Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Old 13-07-2007, 13:29   #601
Av. Meral Akçınar

11 Temmuz'da ciddi bir itiraf konusu elde ettiğimi ama bu konunun THS ile bağlantısı olmadığı için bunu burada ifşa etmeyeceğimi İ.E.
Old 13-07-2007, 13:43   #602
Armağan Konyalı

Sayın Av.Meral Akçınar

Hemen bir başlık açarak üyelerimizden kendi topladıkları Yargıtay kararlarını göndermelerini isteyiniz.

Toplanacak kararlar hemen ayrı bir bölüm açılarak, belli bir düzen içinde yayına sokulabilir.

Burada iki husus var:

1-Üyelerin kendi topladıkları kararları göndermeleri gerekir. Yargıtay kararlarını yayınlayan şirketlerin programlarından buraya karar aktarılmamalı.

2-Üyelerin gönderdikleri kararları bir fihrist içinde listelemek ve böylelikle aranan kararın bulunmasını sağlayacak bir kütüphanecilik hizmeti gerekmektedir. Fihriste karar özetinin yazılması gerekecektir. Bu da korkutucu cesamette bir iştir.

Bu aşamada iki olasılık var:
1- Çok az karar geleceği için bu düzenlemeleri yapmak çok kolay olacaktır. Bu kadar az kararın gelmesi demek girişim başarısız demektir.

2- Çok sayıda karar geleceğinden bu düzenlemeleri yapmak çok zor olacaktır. Bu kadar çok kararın gelmesi demek girişimin başarılı olması ama düzenlemenin sonuçsuz kalması demektir.

Bu sakıncaları hatırlatarak baştaki önerimi tekrarlıyorum: Bir başlık açarak deneyiniz.

Çok karamsar olduğumu itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 13-07-2007, 14:15   #603
Av. Meral Akçınar

Mutlu Neden Olmasın!

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın Av.Meral Akçınar

Bu aşamada iki olasılık var:
1- Çok az karar geleceği için bu düzenlemeleri yapmak çok kolay olacaktır. Bu kadar az kararın gelmesi demek girişim başarısız demektir.

2- Çok sayıda karar geleceğinden bu düzenlemeleri yapmak çok zor olacaktır. Bu kadar çok kararın gelmesi demek girişimin başarılı olması ama düzenlemenin sonuçsuz kalması demektir.

Bu sakıncaları hatırlatarak baştaki önerimi tekrarlıyorum: Bir başlık açarak deneyiniz.

Çok karamsar olduğumu itiraf ediyorum.

Saygılarımla

Sayın Armağan Bey,

Öncelikle nazik ve açıklayıcı yanıtınız için teşekkür ettiğimi,

bu hususta değerli Admin'imizin de fikrini merak ettiğimi,

bu konuyla (zaman kısıtlaması olmadan elbetteki) gönüllü olarak uğraşabileceğimi,

diğer üyelerden bu konuda samimiyetle yardım göreceğime inandığımı,

dahası benim üstlendiğim bir işte iyi bir neticeye ulaşılması hususunda karamsarlığa yer olmaması gerektiğini,

elbetteki her işte bir takım zorluklar olacağını ve hep birlikte bu zorlukların üstesinden gelinebileceğine inandığımı düşündüğümü itiraf ediyorum.
Old 13-07-2007, 14:32   #604
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Yazdıklarımız yazdıklarınız bölümünü okudukça yeteneksiz arkadaşların cesaretini kıskandığımı İTİRAF EDİYORUM.

Alıntı:
Yazan Av.Ayşe Eroral
itiraf ediyorum...bu cesaretliler kimdir kim degıldır meraklar ıcersındeyım...

İtiraf ediyorum:

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...?t=1987&page=3 adresindeki ''şiir''ler.

Saygılarımla
Old 13-07-2007, 18:30   #605
Seyda

İmla ve noktalamaya hiç dikkat etmeyen hukuk dünyası içinde yer alan insanlara şaşırdığımı, oldukça basit kurallara bile dikkat edilmemesinin beni üzdüğünü itiraf ediyorum..

Bu itirafın itiraf.com'la alakalı olmadığını, sadece rastladığım bazı yazılara yönelik bir eleştiri olduğunu da itiraf ediyorum..
Old 13-07-2007, 18:43   #606
Ahmet Turan

Seyda'nın bu hayretine hayret ettiğimi itiraf ediyorum.
Old 14-07-2007, 12:52   #607
Seyda

Alıntı:
Yazan Ahmet Yıldırım
Seyda'nın bu hayretine hayret ettiğimi itiraf ediyorum.

Sayın Yıldırım'ın hayterime neden hayret ettiğini anlamadığımı ve buna hayret ettiğimi itiraf ediyorum..
Old 14-07-2007, 13:48   #608
Gülümse

Rahatsiz sinirlendigimi itiraf ediyorum..

Ayni mekanlari paylasan insanlarin birbirlerini tanimalarina ramen birbirlerine selam vermeden gecip gitmelerine hem bozuldugumu hemde sinirlendigimi itiraf ediyor.. Ve selamini karsindakileriden sakinan insanlari kiniyorum..

Ben su an sinirliyim
Ama yinede siz gulsemeyi ihmal etmeyin..
Old 14-07-2007, 19:01   #609
Ahmet Turan

Tanımayanların bile selamlaşmaları gerektiğinin bizim kültürümüzün bir parçası olduğunun unutulmuş olmasına kızdığımı itiraf ediyorum..
Old 16-07-2007, 10:40   #610
uye8490

Alıntı:
Yazan Gulumse
Ayni mekanlari paylasan insanlarin birbirlerini tanimalarina ramen birbirlerine selam vermeden gecip gitmelerine hem bozuldugumu hemde sinirlendigimi itiraf ediyor.. Ve selamini karsindakileriden sakinan insanlari kiniyorum..

Ben su an sinirliyim
Ama yinede siz gulsemeyi ihmal etmeyin..

Sizi gülümsetecek bir itiraf;

Bugün büromun kapısına gelirken çantamda anahtarı arandığımı,ama nasıl oduğunu hala bilemediğim bir hareketle çantamdan çıkardığım sigarayı yaktığımı,sonra da bir an "kapı niye açılmadı ya" dediğimi,elimde yanan sigarayı görünce kendimi alaya alabileceğim bir vukuata daha imza attığımı anladığımı,bitmedi,büroya girdikten sonra pencereyi açmak üzere pencere önüne gittiğimi ve çantamdan çıkardığım anahtarları pencereye doğru uzattığımı "kapalı duran pencereye bakarken yine bir an "neden açılmadı" dediğimi,elimdeki anahtarları görünce büsbütün koptuğumu....Ama tüm bu olup bitenlerde ,gece saat üçe kadar evin içinde koşup zıplayan minik bebeğimin suç ortağım olarak büyük bir rol oynadığını itiraf ediyorum.
Old 16-07-2007, 12:48   #611
persona

yazdigim yazilardaki imla hatalarindan dolayi cok uzgun oldugumu, bunlari Turkceye sahip cikmaya calisan harika insanlari sinir etmek icin yapmadigimi, bu hatalarin garip sekilde kendiliklerinden olustugunu, sonra duzeltmek icin yeterince efor sarfetmedigimi itiraf ediyorum

yaptigim basit ve/veya buyuk imla hatalardan dolayi, sinir ettigim tum THS dostlarindan af diliyorum
Old 16-07-2007, 13:01   #612
Cest la vie

Hiçbir yabancı dil bilmeyen/bunu kullanmayan kişilerin felaket hatalarına tanık olduğumuz forumumuzda, dil konusunda sana takılmış olmasını anlayamadığımı ve insanların iki dili aynı anda konuşmaya çalışmanın ne kadar zor olduğunu anlamamalarını da garip karşıladığımı itiraf ediyorum...
Old 16-07-2007, 13:20   #613
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Dil konusunda sayın personaya yönelik bir eleştiriye rastlayamadığımı, mesaj sahibi sayın Seyda'nın genel olarak imla hatalarından üzüntü duyduğuna dair mesajından başka mesaj göremediğimi, sayın personanın üzüntüsünün samimiyetine sevindiğimi, ancak özel durumu gözetildiğinde yersiz olduğunu düşündüğümü, iki yanlışın bir doğru etmeyeceğini, ama yanlışlara dair üzülüp çaba göstermenin doğruya ulaşmanın en kısa yolu olduğunu düşündüğümü, itiraf ediyorum.
Old 16-07-2007, 13:52   #614
persona

300 un uzerinde mesaji ne ara yazdigimi hatirlamadigimi, kendimi hala yeni uye olmus birisi gibi gordugumu itiraf ediyorum.
Old 16-07-2007, 13:56   #615
Av.Turhan Demiroğlu

Alıntı:
Yazan yaren
anahtarları pencereye doğru uzattığımı
Bazı bazı elimdeki tv kumandası ile hane halkını susturmaya çalıştığımı İ.E.
Old 16-07-2007, 15:20   #616
Ahmet Turan

Artık lololistana veda etmeyi ve orada dans etmemeyi düşünmeye başladığımı itiraf ediyorum..
Old 16-07-2007, 17:54   #617
Seyda

Alıntı:
Yazan persona
yazdigim yazilardaki imla hatalarindan dolayi cok uzgun oldugumu, bunlari Turkceye sahip cikmaya calisan harika insanlari sinir etmek icin yapmadigimi, bu hatalarin garip sekilde kendiliklerinden olustugunu, sonra duzeltmek icin yeterince efor sarfetmedigimi itiraf ediyorum

yaptigim basit ve/veya buyuk imla hatalardan dolayi, sinir ettigim tum THS dostlarindan af diliyorum

İtirafımın persona ile asla ilgisi olmadığını, sadece bir meslek grubuna haksız sitemlerde bulunan bir üyemize benim bir sitemim olduğunu, ancak isim vermek istemediğim için sevgili persona gibi özel durumu olan üyelerimizi zan altında bıraktığımı ve bundan ötürü üzgün olduğumu itiraf ediyorum..
Old 16-07-2007, 19:44   #618
Jeanne D'arc

Şu dakika itibariyle, Sayın Av.Suat Ergin'in teşekkür görüntüsünün (1001) "çok masalsı ve kutlanılası"olduğunu düşündüğümü itiraf ediyorum.
Old 16-07-2007, 22:59   #619
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Siteye sanırım 8. ayda üye oldum ve HÇG. ile ilgili forum alanlarını bugün keşfettim. Kendimi acayyipp zeki hissediyorum Hukuk Çalışma Gruplarını biliyordum ama şu ana sayfadaki sarı oktan açılan sayfa bugüne kadar hep kapalıymış! Zaten nolduysa kendiliğinden açıldı, bu durumda yine benim bir dahlim yok. Toplantıda da İnsan hakkı/Kadın hakkı, Birlikte yaşamak forumlarından bahsedilmiş, bir şey anlamamıştım.

Arkadaşlar yanlız bırakmayın, itirafı olan yok mu?

Saygılarımla.

THS itiraf.com işte bu 1 no.lu sayın jeanna D'arc'ın mesajı ile başlamış ve bu günü kadar devem etmiştir.

Görüldüğü gibi sayın Darc herhangi bir kriter belirlememiştir. İtirafların gelişme yönü ise daha çok gülümsetici mahiyet içermiştir. Bu şekil de tutmuştur. Bazan sapmalar olsa da böyle devam etmesinde bir sakınca olmadığını, bu formatı beğendiğimi ve bu şekilde devam etmesinin daha iyi olacağını düşündüğümü itiraf ediyorum.
Old 18-07-2007, 13:54   #620
Gülümse

THS Itiraf com'u aglama degil, gulme duvari olarak kullandigimi itiraf ediyorum..
Old 18-07-2007, 15:54   #621
Ahmet Turan

Gülümse'nin gerçekten bu kadar pozitif ve gülümsyen olup olmadığı konusunda tereddütüm bulunduğunu itiraf ediyorum
Old 18-07-2007, 17:14   #622
uSaRe01

Hafta sonu ve p.tesi salı günü doğduğum topraklara yaylamıza gittiğimi ve burada gündüz dahil soğuktan donma tehlikesi geçirdiğimi,Adana'ya döndükten ancak saatler sonra buzlarımı eritip ısınmayı başardığımı
--mübalağa mı desek ....----ama çoğu değil.----
Old 18-07-2007, 17:19   #623
eylemk

Bilgisayar başında fazla kalamadığımı ve bu nedenle okumam gerekenleri bile zamanında okuyamadığımı itiraf ediyorum.
Old 18-07-2007, 22:55   #624
Jeanne D'arc

THS'nin insanı üzebilme yetisinin de bulunduğunu itiraf ediyorum.
Old 19-07-2007, 08:33   #625
*sinequanon*

Jeanne D'arc'ı THS yüzünden üzgün gördüğüme çok şaşırdığımı bir o kadar da üzüldüğümü;onu bu kadar mutsuz eden şeyin ne olduğunu merak ettiğimi;yardımcı olabileceğim bir şey olursa hazır olduğumu İ.E.

Saygılar...
Old 19-07-2007, 12:20   #626
persona

sayin Jeanne D'arc in avatarina ne oldugunu merak ettigimi itiraf ediyorum

ayrica bende neden uzgun oldugunu merak ediyorum
Old 19-07-2007, 13:35   #627
üye18332

Neşeli

Son iki haftadır çalışmak yerine tatilde olmayı istediğimi ve işe istemeyerek geldiğimi ,aslında gelmesem bana karışacak kimse olmadığını ama gelmezsem mutsuz da olacağımı,evde bıraktığım 15 aylık dünyalar tatlısı kızımla akşama kadar oyun oynamak istediğimi itiraf ediyorum....
Old 19-07-2007, 14:32   #628
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ben de zaman zaman ev hanımlarına özendiğimi itiraf ediyorum. Kaygısızca evde oturmak, televizyon izlemek, temizlik, yemek hazırlamak, bahçe sulamak , komşuda kahve içmek gibi eylemlerle günümü doldurmak istediğimi, eğer illa ki çalışmak zorundaysam iş yaşamına uygun serin günlerin gelmesini de istediğimi, netice itibariyle çok şey istediğimi bildiğimi, itiraf ediyorum.
Old 19-07-2007, 14:51   #629
üye18332

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Ben de zaman zaman ev hanımlarına özendiğimi itiraf ediyorum. Kaygısızca evde oturmak, televizyon izlemek, temizlik, yemek hazırlamak, bahçe sulamak , komşuda kahve içmek gibi eylemlerle günümü doldurmak istediğimi, eğer illa ki çalışmak zorundaysam iş yaşamına uygun serin günlerin gelmesini de istediğimi, netice itibariyle çok şey istediğimi bildiğimi, itiraf ediyorum.

bu itirafa aynen katıldığmı da itiraf ediyorum.
Old 20-07-2007, 01:19   #630
Gülümse

Calistigim donemler o kadar yogun ve karmasik gecer ki, evde olmayi tuvalet kagitlarinin yedeklerinin yedeklerini koymayi, kitapligi duzeltmeyi, uyanmak zorunda olmamayi ozlerim..

Ama calismadigim zamanlar da ise kafayi yeyecek hale gelip "ne is olursa yaparim abi" durumlarina duserim..

Bir turlu ortasini bulamadigimi itiraf ediyorum
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07999897 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.