım....
Old 30-08-2006, 23:56   #2
Jeanne D'arc

Sayın Yeşilsever Arkadaşım
Forumun Tüketicinin Korunması Çalışma Grubunu incelemenizi tavsiye ederim. Aradığınız tüm cevapları bulabilir ve atağa geçebilirsiniz. Daha olmadı elinizdeki belgede yazılı bedel ve 9 aylık işlemiş faizi üzerinden icra takibi yapabilirsiniz.
Old 31-08-2006, 19:13   #3
Av. Çetin

Tüketicinin korunması çalışma grubunu hiç duymadım ama tüketici dernekleri bu konuda size yardımcı olabilirler...
Old 31-08-2006, 19:26   #4
Av. Çetin

Tüketicinin korunması çalışma grubu sitedeki bir çalışma grubuymuş, sitenin en acemisi benim herhalde bağışlayın.......
Old 31-08-2006, 21:19   #5
Jeanne D'arc

Sayın Av. Çetin tam sizi saracaktım ki ikinci cevap ile kurtardınız. Ancak ben de site ve innternet konusunda sizden halliceyim yani merak etmeyin yanlız değilsiniz.
Old 04-09-2006, 12:15   #6
marmarahukuk

öncelikli olarak icra dairesinde ilamsız takip başlatabilirisiniz. diğer taraftan da tüketici haklarına bir bakın derim. saygılarımla
Old 07-10-2006, 22:52   #7
cisseven

cep telefonunun size ait olduğunu kanıtlayacak bir faturanız mevcut ise C.Savcılığına başvurarak telefonunuzun çalındığını , yer tespiti için hakim kararı almalı ve gsm şirketlerine gönderilmesini sağlamalısınız böylece telefonunuz İMEİ numrası sayesinde yer tespiti dahil yapılacağını düşünüyorum
saygılarımla
Old 10-10-2006, 20:34   #8
hukukcu_gurhan

selam arkadasım sizinki de gercekten ilginc bir olay olmus gercekten ama siz basta hata yapmıssınız tüketicinin korunması hakkındaki kanunu okusanız iyi edersiniz...
Old 13-10-2006, 14:27   #9
üye3578

Herkes ne yapacağınızı söylemiş, ben ne yapmayacağınızı hatırlatayım, Cisseven nickli arkadaşın söylediğini yaparsanız suç işlemiş olma ihtimaliniz doğacağı hususunda sizi uyarayım...
Old 13-10-2006, 17:09   #10
ggörkemg

Alıntı:
Yazan zeynel
Herkes ne yapacağınızı söylemiş, ben ne yapmayacağınızı hatırlatayım, Cisseven nickli arkadaşın söylediğini yaparsanız suç işlemiş olma ihtimaliniz doğacağı hususunda sizi uyarayım...

olayda sanırım icra takibi ve tüketici haklarına başvurmak daha doğrudur. ancak sizin cevabınızın nedenini çok merak ettim. telefonun kişiye ait olduğunu gösteren fatura ile savcılığa başvurmak nasıl suç işleme ihtimali doğurabilir? ben daha yeni mezunum ve bir c.savcısından bu konuda cevap almak iyi bir tavsiye olurdu.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi