Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

forward e-mailler üzerine bir forward e-mail

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-01-2008, 16:01   #1
Hemocrania

Varsayılan forward e-mailler üzerine bir forward e-mail

Merhabalar..
geçen günlerde onlarca kişi tarafından forwardlanıp bana ulaşan bir e-mal aldım..açıkçası beni bir hayli güldürdü..paylaşmak istedim.aşagıdaki yazılanlardan hiçbiri bana ait değildir.doğrulugu konusunda pekde bilgim yok ama komik geldi dogrusu ,çünkü bahsedilen konularla ilgili birsürü forward mail almıştım

UYANIN ARTIK!!! Yeter. Bu kadar saf olmayın artık.
Bu kadar dikkatsiz davranarak milletin ekmeğine yağ sürmeyin artık. Saflığın boyutu ileri derecelerde...
Neden mi bahsediyorum? Tabii ki güzel memleketimin saf internet kullanıcılarından.
Sevgili arkadaşlarım.
1. Bir yere üye olduğunuz için fidan dikilmez!
2. Bir yerde oy kullandığınız için Türkiye'de bir kanun teklifi yasalaşmaz!
3. Bir maili 10 kişiye gönderirseniz dileğiniz yerine gelmez!
4. Bir maili ne kadar çok kişiye gönderirseniz o maili microsoft veya aol gibi büyük firmalar takip edip o kadar para yardımı falan yapmaz!
5. Evet bunu da gördük : Microsoft servetini falan dağıtmıyor arkadaşlar!
6. LC Waikiki satılmadı!
7. Domino's Pizza domuz yağı/eti kullanmıyor!
8. Gerçekte yardım bekleyen yanan bir çocuk yok. Varsa da aynı çocuk geçen sene zaten bir kez yanmıştı!
9. Hastanede kan bekleyen öyle bir vatandaşımız yok!
10. Kokakolayı tersten okuyup yorumlayabilen arkadaşlarımızı da ödüllendirmek istiyoruz.
11. Doları katlayınca pentagonun yanmış resmi oluyormuş. Az daha katlayınca ikiz kulelerin yanmış şekli çıkıyormuş. Evet arkadaşlar bunu da gördük ki dolar, pentagon ve ikiz kulelerin inşasından çok daha önce şu andaki halini almış )
12. Bu maili sana yollayana da yolla. Dostluğumuz pekişsin diyenlere sesleniyorum. Aynı maili göndermeyin. Başka şey yollayın kardeşim!
13. Nike logosunda aslında Allah yazısı gizliymiş. Biz baktık. Göremedik
14. Türk polisi e-posta trafiğini takip etmiyor!
15. Sinemada koltuğumuzun altına aids virüsü taşıyan iğne yerleştirebilen psikopat arkadaşlarımız varmış. Bu kişilerin devlet tarafından halk eğitim merkezlerinde el sanatları alanında hoca olarak istihdam edilmelerini istiyoruz.
16. MSN Listenize biri eklendiği taktirde ciddi problemlerle karşı karşıya kalma riskiniz, söz konusu hacker sizi kafaya takmışsa zaten yeterli düzeydedir. Korkmanıza gerek yok. Size birinin zarar verebilmesi için msn kullanmak gerekli değildir
17. MSN paralı olmuyor. Logo mogo maviyken yeşile veya mora dönmüyor. Bir yere tıklamanız da gerekmiyor!
18. Erkek milletini yeren, kız milletini öven mailler erkek icadıdır. Maksat kız msn'i topalamaktır arkadaşlar!
19. israilli bilim adamlarının sivri sinek dna'sıyla oynayıp süper kan emici,on kat daha dayanıklı hale getirdiği ve komşu ülkelerin türkiyede dahil dna haritasını çıkartmakta kullanacağı casus sivrisinek olayı... Tabi mesajın sonlarındaki damarlamızdaki asil kanı kirletmeye yönelik böyle bi girişimi kemalist gençliğin asla kabul etmeyeceği vurgusu karşılıklı akıl sağlığı dilekleriyle vedalaşmamıza yol açmıştır.
20. 1987'den beri dolaşan mail diye bir şey yoktur. O dönemde mail yoktu!
21. Klavyemizdeki "w, h, k, ğ" tuşları paralı olmayacak. Bunun için sitelere girip millete hit kazandırmayın!
22. Petrol rezervlerimizin üzerine amerika civa döküp kuyuları kapatmış. Arkadaşlar cıva sıvı bir madendir. Tamam ağır ama sıvı!
23. Rus hackerler Türk hackerlara savaş falan açmadı. Açsa da ucu bize dokunmaz!
24. Sizi kimse telefonunuzu kontrol etmek için arayıp sizin kimlik bilgilerinize erişmek için kullanamaz. Faturasını falan da sizin hesabınıza böyle bir yöntemle geçiremez!

Bunlar bize ulaşanlar. Ulaşıp da aklımıza gelmeyen daha niceleri...
Ve işin komik tarafı, bu mesajı bana yollayan arkadaşım 10 dakika sonra coca cola nın arapça mealini bana forward etti sağolsun... Lütfen doğruluğunu bilmediğiniz birşeyi forwardlamayın!.

Old 01-02-2008, 13:53   #2
kapgan

Gerçekten Müthiş...Uzun zamandır aklımda olan bir yazıydı bu.Ne kadar garip bir milletiz ben de anlayamıyorum.Çok basit bir örnek de ben veriyim.

Bundan 4 ay önce bir mail geldi(aynen buradakiler gibi) Haacettepe Üniversitesinde Bir profesör ismi verilip bu hocamızın bir kurul oluştuırduğu ve 1000 kız çocuğuna işitme cihazı takacakalrını ve ücretsiz bu hizmeti herkese ''forward'' lamamızı söylüyordu.Merak edip(ki bir ara ben de buna takmıştım gelen her maili araştırıyordum) araştırdım.Aynı hoca 1 yıl önce bir ulusal gazete açıklama yapmış ve böyle birşey olmadığını kendi isminin tamamen uydurma birşeyle kullanıldığını söylemiş.Ama her nasılsa bu mail hala ortalıktaydı...

Paylaşım için Çok teşekkürler...Neden ve nasıl diye sormayan bir toplumun sonucu işte bu...
Old 01-02-2008, 22:43   #3
Adli Tip

Ben de bir kaç yol önce bana gelen bir FW maile "bu ne saçma mail" diye özetlenebilecek bir cevap yazmıştım da, o arkadışım küsmüştü bana. hala küs
Old 02-02-2008, 02:21   #4
Hemocrania

işin komik yanı da şu ki mailde

Bunlar bize ulaşanlar. Ulaşıp da aklımıza gelmeyen daha niceleri...
Ve işin komik tarafı, bu mesajı bana yollayan arkadaşım 10 dakika sonra coca cola nın arapça mealini bana forward etti sağolsun... Lütfen doğruluğunu bilmediğiniz birşeyi forwardlamayın!.

yazan kısım da maile dahil

ve bunu bana gönderen kişi
coca cola,LCW,MSN nin ücretli olması başta olmak üzere 7 tane yukarıda sayılan maili atmış tabi ki benle birlikte en az 20 kişiye daha forwardlanmış..yani forward mailleri kötülerken yine forwardlanmış..

Garip toplumuz vesselam
Old 08-09-2008, 10:36   #5
supernatural

Neşeli iletmezsen küserim :)))))

bu da benden

Bu zamana kadar bana zincir e-posta gönderen tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim;
Sayelerinde tuvalet temizlemekte kullanıldığı öğrendiğim kolayı içemez oldum.
Aids virüsü taşıyan iğneler batar korkusuyla sinemaya gidemez oldum.
Deodorantlar kanser yapıyor diye sayelerinde artık bir domuz gibi kokmaya başladım.
Telefon hattımı kullanıp bana borç takarlar korkusuyla telefonlara da cevap vermiyorum.
İçinden fare ya da fare zehiri çıkar diye hiçbir kutu içeceği içmiyorum.
Çok sevdiğim içkime ilaç koyup beni uyuturlar,organlarımı çalarlar ve buz dolu bir küvetin içinde
uyanırım diye bana yaklaşanları da tersliyorum.
Neyim var neyim yoksa satıp hastanede yatan ve büyük ihtimalle ölmek üzere olan çocuklara yatırmayı düşünüyorum.
Mail listesine katılırsam alacağım söylenen para, bilgisayar, cep telefonu ya da gezileri beklemekten de evden dışarı çıkamaz oldum.
Tuz Gölü'ne Konya'nın katkılarından dolayı yemeklerim tuzsuz tatsız.
Msn paralı olacak;Adam yeşerecek mi,sararacak mı beklemekten de gına geldi.
Excel hala ne zaman emekli olacağımızı da bildirmedi.
Bir maili forward etmedim, başıma ne belalar gelecek diye korkuyla beklemekten ruh sağlığımı da
kaybettim.
Multipl skleroz olunuyormuş diye diyet ürünleri düşmanıma bile tavsiye etmiyorum.
Yerli malı kullanacağım derken marketlerde barkodu 869 ile başlayan ürünleri aramaktan da gözlerimin
biraz daha bozulduğunu farkettim.

Sevgili dost ve arkadaşlarımdan gelen;
'lütfen okuyunuz', 'çok önemli', 'aman virüse dikkat', 'bilmem kim para dağıtıyor', 'en az beş kişiye yolla', 'inanmadım ama doğruymuş', 'kişiliğini test et', 'tıkla para yolla, tıkla yardım et', 'bilmemkim seni gözetliyor', 'bilmem kime mail at, haddini bildir', 'onu yeme bunu ye' şeklinde başlayan kerameti kendinden menkul, nev'i şahsına münhasır bu mailler sayesinde hep beraber 'kafayı çizme'ye ne kadar yakın olduğumuzu da müşahade etmiş oldum.

ŞİMDİ: Eğer bu maili 60 saniye içinde 1200 kişiye göndermezsen;
Bilesin ki bir kuş sabah akşam kafana pisleyecek ve hayatı sana dar edecektir.

Bir Dost...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi