Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nafakanın Ödenmesi-İcra Dosyası Dışında Ödeme

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-05-2011, 01:52   #1
Meralsemih

Önemli Nafakanın Ödenmesi-İcra Dosyası Dışında Ödeme

merhabalar, benim şuanda boşanma davam ediyor,kararı temyiz ettik normal şartlarda avukatım var ama haftasonu olması nedeniyle kendisi şehirdışında ulaşamadığım için size sormak istedim,eşim aylar sonra bugün sms göndererek yarın çocuğumuzu görmek istediğini söyledi ama ilk duruşmada alınan kararda c.tesi günü ona görme hakkı verilmiş bende karar neyse o günlerde görebilirsin dedim avukatıyla sorunlu olduğunu ve kararın ne olduğunu bilmediğini yazmış (2 aydır sonuçtan bilgisi yok) ayrıca oğlumuza verilen nafaka için benden hesap numarası istemiş ama dört aydır ödemediği için benim avukatım icra yoluna başvurmuştu,ben bundan avukatımla görüşmeden eşime bahsetmek istemedim dosya kapanmadığı için (hem temyiz edilişi hemde icra işlemlerinin başlamış olmasından dolayı) bana direk yatırması uygun olurmu bilemedim, benden cvp bekliyor nafaka bedeli icra yoluyla olduğunda ne kadar sürede alınabilinir bunu beklemelimiyim yoksa eşime hesap numarası verip ödemesinimi istemeliyim, bana yardımcı olmanızı umar, iyi haftasonları dilerim.
Saygılarımla,
Old 08-05-2011, 22:25   #2
avukat.derviş.yıldızoğlu

Sayın Katılımcı; öncelikle avukatınzın bilgisi dışında birşey yapmamanızı kesinlikle öneririz. Çünkü, yapacağınız hatalı bir işlem, hukuki yönden telafisi imkansız mağduriyetinize sebep olabilir. Siz istemedikçe, eşiniz, mahkeme kararıyla belirlenmiş zamanlar dışında çocuğunuzla görüşemez. Eşiniz nafakayı yatırmak istiyorsa, ona hesap numarası vermek yerine İcra dosyasının esas numarasını veriniz. İcraya yatırması sizin açınızdan daha iyidir. İcradan nafakayı çekmeniz usun sürmez. Para yatırılıp, icra dosyasına girdiği anda, gerek siz ve gerekse yetkilendirdiğiniz avukatınız bu nafakayı icradan çekebilirsiniz. Ancak yine de, avukatınızdan habersiz birşey yapmamanız şiddetle tavsiye olunur.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi