Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Hangisi daha monoton?
Öğrencilik hayatı 16 59,26%
Meslek hayatı 11 40,74%
Oy Verenler: 27. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 150)

Hangisi daha monoton? Öğrencilik mi meslek hayatı mı?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-03-2007, 13:26   #1
oguzhand0

Varsayılan Hangisi daha monoton? Öğrencilik mi meslek hayatı mı?

Soru belli. Meslek hayatına atılmama en az 2 yıl olduğu için bu sorunun cevabını merak ettim..
Old 10-03-2007, 13:52   #3
egelihukukcu

Yeni Fikir devirdöngü...

hayatın kendisi manaton...yıllarca bi meslek edinebilmek için çalıştık,meslek edinince de para kazanabilmek için çalışıyoruz,para kazanınca daha fazla kazanabilmek için çalışıyoruz....devirdöngü sözkonusu kısacası daha manaton ne olabilir ki???
Old 10-03-2007, 14:02   #4
sertac2587

mesele bakış açısında bence...okuldayken çok ders çalışan ve bunun dısında hiçbişey yapamayan hiçbi sosyal aktivitesi bulunmayan bi kişiye hayat çok monoton gelebilirken aynı şeyi yapan bi başkası mesleğini öğrenmenin vermiş olduğu hazla bundan gayet de memnun kalabilir....kişisel kanaatim sorulacak olursa öğrenciliğin daha monoton olduğu....
Old 10-03-2007, 18:22   #5
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan Oğuzhan Dayar
Soru belli. Meslek hayatına atılmama en az 2 yıl olduğu için bu sorunun cevabını merak ettim..

Sadece sorunuz çerçevesinde değerlendirirsek meslek hayatı denilebilir.Anketin seçenekleri kısıtlı yorum yapılmasına neden oluyor 3. seçeneği ekleyip ikisi de zaman zaman monotondur diyelim ...
Old 10-03-2007, 20:31   #7
hsn20

öğrencilik hayatı monoton mu yok sa meslek hayatı monoton mu? bence insanın kendisi monoton olduğu için ister öğrenci olsun ister meslek sahibi olsun monotonluktan kurtulamaz.yani insan aktifse ne öğrencilik hayatında ne de iş hayatında monotonluk çekmez..(bkz. md.3,654)
Old 10-03-2007, 21:15   #8
MUHAMMED YILDIRIM

Bence insanın kendisi değil çevresi belirler monotonluğu. Sen bu gidişle daha çok öğrencilikte monoton olursun.
saygılar
Old 11-03-2007, 15:33   #10
MUHAMMED YILDIRIM

Sayın Dayar,
Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu.Ben kendi yazımın üztünde ki yazıya yönelik cevap yazmıştım. Belirtmek isterim.
Old 11-03-2007, 18:38   #11
oguzhand0

Sayın Yıldırım cevabın için çok teşekkür ederim. =)
Old 12-03-2007, 01:49   #12
sertac2587

Varsayılan sayın yıldırım'a.......

monotonluğu insanın çevresi belirler demektesiniz,bu kadar teslimiyetçi düşüncelerin olması şasırtıyo tabi insanı...yani çevrem tabiki etkilidir ama sonuçta o monotonluktan kurtulmak isteyen ya da birşeyler yapmaya çalışan 'çevre' değil aksine insanın 'kendisi' dir...düşüncenizi saygıyla karsılıyorum yine de.umarım iyi bi çevreniz vardır (???)
Old 13-03-2007, 13:26   #13
HÜLYA ÖZDEMİR

Hukuk Fakültesi ağır bir eğitim süreci ile mezun olunan bir okuldur.Bu anlamda kesintisiz,sistemli ve sürekli çalışmalısınız ki sınavlarınız başarılı olsun. Bu da pekçok şeyden fedakarlık yaparak derslere yoğunlaşmaktır ki,beraberinde monotonluk kaçınılmazdır.
Oysa meslek hayatında sınav stresinden uzak,seveceğin ve seçeceğin işleri büyük bir zevk ve her yeniliği büyük bir öğrenme şevki ile takip etmek ve dahası insan ilişkilerinde uzmanlaşarak hayatta pratik çözüm yollarını öğrenerek mesleki faaliyetlerini yürütmek ki bu arada hayatınıza evlilik ve çocuk da girmişse monoton olmaz diye düşünüyorum.
Old 13-03-2007, 14:53   #14
oguzhand0

Açık söylemek gerekirse; Sayın Özdemir'in cevabı bu konuda aldığım en iyi cevaptı.
Old 16-03-2007, 22:09   #15
calikusu_kamuran

öğrencilik teoridir
meslek pratiktir

birinde öğrenensin
diğerinde yaşayan ve hatta öğreten
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi