Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

uyap hakkında

Yanıt
Old 16-03-2006, 18:21   #1
N'gN

Varsayılan uyap hakkında

bilindiği gibi hayatımıza yeni giren uyap hakkında nasıl kullanıldığına dair yazı veya resim bulabilirmiyiz?
Old 16-03-2006, 20:45   #2
Av. Muzaffer ERDOĞAN

adalet.org da program ve açıklamaları var. Ankara barosu CD olarak da dağıtıyor.
Saygılar.
Old 03-04-2006, 23:30   #4
Av.M.Yücel

Alıntı:
bilindiği gibi hayatımıza yeni giren uyap hakkında nasıl kullanıldığına dair yazı veya resim bulabilirmiyiz?
Uyap hakkında detaylı bilgi edinmek için UYAP Resmi Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca UYAP mevzuatını bilgisayarınıza indirdikten sonra açılan pencerede UYAP başlığına tıklayarak da aynı siteden detaylı bilgileri edinebilirsiniz.Kolay gelsin..
Old 13-09-2006, 00:53   #5
alifatih

Ayrıca UYAP kullanan adliyeleri gezerek de uygulamayı yakında görebilirsiniz...
Old 13-09-2006, 22:33   #6
Av.Nebi

Uyap işi yavaşlatan bi engel şu an benim için ... Sistem olarak güzel ama bizim ülke gibi prosedür kalabalığı çok olan bi ülke için ek bir prosedür...
Old 14-09-2006, 23:41   #7
alifatih

Yok, aslinda çok işe yarıyor, düşünsenize TC Kimlik numarasını girmemiz yeterli, dosya mahkemeye gitse de, Yargıtay'a gitse de, savcılıkta katip tarafından TC Kimlik numarası girildiği için yeniden yeniden girilmiyor eskisi gibi. Tüm bilgiler otomatik çıkıyor kararlara, ifadelere vs... Yanlış mahkemeye dava açma imkanımız yok, uyap uyarıyor... Eğer kişi aranıyorsa hemen uyarı veriyor, tanık olarak dinlemek için bile çağırsak Türkiye'nin başka bir yerindeki arama kararı olduğıunu söylüyor ve kişi yakalanıyor... Yıl sonlarında günlerce hatta haftalarca devir için uğraşılmıyor, tek tuşla hepsi halloluyor... Hangi savcıda kaç dosya var, ne kadardır işlemsiz, ne işlem yapılmış, hemen gözüküyor... Tam olarak oturtulduğunda dünyada bir ilki başaracağız ve harika bir sistemimiz olmuş olacak... Havelsan'ın uğraşmalarına değecek...

Tek sorun bağlantı hızlarında çok RAM yiyor ve yüksek hızda bağlantı istiyor. 4096 MBps bağlantı olduğu halde yavaşlamalar, donmalar sık yaşanıyor...

Şimdilik aklıma bu kadar geliyor..

Saygılar...
Old 15-09-2006, 08:49   #8
Av.Nebi

tam anlamıyla dediklerini kaç adliye memuru yapabiliyor acaba yada bunların yapılabileceğini biliyor ?
Old 16-09-2006, 12:25   #9
mematiturk

Varsayılan öğreneceğiz...

adliye personelinin iş yoğunluğuna artı olarak uyap'ı da iyi öğrenme amacı güdülecek. Bundan muhakkak kaçış yok. Ancak bakanlığın adli personelin özlük haklarında biraz daha fedakarlık göstermesi bir nebze bu zorlukları aşmamıza yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
Old 16-09-2006, 22:43   #10
alifatih

Alıntı:
Yazan Av.Nebi
tam anlamıyla dediklerini kaç adliye memuru yapabiliyor acaba yada bunların yapılabileceğini biliyor ?

Kendi görev yaptığım adliye için konuşursam; personelin tamamına yakını genç nesil, bilgisayarı da zehir gibi bilen elemanlar, yani çoğu biliyor, orta yaş yada bilgisayarla arası iyi olmayan çok az insan var, onlar da yavaş yavaş öğreniyor...
Old 16-09-2006, 22:50   #11
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan alifatih
Kendi görev yaptığım adliye için konuşursam; personelin tamamına yakını genç nesil, bilgisayarı da zehir gibi bilen elemanlar, yani çoğu biliyor, orta yaş yada bilgisayarla arası iyi olmayan çok az insan var, onlar da yavaş yavaş öğreniyor...

Yaşlı memurlar alınmasın ama sorun onlarda ....
Old 16-09-2006, 22:54   #12
alifatih

Alıntı:
Yazan Av.Nebi
Yaşlı memurlar alınmasın ama sorun onlarda ....

Evet böyle. Ama zamanla düzelecek, onların zamanında da daktilo kullanmak en kral işmiş. Şimdiki yeni memurlar da onlar gibi daktilo kullanamıyor mesela. Otopsi, keşif vs'de laptop yada yazıcının pili bittiiğinde yeni memurlar ne yapacağını bilemiyor, hele bir de ticaret lisesi mezunu değillerse... Yani sözün özü; zaman...
Old 21-09-2006, 14:35   #13
Av.Barış

bugün e-mail adresime uyap-avukat protalına giriş için sertifika dosyası geldi.hemen bilgi işlemden şifremi alıp sisteme girdim.gerçektende uyap güzel birşeymiş.takip ettiğim dosyalar ile ilgili bilgiler hemen karşıma geldi.yanlız şöyle bir sorunu var;
sistem çok yavaş çalışıyor.umarım bunun çözmü bulunur
Old 21-09-2006, 14:40   #14
alifatih

Yavaşlıktan biz de muzdaripiz... Heryere yayılınca daha da yavaşlayacağından korkuyoruz açıkçası...
Old 24-01-2007, 14:53   #15
mdelen82

uyap mevzuat programını yükledim gerçekten güzel kaynak.ancak yetersiz.adalet gov.tr den temin edilebilir
Old 09-04-2007, 03:02   #16
gençhukukçu54

çok güzel bir program,sürekli güncelleniyor.yanlız bir kötü yanı var updateyi halihazırda yüklü olan önceki versiyona eklenti yapmıyor,direk yeni versiyonunu yüklemek gerekiyor.
arada bizde uyap mev. program versiyonları diye arşiv yapmış oluyoruz
Old 12-04-2007, 12:40   #17
*sinequanon*

Gerçekten de harika!!! bir program.Tam anlamıyla hukukçular için hazırlanmış.Mesela farkettiniz mi bilmem program "ilam" yazamıyor "ilan" yazıyor."İcra giderleri" diyemiyor "icra girerleri" diyor.Şu anda avukat bilgileri girişi kısmına tıkladığımda karşıma kocaman bir boşluk çıkıyor.Onun bunalımıyla yazıyorum.Ben bayıldım bu programa
Old 05-06-2007, 09:25   #18
ad-hoc

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
Gerçekten de harika!!! bir program.Tam anlamıyla hukukçular için hazırlanmış.Mesela farkettiniz mi bilmem program "ilam" yazamıyor "ilan" yazıyor."İcra giderleri" diyemiyor "icra girerleri" diyor.Şu anda avukat bilgileri girişi kısmına tıkladığımda karşıma kocaman bir boşluk çıkıyor.Onun bunalımıyla yazıyorum.Ben bayıldım bu programa

Son zamanlarda o boşluk beni de deli etmeye başladı, nasıl bi iştir anlamadım yoksa benim Uyp'ım mı bozuk
Old 07-06-2007, 11:07   #19
niayka

Ad-hoc senin uyapın bozuk değil bence..Çünkü aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum...Uyap deyince artık fenalık geçiriyorum...E-Takip programım sorunlu hadi onu geçtim kullandığım icra programım da sorunlu ve ilgilisi benimle ilgilenmiyor.Yeter artık nedir uyaptan çektiğim...Hı unutmadan bir de şu var;sadece bir takip açmak için icra dairesine gittiğimde duyduğum şeyi aktarayım,"av. hanım acele değilse lütfen biriktirip getirin dosyalarınızı toplu giriş yapalım,daha giriş yapmamız gereken 300 kadar dosya var,siz de biriktirin...".O kadar dosya biriktirmeye meslek hayatım yetmez demek geldi içimden ama yapılacak birşey yok...Bekliyoruz 300 tanecik dosya girişinin bitmesini...Bir de anlamadığım şu hangi alacaklının alacağı acil değildir??
Old 27-01-2009, 00:42   #20
infinity

uyaptan eskiden açılmış dava dosyalarına da erişebilir miyiz yoksa sadece belli bir tarihten itibaren açılan davalar mı sistemde.teşekkürler
Old 01-02-2009, 15:55   #21
skayan

Uyap ta bir çok dosya kayıtlı değil,kayıtlı olanların da bir çok zaptı zaten Uyaptan önce yazıldığı için sistemde yok.Uyap için artık elektronik imza gerekiyormuş üstelik.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi