Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Bosanma

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-02-2002, 17:39   #1
Mustafa

Varsayılan Bosanma

Merhaba!
Kendim avrupada kaliyorum,Turkiyede bir bayanla evlendim,ve buraya geldikten sonra 6 ay evli kaldik ve cok tartismalar oldu.Orada anlasmistik,fakat esim buraya geldikten sonra degisti,ve kendi yoluna gitmeye basladi.Erkek arkadaslari cogaldi,ve de durmadan kendi aile hayatini dusunecegine yerine annesini tercih etti.
Burda erkeklerle kendi evimizin esyalariyla is yapmiya kalkisti,istemedigim halde.Eve gec vakitlerde gelmeye basladi,bu evlenme evin son erkegi oldugum icin mutlu bir yuva kurmak istmistim,bahsettigim olaylar, tartismalara ve gecimsizlige yol asti ve ben bosanmak istedigimi söyleyince kendisi istemedigini ve mecburen musade alacagimi söyledi,butun ailemi surundurecegini.Yasli babami karalamak istedi,olmayinca daha sonra yaptigi oyuncakmis gibi özurdiledi.Ben aile kurmak icin evlendim ama anlasamiyoruz ayrilmak istedigimi ve musade almicagimi söyledim.
Simdi bosanma davasi var,evlenmemin masraflari 40.000 dollar tuttu,tabii paralarin cogunlugunu borc alarak ödedik,hukuk kararsizen esyalari bosaltmis,benim de tabii haberim yoktu.5000 dollari abim onlara guvenerek kendilerine(annesinin dukkan borclarina yardimi diye borc vermisti)fakat imza olarak delil yok malesef,paralari unutun bizim oldu dediler,yasli babamin ve annemin yanina 8-9 kadin ve erkek varmis tehtit de bulunmuslar.
Simdi asil cevap istedigim:
Beni hakkimda aklina ne gilirse söylemis,psykopat,cinsel bozuklugu,homo,ve kendisinin hayal kirikligina ugrattigimi ve bunlara dayanarak 75 milyar lira nafakat istemis.Evlenmeden önce babamin benim adima yaptirdigi evi istiyor,buna karsi dogruyu söylemekten haric en iyi sekilde kendimi nasil koruyabilirim?
Bir de mehir yazmistik 4000 dollar olarak,simdi bunlarin hepsine hakki varmi,mehirden haric?
Elimde ayni zamanda doktordan belgeler var,saglam ne fiziksel ne de ruhsal bir hatam olmadigina.
Cevap alabilirsem cok sevinecegim
Saygilarimla

23-07-2001 22:26:53
Old 27-02-2002, 17:39   #2
Konuk

Sayın Mustafa,
Mesajınızı ilgi ile okudum. Bunca sorunun
altından ancak bir avukat kalkabilir. Kolay
gelsin. İşiniz zor.

Saygılarımla.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi