Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Reenkarnasyona inananlar, geçmişte ya kraldır ya da kraliçe:)

Yanıt
Konu Notu: 8 oy, 3,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-06-2007, 16:54   #61
ParanoidAndroid

gelsin gelsin oba makarna, bol bol gelsin oba makarna, oba lezzet her sofrada, OBA!
(Size nasıl uyum sağlıyorum Sn.Dikici, görüyorsunuz, ben de sizinle aynı frekansı paylaşıyorum şu an: ÇOK BUNALDIM!)
Old 07-06-2007, 16:55   #62
Veysel

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
Hadi anlatın o zaman, bakalım erkek erkege bir kafkas ekibi kurabilecek misiniz..

Ekibi kurmasına kurarız da, yerimiz dar.
Old 08-06-2007, 14:45   #63
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Veysel
Bazen susmak, söylenen bir sürü sözden çok daha fazlasını ifade eder. Montesguieu

..........
Old 08-06-2007, 14:59   #64
Av.Mehmet Saim Dikici

..........

nokta noktalar susmak anlamına gelmez...
Old 08-06-2007, 15:12   #65
uSaRe01

Sükut her zaman ikrardan sayılmaz (bir yer hariç)
Old 08-06-2007, 15:13   #66
Av.Mehmet Saim Dikici

Cânı kim cânânı içün sevse cânânın sever.
Cânı içün kim ki cânânın sever cânın sever.(Fuzuli)
Old 08-06-2007, 15:30   #67
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Sn.Mehmet Saim Dikici
..........

nokta noktalar susmak anlamına gelmez...

Ama siz anlamışsınız Sn.Dikici
Old 08-06-2007, 16:08   #68
Veysel

Sayın ParanoidAndroid ; Sayın Dikici anlamış olabilirde, ben bir şey anlamadım. Alıntı yaptığınız cümle benim imzam.
Susmanızı gerektirecek ne yaptım ?
Old 09-06-2007, 16:39   #69
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Veysel
Sayın ParanoidAndroid ; Sayın Dikici anlamış olabilirde, ben bir şey anlamadım. Alıntı yaptığınız cümle benim imzam.
Susmanızı gerektirecek ne yaptım ?

Paranoid&roid burada kızım sana söylüyorum gelinim sen anla tabirinden bir ima da mı bulunmuş olabilir acaba
Old 19-06-2007, 16:00   #71
uSaRe01

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
Acaba Oblomov ben miydim?

Sanmıyorum Tavır ve davranışlarınız ile bakış açılarınız birbirinden tamamen farklı
Old 19-06-2007, 16:05   #72
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan uSaRe01
Tavır ve davranışlarınız ile bakış açılarınız birbirinden tamamen farklı

Açıklar mısınız?
Old 19-06-2007, 16:11   #73
uSaRe01

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
Açıklar mısınız?

Oblomov olaylara 30 derecelik bakış açısıyla bakarken -iltifat olarak almazsanız- sizin bakış açınızın 359 (KDV dahil) derece olduğunu söyleyebilirim
Ayrıca Oblomov ingilizce bilmezdi
Oblomov kalemi sol eliyle tutar ayakkabısının bağını bağlamasını beceremezdi...
.... Bunun gibi bir çok neden sıralayabiliriz
Old 19-06-2007, 16:24   #74
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan uSaRe01
ayakkabısının bağını bağlamasını beceremezdi...

İtirafım geldi; itiraf.com'da buluşalım
Old 19-06-2007, 16:53   #75
ParanoidAndroid

Alıntı:
Alıntı:Yazan uSaRe01Tavır ve davranışlarınız ile bakış açılarınız birbirinden tamamen farklı
Açıklar mısınız?

Oblomovla (benim) davranışlarımızın ve yine Oblomovla (benim) bakış açılarımızın farklı oldugunu söylemek istemişsiniz; aslında anlamam gereken buydu; benim davranışım ile bakışım arasında tutarsızlık gördügünüzü söylemek istediginizi sanmıstım; yoksa açıklattırmazdım; teşekkür ediyorum yine de
Old 19-06-2007, 20:31   #76
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
359 (KDV dahil)

Ama ÖTV hariç olmalı, değil mi ama?
Old 20-06-2007, 19:22   #77
ISIL YILMAZ

ParanoidAndroid önceki hayatında Oblomov muymuş?
Old 20-06-2007, 19:35   #78
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Işıl Yılmaz
ParanoidAndroid önceki hayatında Oblomov muymuş?

Sanmıyorum ama oba makarna olabilir,OBA!
Old 21-06-2007, 11:06   #79
uSaRe01

Alıntı:
Yazan korayad
Sanmıyorum ama oba makarna olabilir,OBA!

Kıvrım mı ?
Old 24-06-2007, 13:31   #80
zeynep

Bu sıcak pazar gününde evde kalmış olmanın sıkıntısı ile internette ve tabi ailemin sitesinde dolaşırken, konu başlığı ilgimi çekti. Forumu başından itibaren okudum ve kahkahalarımı tutamadım. Hem korku, hem neşe, hem eğlence, hem sıkıntı içe içe mesajlarınız günümü kurtardı.

İyi ki varsınız!

ParanoidAndroid arkadaşımızın yerinde olmak istemezdim. Sayın Dikici, sizi tebrik ederim. Bence siz önceki hayatınızda, bulunduğunuz ülkenin Cem Yılmaz'ı idiniz.

THS Aileme Sevgiyle,

Zeynep
Old 30-06-2007, 19:56   #81
Tulin

Dünyanın çeşitli yerlerinde örneğin İngilterede hortlak turizmi diye bir şey var.Çok pahalı oteller ve insanlar oraya hortlak(peri,öte aleme geçememiş ruhlar)ları deneyimlemek için gidiyor.Pek çoğu gördüğünü söylüyormuş.Japonyada ise perili evler temizlenip tekrar kullanılmak yerine terk edilirmiş.
Meksikada da terkediliyor,iki bina görmüştüm Ganahuatoda
koca evler eşyalarıyla terkedilmiş gerçektende tipik hortlaklı ev görünümündeydi.
Bilimsel açıklaması hava ısındıkca ahşaplar genişliyor ve sabit çivileri gererek gıcırtı yapıyormuş.
Oldum olası zekice bulurum peri hortlak hikayelerini.

On on beş yıl kadar önce kan ter içinde uyandım.Kabus görüyordum ve taşlanarak öldürülüyordum.Ayrıntılar hala zihnimde güneş yüzüme doğuyordu ve gözlerimi açamıyordum üzerimde upuzun beyaz bir giysi vardı ellerim arkamda bağlıydı ayaklarımdada bir ağırlık vardı.Sadece yarım adım atabiliyordum ve yüzümü taşlardan koruyamıyordum.Hiç unutmam ilk taş alnımın sağ taraına geldi.Güneşe hiç bakamam ve kirpiklerimin ve gözyaşlarınm arasından beyaz giysili sevimsiz adamlar beş metre den fazla bir uzaklıktan taşları özellikle kafama attıyorlardı.Bir kaç dakika sürdü bu ve elbisem yana kaydı omuzum açıldı.Bu taşlanmak kadar utanç vermişti bana omuzumu atarak kapatmak istedim ama başaramadım..Her taşın acısı hala hatırımda.
Artık kafamı sağa sola çevirmenin yararı olmadığını anladım.Pes ettim ve o acıyla uyandım.İşe giderken hala etkisndeydim kabusun.
İş yerinde gazeteyi açtığımda ilk sayfadaki haber" İranda bir kadın Taşlanarak öldürüldü"
O gün bu gündür bir yanım ezoterik bilgileri metafiziği öğrenmeye anlamaya çalışıyor.
Aslında ön yargısız şöyle bir geriye dönersek ( bunu yakınlarımla yaptığımda haklı çıkarım ) minik mucize,anlık sezgiler, hepimizde vardır.Sadece üfleyip tozunu almak gerekiyor.
Çıplak ölüm korkumu( sahip olma arzularıyla giydirilmemiş anlamında)sınadığımda reenkernasyonun içinde buldum kendimi.Sizde bir dalın içine ...
Sevgiler
Old 30-06-2007, 21:39   #82
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Çıplak ölüm korkumu( sahip olma arzularıyla giydirilmemiş anlamında)sınadığımda reenkernasyonun içinde buldum kendimi.Siz de bir dalın içine ...

Denedim, denedim, denedim... ama bir türlü dalmayı beceremedim...

Çünkü altı çizili olan bölümü bir türlü anlayamadım... (Sahip olma arzularıyla giydirilmemiş!) ne demek ki?

Saygılar.
Old 30-06-2007, 21:56   #83
halit pamuk

Sahip olma arzularıyla giydirilmemiş demek Malik olma isteği ile çıplak kalmış demek..
Old 30-06-2007, 22:00   #84
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan korayad
Sahip olma arzularıyla giydirilmemiş demek Malik olma isteği ile çıplak kalmış demek..

Ben nedense Türk Filmlerinin Coşkun Abisini tahayyül ettim ve ürktüm... Demek boşuna ürkmüşüm...
Old 30-06-2007, 22:06   #85
halit pamuk

Kesinlikle boşa ürkmüşünüz, hikayenin kırmızı noktalı bir duruma dönüşeceğini zannetmiyorum.
Old 30-06-2007, 22:17   #86
Av.Mehmet Saim Dikici

Yani bir tür çıplak ceset gibi mi? Musalla taşı vs... Ya ben geçmiş hayatımı değil de hayatı garantiye almak için gelecek hayatımı merak ediyorum... Bu nedenle de reenkarnasyon hoş bir şey gibi geliyor kulağa... Bir de çıplak ölüm korkusunu (sahip olma arzularıyla giydirilmemiş anlamında) öğrenirsem, değmeyin keyfime...
Old 30-06-2007, 22:21   #87
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Ya ben geçmiş hayatımı değil de hayatı garantiye almak için gelecek hayatımı merak ediyorum...

Şöyle bir akıncı birliği gönderip kontrol ettirelim olmaz mı
Old 30-06-2007, 22:24   #88
Av.Mehmet Saim Dikici

Bir de şu merakımı muciptir:

Hayatlar arasında geçişler sert mi olur, yumuşak mı...? Şöyle, arz edeyim: İlk hayat diye bir şey olmaz... sürekli devinim var dersek; bir önceki hayatta misal at isek, bir sonrakinde Avukat olamayız sanırım... Hani kişilik bunalımı yaşamamak adına..

At iken, zebra, sonra aslan, sonra maymun vs... sonra mesala ben, bir Avukat...

Birden bire olmaz değil mi?
Old 30-06-2007, 22:25   #89
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan uSaRe01
Şöyle bir akıncı birliği gönderip kontrol ettirelim olmaz mı

Bir gönüllü yiğit varsa fena olmaz...
Old 30-06-2007, 22:34   #90
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Bir de şu merakımı muciptir:

Hayatlar arasında geçişler sert mi olur, yumuşak mı...? Şöyle, arz edeyim: İlk hayat diye bir şey olmaz... sürefkli devinim var dersek; bir önceki hayatta misal at isek, bir sonrakinde Avukat olamayız sanırım... Hani kişilik bunalımı yaşamamak adına..

At iken, zebra, sonra aslan, sonra maymun vs... sonra mesala ben, bir Avukat...

Birden bire olmaz değil mi?

Bu konuda en şanslı olanlar önceki hayatlarında bukalemun olanlar galiba
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,10531712 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.