Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Onkoloji Hastanesinde 6 Ayda Bir Kontrolüm İçin İl Dışı Sevk Yaptırmam Gerekli

Konuyu Kilitleyin
Old 18-03-2010, 07:00   #1
Konuk

Kitap Onkoloji Hastanesinde 6 Ayda Bir Kontrolüm İçin İl Dışı Sevk Yaptırmam Gerekli

Ancak öğretmen olduğum için il Milli Eğitim müdürlüğü sağlık birimine yeni işlemlerin nasıl olacağını danışıp burdaki İç hastalıklarına bağlı medikal onkolojiye refakatli sevki uygundur yazısını almak için gittim olağan şartlarda bugünde o evrak ve okulumdan aldığım üst yazıyla il milli eğitime gidip ordan da gidebileceğim yazısını alıp TC no ile orda giriş yapacaktım ancak burdaki medikal onkolog onun artık 4C kapsamında olduğumuzu
bütün haklarımızı kaybettiğimizi en yakın ile sevk etmesi için bile burda tedavi olamadığımın ortaya çıkması gerektiğini söyledi.Ben devlet okulunda çalışıyorum okulum özelleşitirilmedi ki statümde değişsin bunu biliyorum ancak dr beye madem böyle olduğunu biliyorsunuz yazılı olarak bu sözünüzü deyin ben de SGK il sağlık müdürlüğü vb yetkili kurum amirine danışayım dedim yazılı cevabı reddetti ben yine de bugün SGK ve il sağlık müdürlüğü yetkilisine danışacağım mağdur edilmemem için cuma akşamına dek vaktim var , ne yapabilirim ?
Old 18-03-2010, 22:26   #2
ttufek

Sayın Konuk,
öncelikle mesajınız net olmadığı için anladığım kısmına cevap vereceğim. Hekimin size söylemiş olduğu sevk veremeyeceği bilgisi doğru.Zira,artık 15.01.2010 tarihinden itibaren memurlarda 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Genel Sağlık Sigortası kapsamında yani sizin dediğiniz gibi yasanın 4/c statüsü ile sevk almadan hastanelere gidebilecek.Yani, artık eskisi gibi sevk almanız gerekmiyor. Sevk almaksızın muayenenizin devam ettiği hastaneye tc kimlik numaranız ile müracaatınız halinde işlemleriniz yapılacaktır.Geçmiş olsun.
Old 02-04-2010, 06:17   #3
Konuk

Olumlu il dışı onkoloji hastanesine sağlık kurul raporu ile sevk edildim

1 nisan 2010 tarihi ile sevkler yapılacak ve ödemeler en yakın şehre göre değil gidilen şehre göre bu ay sonu yapılmış olacak dendi evraklar sgk ya elden teslim ediliyor iş yerine yalnız bir aslı gibi onaylı örnek teslim ediliyor
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi