Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

telefon ve e-posta yoluyla taciz/ zarar vermesinden korkuyorum/ ne yapabilirim?

Konuyu Kilitleyin
Old 12-10-2010, 15:24   #1
konuk

Soru telefon ve e-posta yoluyla taciz/ zarar vermesinden korkuyorum/ ne yapabilirim?

merhaba, yaklaşık 5 ay önce ayrıldığım eski erkek arkadaşım devamlı olarak cep ve ev telefonlarını arıyor. sms ve e-posta ile mesaj gönderiyor.
kaç kere kendisinden ayrıldığımı ve onunla görüşmek istemediğimi belirttiğim halde bu tacizine devam ediyor. mesaj içerikleri genelde hakaret içermiyor ama kendisinin akli dengesinin yerinde olmaması (ayrılık nedenim dengesiz ve baskıcı davranışlarıydı. tam teşhisi bilmemekle birlikte, sinir hastalığı raporu olduğunu biliyorum) ve sanki ilişkimiz devam ediyormuşçasına aramaya ve mesaj atmaya devam etmesi beni psikolojik yönden çok yıpratıyor. rahatsız olduğunu bildiğim için birkaç ay duruma sesimi çıkarmadım, arama ve mesajlarına cevap vermeyerek kendisinin sonlandırmasını bekledim ama sinirlerim çok yıprandı ve yanıma gelip aileme ve bana zarar vermesinden korkuyorum.
bu durum karşısındaki hukuki haklarım ve neler yapabileceğim konusunda beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. teşekkürler.
Old 12-10-2010, 15:55   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan konuk
merhaba, yaklaşık 5 ay önce ayrıldığım eski erkek arkadaşım devamlı olarak cep ve ev telefonlarını arıyor. sms ve e-posta ile mesaj gönderiyor.
kaç kere kendisinden ayrıldığımı ve onunla görüşmek istemediğimi belirttiğim halde bu tacizine devam ediyor. mesaj içerikleri genelde hakaret içermiyor ama kendisinin akli dengesinin yerinde olmaması (ayrılık nedenim dengesiz ve baskıcı davranışlarıydı. tam teşhisi bilmemekle birlikte, sinir hastalığı raporu olduğunu biliyorum) ve sanki ilişkimiz devam ediyormuşçasına aramaya ve mesaj atmaya devam etmesi beni psikolojik yönden çok yıpratıyor. rahatsız olduğunu bildiğim için birkaç ay duruma sesimi çıkarmadım, arama ve mesajlarına cevap vermeyerek kendisinin sonlandırmasını bekledim ama sinirlerim çok yıprandı ve yanıma gelip aileme ve bana zarar vermesinden korkuyorum.
bu durum karşısındaki hukuki haklarım ve neler yapabileceğim konusunda beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. teşekkürler.

Savcılığa müracaat edebilirsiniz. Mesajları silmeyip, dökümünün savcılık marifetiyle yapılmasını talep edebilirsiniz. Yine karşılıklı telefon kayıtlarının izlenmesini talep edebilirsiniz.

Bir avukattan profesyonel destek alarak yaparsanız, hak kaybına uğramazsınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi