Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Şiddet yüzünden boşanma

Konuyu Kilitleyin
Old 13-05-2017, 19:13   #1
Mağdurp.

Varsayılan Şiddet yüzünden boşanma

Esimle 7 yildir evliyiz son 2 yili ayri ailelerimizde yasiyoruz. Bir cocugumuz var.anlasmali bosanmaya yanasmiyor nafaka vermemek icin.maddi durumum yetersiz oldugu icin dava acamadim ama simdi acabilecegim tek tarafli cekismeli olacak. Evlilik boyunca siddet gordum aldatildim ilgisiz birakildim ayni evde ayri yasadik yillarca hakaret kufur kotu davranis yasadim. Darp raporum var ve cogu kez karakol sikayetimde var. Simdi ben dava acarken dilekcemi kendim hazirliyorum dilekceye ek olarak darp raporlarinida koyacakmiyim ilk etapta ve ayrica normalde esimin 1 evi arabasi ve isi var ama hicbiri kendi uzerine deil bunu nasil ispatlayabilirim nafaka almak icin , ilk dilekceyi cok ayrintili yazmalimiyim ? Davanin hemen sonuclanmasi icin ne yapmaliyim 2 yildir ayri yasiyoruz herkes hayatini kurdu cocuk benimle her ay bir miktar maddi yardim yapti ama yetersiz denilecek kadar azdi cocugun egitim beslenme giyim masraflarini karsilamiyordu.cocugunu 15 gunde 1 goruyor lutfen bana kisa sure icerisinde bir yol gosterirmisiniz ? Simdiden tesekkur ederim yanlis telafuzda bulunduysam ozur dilerim saygilar..
Old 15-05-2017, 11:44   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Dava dilekçesinde boşanmaya yol açan olaylar,karşı tarafın kusurlu eylemleri,gördüğünüz zarar açıklanmalı ve delillerle (darp raporu,mali sosyal durum bilgileri)desteklenmeli ,tanıklar adresleri ile dilekçe sonunda ne talep ettiğiniz bildirilmelidir.(Boşanma,maddi manevi tazminat,dava süresince ve boşanma bitince ödenecek nafaka vb.)

Dilekçenin nasıl yazılması gerektiği konusunda bu alanda bir açıklama yapmak uygun değildir.Her davanın özellikleri farklıdır.

2-Çekişmeli dava açacağınız için davanın bitmesi biraz zaman alacaktır.

3-Her ne kadar herkes dava açma hakkına sahipse de hayatınızı etkileyecek olan boşanma davasında haklarınızın korunması bakımından bir avukattan doğrudan hukuki destek almanız yararınıza olacaktır.

Bu nedenle mali gücünüz yeterli değilse baro adli yardım servisinden tarafınıza avukat atanması için başvuru yapmanız yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi