Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Ders geçmek için vazgeçilenler!!!

Yanıt
Old 07-07-2008, 02:08   #1
eyucel

Varsayılan Ders geçmek için vazgeçilenler!!!

Hukuk fakültesi mezunları veya hala hukuk fakültesinde okumakta olanlar !

Hayatımızın en güzel yılları olan üniversite çağında,derslerimi geçmek

pahasına vazgeçtiğimiz,ya da ertelemek ZORUNDA kaldığımız durumlardan

bahsedelim...(O kadar çok ki)
Old 08-07-2008, 10:38   #2
avde

Tabiki tavla ve okey partileri
En erken açılıp en geç kapanan fakülte olması hasebiyle deniz sefaları, gerçi mezun olmama rağmen hala da bu kaçırdıklarımı yakalayabilmiş diilim . Demek ki bir defa kaçıran bir daha yakalayamıyor, dünya gailesine fazla taviz vermemek lazım bir anda kuşatıyor siz farkına varmadan
Old 08-07-2008, 11:08   #3
tuval2310

• Bahar şenlikleri(finallerden hemen önce olduğu için) ,
  • Topluca gidilen tatiller (başka bölümlerdeki arkadaşların sınavları bizden önce bittiği için ),
  • Akşam gezmeleri ,
  • Çok eğlenceli canlı müzikler ,
  • Ögrenci evlerinde sabahlara kadar süren muhabbetler ,
  • Akşam üstlerine kadar süren uyku keyifleri ,
  • Kaçırılan diziler ,
  • İzlenemeyen filmler ,
  • Okunamayan kitaplar
  • Dersler dışında kalan ama dersler sebebiyle çözümleri sonraya ertelenmiş kişisel problemler
  • Vakit ayırılamayan arkadaşlar , sevgili
  • Sıkıntılı zamanlarda ilaç gibi gelen alışveriş keyifleri
  • Uzun uzun yapılan kahvaltılar
Bu liste uzar gider ama şimdilik aklıma bunlar geldi.
Bu arada saydıklarım sınav zamanlarına ait mahrumiyetlerdir , normal zamanlarda aslında bu saydıklarımdan pek de mahrum kaldığım söylenemez
Old 08-07-2008, 11:19   #4
supernatural

Neşeli

hiç vazgeçtiğim bişey olmadı çünkü sınava girmeden bir saat önce çalışmam yetiyordu aslında iyi mi oldu bilemiyorum ben okulda ders çalıştığımı bile hatırlamıyorum
Old 08-07-2008, 12:20   #5
Dilge

kesinlikle "inek bayramı" , yan bahçede hatta kampüsün her köşesinde "onlar" eğlenirken biz ders çalışmak zorundaydık! inek bayramından nefret etmemek mümkün değildi.
Old 10-07-2008, 17:33   #6
deku

bu başlığı gördüğümde düşündüm de hayatımın dört yılını sadece üniversiteye adamışım ya
Old 10-07-2008, 19:23   #7
üye24702

Uykuuu
Old 10-07-2008, 22:36   #8
Adli Tip

Alıntı:
Yazan dilgehuk
kesinlikle "inek bayramı" , yan bahçede hatta kampüsün her köşesinde "onlar" eğlenirken biz ders çalışmak zorundaydık! inek bayramından nefret etmemek mümkün değildi.

Bence de "inek bayramı" Ankara Hukukluların sabrını ve soğukkanlılığını derslerle eş zamanlı sınayan bir organizasyondur.
Old 14-07-2008, 16:17   #9
Viyola

En başta uyku...Özellikle sınav haftaları bir kaç saatlik uykuyla pestili çıkmış bir vaziyette ortalarda dolaşılan zamanlarda anlaşılmış deliksiz,dertsiz bir uykunun kıymeti.Şu sınav bir bitse eve gidip hemen yatacağım, günlerce hiç kalkmadan uyuyacağım denilen zamanlar hiç unutulmamış.

Sonra arkadaş muhabbetleri.Malum hukuk öğrencisiyiz. Öyle saatlerce muhabbet etmek bozar bizi.Hem diğer arkadaşların harıl harıl ders çalışırken sen gel de muhabbet et,mümkün mü?Kuzu kuzu gidip oturulmuş çalışma masasına.Dalınmış hukuk aleminin çıkmaz derinlerine...

Aşk olayına hiç girmiyorum, o da neymiş?Bir hukuk fakültesi öğrencisinin aşık olma gibi bir lüksü yokmuş ki...Bu nedenle fakültenin son sınıfına kadar aşık olunmamış.Ancak son yıl bünye iflas etmiş ve yine bir hukuk fakültesi öğrencisine aşık olunarak ucuz atlatılmış bu mevzuu.Ama bu aşk kütüphanede birlikte ders çalışmaktan ve sınav sonraları birlikte geçirilen ama yine sınavların
kritiğinin yapıldığı buluşmalardan öteye geçememiş.
Old 16-07-2008, 22:35   #10
üye23159

geç kapanan fakültelerden biri olması sebebiyle millet denizin güneşin tadını çıkarırken o bunaltıcı sıcaklarda ders çalışmak zorunda olmak fena koyuyor insana
Old 10-08-2008, 01:43   #11
eyucel

Alıntı:
Yazan tuval2310
  • Bahar şenlikleri(finallerden hemen önce olduğu için) ,
  • Topluca gidilen tatiller (başka bölümlerdeki arkadaşların sınavları bizden önce bittiği için ),
  • Akşam gezmeleri ,
  • Çok eğlenceli canlı müzikler ,
  • Ögrenci evlerinde sabahlara kadar süren muhabbetler ,
  • Akşam üstlerine kadar süren uyku keyifleri ,
  • Kaçırılan diziler ,
  • İzlenemeyen filmler ,
  • Okunamayan kitaplar
  • Dersler dışında kalan ama dersler sebebiyle çözümleri sonraya ertelenmiş kişisel problemler
  • Vakit ayırılamayan arkadaşlar , sevgili
  • Sıkıntılı zamanlarda ilaç gibi gelen alışveriş keyifleri
  • Uzun uzun yapılan kahvaltılar
Bu liste uzar gider ama şimdilik aklıma bunlar geldi.
Bu arada saydıklarım sınav zamanlarına ait mahrumiyetlerdir , normal zamanlarda aslında bu saydıklarımdan pek de mahrum kaldığım söylenemez

Kesinlikle katılıyorum
Old 10-08-2008, 01:46   #12
eyucel

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
hiç vazgeçtiğim bişey olmadı çünkü sınava girmeden bir saat önce çalışmam yetiyordu aslında iyi mi oldu bilemiyorum ben okulda ders çalıştığımı bile hatırlamıyorum

Hukuk fakültesi okuduğunuzdan eminmisiniz? Şaka bi yana hiç bir zaman öyle birşey yapamadım da 1 saat baktığım tek ders sanırım edebiyattı
Old 10-08-2008, 10:20   #13
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan eyucel
Hukuk fakültesi okuduğunuzdan eminmisiniz? Şaka bi yana hiç bir zaman öyle birşey yapamadım da 1 saat baktığım tek ders sanırım edebiyattı

yok ben zaten avukat değilim hukuk fakültesi okumadım
Old 10-08-2008, 16:12   #14
yeşim_

herşeyden vazgeçmek zorunda kalıyor insan bi yerde. özel hayatını bile bi yerde arka plana atmak zorunda kalıyosun.. çok zor bir bölümümüz var ama en azından toplumda bunun farkında ailelerimizde farkında.. bu yüzdendirki hukuk fakültesi öğrencisi olduğumuzu duyunca herkesin taktirini topluyoruz.. her güzel şeye ulaşmak için zorluklardan geçmek gerekir ve bu zorluklara 1 yıl daha katlanmaya razıyım! ama daha fazla deil
Old 10-08-2008, 19:55   #15
kapgan

Yanarım yanarım,sınava çalışçam diye dungeona gidemediğim zamanlara yanarım en güzel günlerinde...
Old 10-08-2008, 19:58   #16
hakimm

valla lisemi büyük bir tempo içinde geçirdim üniversitede öyle olmamakla beraber arada sırada yaptığım çılgınlıklar ve aldığım riskler beni 2-3 ay idare ediyor tavsiye ederim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi