Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

büyük tuvalet kaçırma çürük raporu

Yanıt
Old 30-04-2014, 22:39   #1
Konuk

Varsayılan büyük tuvalet kaçırma çürük raporu

Merhaba ben 30 yaşındayım çocukluğumdan beri büyük tuvaletimi altıma kaçırma hastalığım var utancımdan doktora muayene olmaya gidemiyorum ve halen askerliğimi yapamadım zaten bu şekilde askere gitmemde imkansız ben büyük tuvaletimi kaçırmam nedeni ile askerlikten çürük raporu alabilirmiyim illa heyetemi girmem lazım yoksa gatada bir genel cerrahi doktoruna muayene olmam yeterli olurmu ayrıca bu sebepten alacağım çürük raporu sicilime işlermi memurum yardımcı olursanız minettar kalırım
Old 01-05-2014, 10:41   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba ben 30 yaşındayım çocukluğumdan beri büyük tuvaletimi altıma kaçırma hastalığım var utancımdan doktora muayene olmaya gidemiyorum ve halen askerliğimi yapamadım zaten bu şekilde askere gitmemde imkansız ben büyük tuvaletimi kaçırmam nedeni ile askerlikten çürük raporu alabilirmiyim illa heyetemi girmem lazım yoksa gatada bir genel cerrahi doktoruna muayene olmam yeterli olurmu ayrıca bu sebepten alacağım çürük raporu sicilime işlermi memurum yardımcı olursanız minettar kalırım
Öncelikle acil şifalar dilerim..

Utanılacak bir durumunuz -aslında siz de biliyorsunuz ki- yok. Zira bu durum, isteminiz dışında gerçekleşen ve tedavi gerektiren bir rahatsızlık..

İzlemeniz gereken yol şudur: Askerlik şubesine müracaat ederek iki hekimden oluşan askerlik heyetine muayene olduktan sonra asker hastanesine sevk edilmeniz gerekli görülürse, yapılacak tetkikler sonucunda askerliğe elverişli olmadığınızın tespitiyle birlikte askerlikten muaf olursunuz.

Kanaatimce rahatsızlığınız askere alınmanızdan önce tedaviyle çözülebilecek değil ise, askerliğe elverişli olmadığınıza dair rapor verilecektir.

Saygılarımla..
Old 01-05-2014, 12:21   #3
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan Ek..

Bir hususa değinmeyi unuttuğum için belirtmek isterim ki askerliğe elverişli olmadığınıza dair alınacak raporun devlet memuriyetine olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır..
Old 01-05-2014, 18:39   #4
Konuk

Varsayılan büyük tuvalet kaçırma çürük raporu

Bana verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ancak aklıma takılan bir kaç husus daha var yardımcı olmanız benim için çok önemli. Ben şuanda tecilliyim tecilli iken askerlik şubesine gidip başvurduğumda şubedemi mauayene ederler aile hekiminemi gönderirler yoksa gatadaki doktoramı muayene ol diyecekler, tecilimin bitmesine 1 yıldan fazla var bu durumdayken çürük raporu alabilirmiyim yada bana askerlik kararı aldır öyle muayene edelim derlermi birde memuriyet olayında şunu sormak istemiştim oldu ki ben çürük raporu aldım askerlikten hangi sebepten çürük aldığım açıkca belgede yazarmı yani ben bu belgeyi iş yerime verdiğimde öğrenenler olucaktır bunun görülmesini öğrenilmesini istemem cevabınızı bekliyorum yardımlarınız için çok teşekkür ederim iyiki varsınız saygılar
Old 02-05-2014, 08:31   #5
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Bana verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ancak aklıma takılan bir kaç husus daha var yardımcı olmanız benim için çok önemli. Ben şuanda tecilliyim tecilli iken askerlik şubesine gidip başvurduğumda şubedemi mauayene ederler aile hekiminemi gönderirler yoksa gatadaki doktoramı muayene ol diyecekler, tecilimin bitmesine 1 yıldan fazla var bu durumdayken çürük raporu alabilirmiyim yada bana askerlik kararı aldır öyle muayene edelim derlermi birde memuriyet olayında şunu sormak istemiştim oldu ki ben çürük raporu aldım askerlikten hangi sebepten çürük aldığım açıkca belgede yazarmı yani ben bu belgeyi iş yerime verdiğimde öğrenenler olucaktır bunun görülmesini öğrenilmesini istemem cevabınızı bekliyorum yardımlarınız için çok teşekkür ederim iyiki varsınız saygılar
Teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla askerliğe elverişli olunmadığına dair rapor, askere alım sırasında verilmektedir. Dolayısıyla, tecilinizin sona ermesini beklemenizin uygun olduğu düşüncesindeyim.

Ancak size kesin ve emin olduğum bir bilgi veremediğim için bu konuyu, askerlik şubesine bizzat giderek yahut telefon/e-posta yoluyla öğrenmenizi öneririm.

Saygılarımla..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi