Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Pozitif Olun

Yanıt
Old 09-11-2003, 03:51   #1
Ayfer Gökçen

Olumlu Pozitif Olun

Düşünceleriniz pozitif olsun
ÇÜNKÜ,düşünceleriniz sözleriniz olur.

Sözleriniz pozitif olsun.
ÇÜNKÜ,Sözleriniz davranışlarınız olur.

Davranışlarınız pozitif olsun.
ÇÜNKÜ,davranışlarınız alışkanlıklarınız olur.

Alışkanlıklarınız pozitif olsun.
ÇÜNKÜ,alışkanlıklarınız değerleriniz olur.

Değerleriniz pozitif olsun.
ÇÜNKÜ,değerleriniz KADERİNİZ olur.

Biz Türk Milleti olarak herşeye kader demeyi çok severiz.Sanıyorum kaderimize yön vermek birazda bizim elimizde

Sizce?
Old 02-08-2008, 21:06   #2
Av. ŞAHİN DEMİRAL

Kader önceden planlanan yada yaratılan bişey değildir. Kader insanın kendi özgürlüğü ile hayatını seçimleyebilmesidir. İnsanın seçimlerinin özgür olduğuna ve hiçbir bilinç tarafından etkilenmediğine inanıyorum. Her insan kendi kaderini kendi özgür iradesi ile belirleyebilir.
Old 02-08-2008, 21:07   #3
Av. ŞAHİN DEMİRAL

Kader demek yerine kaderin engelleri demek daha doğru olur sanırım. İnsan aderinini yaratırken seçimlerken hep bahaneler bulur.Kendini tanımak kaderini tanımaktır ama hep bundan kaçıyoruz. İnsan kaderinden kaçabilirmi?
Old 02-08-2008, 21:12   #4
Av. ŞAHİN DEMİRAL

İnsan kendi kaderini yaşayabilir ama neden hep kaçmayı tercih eder. İnsan sınırsızdır özgürdür ama neden sınırlanmış nasıl olmuş bu? Hukuksal kurallar toplumsal değer yargıları algılar, din örf gelenekler vs. Bir insan kaderini nasıl yaşayabilir? İnsan bence ancak tek baına bir adada yaşayan bi robinson olarak kendi kaderinin yolunda yürüyebilri. Yoksa kader yolunda o kadar çok engel varki? Düşe kalka yürüyebilse bile yolundan çıkıp toplumsal kaderin bi parçası olması kaçınılmazdır. Ben insanın kendi kaderini yaşaması ile toplumsdal kaderin geleneksel dinsel örfsel kaderin bi parçasını ayrrımlıyorum. Kendi kaderini yaşama ve yaratma... İnsan kaderini yaşayabilirmi? Yada kaderinden kaçabilirmi?
Old 02-08-2008, 21:13   #5
Av. ŞAHİN DEMİRAL

her budala kural koyabilir. Her budalada bu kurala uyar..
Old 10-08-2008, 20:42   #6
hakimm

ilköğretim 6. sınıfta okuduğum DOĞAN CÜCELOĞLUNUN savaşçı kitabı tam anlamıyla benim hayatımı değiştirdi diyebilrim. geçekten iyi düşünün iyi olsun yüzde yüz düşünce gücü, sınırsız güç yüne okuduğum güzel kitaplardan aklınızdaki kötü düşünceleri bir araya getirin ve bir bomba gibi dünyanın öbür ucuna fırların ki bir daha sizi bulmasınlar hayat dolu neşe dolu olun
Old 22-08-2008, 00:44   #7
caner87

Pozitif olalım da etraftaki elektronlara nasıl dur diyeceğiz,
Old 27-08-2008, 20:06   #8
Nur Deniz

Her şey , her duygu geçecek.. Geçmeyenleri de ölüm paklar. Ben niye canımı sıkayım ki...
Old 31-08-2008, 00:15   #9
Av. Semra CANPOLAT

Huzur ve mutluluk için olmazsa olmaz bir kural pozitif düşünme. Pozitif düşün yeter. Bak göreceksin ki herşey daha güzel olacak. Ben öyle yapıyorum...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi