Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşim Evi terkettikten sonra bebeğimi alabilir mi

Konuyu Kilitleyin
Old 01-08-2018, 06:30   #1
Konuk

Varsayılan Eşim Evi terkettikten sonra bebeğimi alabilir mi

Merhabalar eşim 1,5 yıl önce bebeğimiz 9 aylıkken ve hastanede yatarken Evi terketti annesinin evine gitti bir kaç ay bekledim sonra gittim dönecekmisin dedim hayır dedi bunun üzerine kendisine anlaşmalı boşanma davası açtım birbirimzden bir şey talep etmedik nafaka vs çocuk bende yani annesinde kalacak 15 günde bir pazar günüleri benim eşliğimde görecekti bu şekilde anlaştık bebeğimizin yutma ve gelişim geriliği olduğu için ben olmadan almasına izin vermeyeceğimi benim bakımıma muhtaç olduğunu söyledim ve bu şart karşılığında hiç bir şey istemedim .birinci mahkeme oldu her ikimizde sözlü olarak protokolü kabul ettik ve ayrılmak istediğimizi söyledik ama hakim bir kaç ay daha düşünün vs ikinci gün verdi ikinci mahkemeye eşim gelmedi ve hakim dosyayı kapattı ben gittim hala eve dönmediğini ve ayrılmak istediğimi söyledim mahkemeye gelmeme sebebi ayrılırsa çocuğu 15 de bir görecekmiş ama şimdi ne zaman isterse görüyordu izin veriyordum görebilir miyim dediğinde ama hep benim yanımda yani alıp gitmiyordu. 2 gün önce bana bir protokol göndermiş çocuğu her pazar 10-18 arası alacakmış bayramlarda alacakmış yaz tatilinde 1 ay alacakmış vs kabul etmezsem zorla alacakmış çocuk 2 yaşında ve hala özel Sıvı mamalarla besleniyor minicik ekmeği bile yutamıyor yanı hala özel bakıma muhtaç .şimdi sorum şu bu adam 1.5 yıldır bizi terk etmiş maddi manevi yanımızda olmamış ben nasıl bir dava açabilirim ben bebeğimi ben olmadan anne refakati olmandan vermek istemiyorum çocuk perişan olur daha bir yudum su bile içirmedi bu zamana kadar ne yapmalıyım böyle bir ay vs bebeğimi veremem ölür o çocuk orda ben bu şartları kabul etmiyorum dedim o zaman çekişmeli açarım dedi çekişmeli açarsa mahkeme bebeğimi bu şekilde verir mi bir de bende çalışıyorum cumartesi de çalışıyorum yani her pazar bebeği babası alırsa ben ne zaman onunla vakit geçireceğim.
Old 03-08-2018, 08:17   #2
Av. Can DOĞANEL

Velayet kendisine verilmeyen eşin çocukla kişisel ilişkisi hakim tarafından düzenlenir. Önerdikleri normal durumda sağlıklı bir çocuk için yapılabilecek düzenlemedir. Dava açtığında çocuğunuzun durumunu, sağlık raporlarını vs. davaya vereceğiniz cevap dilekçesinde açıklayarak mahkemeye bildirdiğinizde duruma uygun bir düzenleme yapılacaktır.
Bu süreçte bir avukattan hukuki yardım almanız, maddi durumunuz uygun değilse bulunduğunuz yer baro veya baro temsilciliğinden başvurabilirsiniz.
Old 03-08-2018, 10:09   #3
Av. Hatun Olguner

Sayın Can Doğanele ek olarak mahkeme çocuğun durumu ve kişisel ilişkiyle ilgili bilirkişi incelemesi yaptıracaktır...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi