Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ayrılık

Konuyu Kilitleyin
Old 18-05-2011, 08:04   #1
konuk

Varsayılan ayrılık

eşimle 14 yıllık evliyim ama annesiyle beraber oturuyoruz ama benim tercihim ayrı evde oturmak istiyorum çünkü eşim annesi için bana hakaret ediyor ve yüzüme tükürüp aşşağlıyor beni hem kaynanamın hemde çocuklarımın önünde küçük düşürüyor annesiyle anlaşamadığım için benim ve çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamıyor çocuklara hem sevgisiz hemde ilgisiz bunun için ne yapmalıyım boşanma davasımı açmalıyım yoksa beni ayrı bi eve çıkarmasını istersem kiramı ödeyip maddi ve manevi bakmasını istemeye hakkım varmı ayrıyeten 4 tane çocuğum var onlarıda yanıma almak istiyorum hemen cevaplarsanız sevinirim çok zor bi durumdayım saygılarımla.
Old 18-05-2011, 11:21   #2
kezzy

Olay yukarıda yazmış olduğunuz kadar kısa olsa da, konunun ayrıntıları, kusur derecesi ve talepler oldukça fazla olacaktır. Bu nedenle mutlaka avukatınızdan profesyonel destek almanız gerektiğini unutmayınız.
Ailenin mahremiyetini korumak, manevi bağımsızlığı korumak ve bir çok hakkın korunması dolayısıyla kayınvalide ile aynı evde oturulması, boşanma sebebidir.
Old 18-05-2011, 23:32   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Eşinizin size hakaret etmesi,aşağılayıcı sözler söylemesi şiddettir.En yakın aile mahkemesine başburarak bu eylemlerine son vermesi için 6 aya kadar tedbir kararı isteyebilirsiniz.Eşiniz karara uymadığında hakkında ceza davası açılacaktır.

2-Eşiniz kayınvalide ile birlikte yaşamaya sizi zorlayamaz.Birlikte yaşamak ancak birlikte ve rıza ile gerçekleşebilir.Şiddet ve birlikte yaşama konusunda eşinizin kusurlu davranışları sebebi ile ayrı yaşama hakkına sahipsiniz.Dava açarak kendiniz ve çocuklar için nafaka talep edebilirsiniz.Boşanma durumunda nafakaya ilaveten koşulları varsa maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 19-05-2011, 12:35   #4
Konuk

Varsayılan teşekkür

beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim bana çok faydası olacak bu bilgilerin saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi