Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Old 27-04-2007, 09:49   #121
Av. BNK

Arkadaşlar benim gibi pilot olup gök yüzünde uçmak isteyeniniz yok mu ? İnanın çiçekler yukarıdan daha güzel görünüyor.
Old 27-04-2007, 11:37   #122
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Pilot olmak istemem ama dikkatimi çekti, hiç kimse, mesela son ütücü olmak istemiyor..? Çiftçilik yapmayı da düşünüyoruz oysa. Yani derdimiz mevkii, makam, yorulmadan, çalışmadan kazanmak değil.

Buradan şu sonuca varabilir miyiz acaba? Meslekte en çok insan faktörü mü sıkıntıya neden oluyor?
Old 27-04-2007, 12:02   #123
Armağan Konyalı

Sayın Av.Şehper Ferda Demirel

Kimse Son Ütücü olmak istemiyor çünkü son ütücü olmakla hukukçu olmak arasında fark yok:

Her iki iş de elle tutulur bir şey üretmiyor; üretilen hizmet kalıcı olmuyor. Tıpkı ütünün ilk giyişte bozulduğu gibi hukukçunun emeği de hemen unutuluyor.
Alıntı:
Meslekte en çok insan faktörü mü sıkıntıya neden oluyor?
Bu sorunuz düşünmeye değer. O nedenle hemen yanıtlamıyorum.

Saygılarımla
Old 27-04-2007, 12:54   #124
üye16016

Evet yakında kaset çıkacak gibi.Şimdiden skandalları mı hazırlamalıyım.Ümit Bey, hatta erovizyona bile katılabiliriz.Eminim ki kenan doğulunun şarkısından daha güzelini yaparız.
Old 28-04-2007, 15:47   #125
HÜLYA ÖZDEMİR

İnsanlara sağlıklı ve organik besinlerle hazırlanmış yemekler sunan, deniz kıyısındaki bir kasabada restoran işletmek isterdim.
Old 01-05-2007, 01:26   #126
!! Sedaa !!

kesınlıkle psikolog ..dıyebılırım.hemde cezaevınde yatan mahkumlara bakan bir psikolog hayalleri kurdugum zamanlarda az degıldı yınede okudugum bölumu hıc bıseye degıscegımı sanmıyorum
Old 02-05-2007, 05:39   #127
Ahmet Turan

Hukukcu olmasaydım, polis şefi olmak isterdim. Çok havalı oluyor
Old 02-05-2007, 10:09   #128
zeynep__

ben küçükken öğretmen olmak istemişimdir hep ama bunun nedeni bence meslek olarak en çok öğretmenlerle birarada oluşumdu...su an hukuk bölümünü sectiğim için hiç pişman değilim olacagımı da sanmıyorum...
Old 03-05-2007, 20:47   #130
crnky

Psikoloji düşünüyordum aslında ama hukuk oldu. İyiki de öyle olmuş
Old 04-05-2007, 08:59   #132
Av.Murat Bölükbaş

Hukukçu olmasaydım denizci olurdum.Ne alaka diyeceksiniz.Hukuk gibi sonu olmayan bi deryanın içinde yüzmeyi göze alan birine en çok gerçekten bir denizin içinde yüzmek yakışır diye düşünüyorum.Üstelik denizin üstündeyken bir hukukcu gibi düşüncü ufkunuzda çok farklı şeyler olacağından eminim.Ayrıca her limanda bekleyenlerde cabası
Old 04-05-2007, 10:23   #133
avsağdıç

üniversite sınavı öncesi babam hep öğretmenlik yaz dedi, kendiside bir öğretmen emeklisi ve mesleği senelerce severek icra etmiş biri olarak bunu istiyor sandım...
üniversite devam ederken babam yine, sınav zamanları sıkıntılarıma bakıp bi öğretmenlik yazmadında boğul işte böyle dedi, olsun ya bana kıyamıyor dedim...
üniversite bitip staj yaparken babam yine, kazandığım paraya bakıp,bi öğretmenlik yazmadın şimdi tıkır tıkır maaşını alıyor olurdun mis gibi devletten dedi, zamanla baba daha erken bende kazanırım dedim...
avukatlık yapmaya başladığımda ise yine babam, kaç kişi seni tanıyıpta sana iş getirecek, aylarca boş otur bakalım , bi öğretmenlik yazmadın da bak şimdi iyiy bi okula atanırdın kariyerin olurdu dedi, olur hele baba beklerim sonunda nasıl olsa tanırlar dedim...
evlendim ve bir çocuğum oldu yine babam,bi öğretmenlik okusaydın yarım gün giderdin sonra evinde oturur cocuğunla eşinle ilgilenirdin , en ideal meslek kadın için öğretmenlik.ahh ahh bi öğretmen bile olamadın dedi, ama baba ne yapayım bu meslek böyle, onlar alıştı beni pek aramıyorlar zaten dedim...
yaz geldiğinde ise yine babam,bi öğretmen olmadın da bak milletin yaz tatili ne uzun alıyor parasını dinleniyor kuzu kuzu sen koştur böyle dedi, bizimde adli tatil var baba dedim ne yapalım yeter...

aslında hukuk haricinde tercihim yok dencek kadar azdı sınavda..bazen düşünmüyor değilim büyükler görmüş geçirmiş dediklerinde doğruluk payı yüksekmi acaba diye...saygılarımla
Old 04-05-2007, 11:40   #135
üye15905

Sevgili Füsun Hanım
Türkiyenin en güzel yerlerinde yaptım.
Zaten yakın gelecekte tekrar turizmci olmak istiyorum.
Avrupada da yaptım ama burası kadar zevk almadım.
Old 04-05-2007, 11:55   #136
av.sevdacan

Etnik kültürleri gezerek tanıtan bir belgeselci olmak isterdim
Old 04-05-2007, 12:10   #137
üye15905

bu da guzelmıs
hangı bölgeyı gundeme getırmek ılgınc olabılır?
Old 04-05-2007, 12:36   #138
üye8180

Ben hukukçu olmasaydım Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olmak isterdim. Çocukluk hayalimdi. Kader savurdu avukat yaptı beni. Türk Öğretmenlerini çok idealist ve fedakar bulduğumu söylemeliyim. Çok çok takdir ediyorum kendilerini.
Old 04-05-2007, 17:43   #139
Almıla

.... Zaten sınav sonuçlarını aldığımda yaklaşık yarım saat ağlamıştım. İntranet yokktu o zamanlar, aaa silah bile veriyorlar avukatlara ne güzel sevinmen lazım demişti bir grup amca(!!!)

Hukukçu olmasaydım stilist olurdum sanırım. Belki küçük bir atolye...zevkli olurdu
Old 09-05-2007, 13:00   #140
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan RECHTSANWALT GÜNGÖR
bu da guzelmıs
hangı bölgeyı gundeme getırmek ılgınc olabılır?

Yaklaşık 300 etnik kültürün kendi özelliklerini ve inançlarını koruyarak yaşadığı "Farkların Birliği" diye anılan ;

Hristiyanlık, Budizm, İslam, Hinduizm, Konfüsyüsçülük gibi dinler ile Çinli, Arap, Hintli gibi ırkların birarada ama kendi renk ve kültürünü koruyarak yaşadığı bir ülke olan Endonezya ilginç olmaz mı?

Anadolu etnik kültürü ile ilgili çekimlerden sonra dünyaya açılırdım.

Hayali bile ruhumu dinlendirdi
Old 09-05-2007, 13:41   #142
Av.Ali DURAK

ha bir de ilerde emeklilik yıllarım yaklaştığında pilot olmak istiyorum.seyahat etmek başka yerler tanımak başka kültürler insanlar tanımak çok mutlu eder de beni.
Old 09-05-2007, 14:08   #143
HÜLYA ÖZDEMİR

Sn.av.sevdacan;
Belgeselinize Antakya'dan başlamaya ne dersiniz ?
Old 09-05-2007, 14:38   #144
Av. BNK

Sn. av. sevdecan, bence belgesele Irak'tan başlayın çünkü yok olmak üzereler.

Sn. av. alidurak pilot olmak için o kadar beklemeyin ben para bulur bulmaz uçucam.
Old 09-05-2007, 15:13   #145
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Kızıma 4 yaşında iken sorarlardı.Büyüyünce ne olacaksın diye. Abla olacağım derdi.

Ben de hukukçu olmasaydım çocuklarımı ihmal etmeyeceğim bir işle uğraşırdım.Çünkü hepimiz onları çok ihmal ediyoruz.
Old 09-05-2007, 20:53   #146
_Halise_

Düşündüm ki uluslararası bir aşçı olsam hiç de fena olmazmış.Yemek yapmak çok zevkli hele ki beğenildiğinde yorgunluk filan kalmıyor...
Old 10-05-2007, 01:12   #147
nakil

Son gece yapılmış tercihle kendimin değil , bir arkadaşımın hayali olan hukuk fakültesini kazandım..Kader mi ??? Çözemedim hala..idealimde basın -yayın vardı..Eğer geçmişe dönebilseydim , kesinlikle sinema -tv okurdum.Kişisel gelişim ,parapsikoloji ve photoshop üzerine tv programları yapardım.
Avukat olmak için çok fazla hassasım, kırılganım...ve hergeçen gün daha da çok anlıyorum ki , ben avukat olmamalıydım.:
Old 11-05-2007, 21:10   #149
Av.Duygu Işık Behrem

Bir orkestrada kuyruklu piyano çalıyor olmak isterdim (evet illa ki kuyruklusundan). Zira, ömrüm boyunca müzikle uğraşmadan duramadım; bir de mesleğim müzikle ilgili olsa idi benden mutlusu olmazdı sanırım!
Old 12-05-2007, 13:35   #150
av.selahattin07

ilkokula başlamadan önce, gökyüzünün çok yükseklerindeki o küçücük (görünen) uçaklara baktığımda soranlara, PİLOT olacağım derdim. İlkokul öğretmenim, resimlere bakıp anneme bu çocuk büyüyünce RESSAM olur derdi. Ortaokul'a gitme zamanım geldiğinde babam İMAM olmam için beni İHL'nin Ortaokul kısmına gönderdi. 3 yıl'dan sonra "ibadet görevini yerine getirirken, bu iş için neden para almam gerektiğinin cevabını bulamadığım için" ve babamın muhalefeti diğer aile üyeyerinin desteği ile Ticaret Lisesine kendimi zor attım. Tic.Lisesindeki Hukuk derslerinden çok büyük keyf aldığımdan HUKUKÇU olmayı istedim. Üniversite tercihlerimi benim yerime yapan komşumuzun oğlu, ilk tercihe beni yerleştirdi. Ama bu tercih hukuk fakültesi olmadığı için, Hukukçu olamadım. Babam seni üniversitede okutacak param yok, ayrıca senden bir b.... olmaz, deyince; kısa yoldan hayata atılmak için ASTSUBAY oldum. Zaten harp okulu öncesinde "uygun bölümlerde" okumadığım için PİLOT olamayacakmışım. Orduda Astsb'iken bu işin bana hiç uygun (Yıllarca mide ağrısı ile kıvrandım) olmadığını anlayıp tekrar sınavlara girip (bu kez tercihlerimi kendim yaptım ve sadece hukuk fakültelerini yazdım) Hukuk Fak.'ni kazandım ve bitirdim. Şimdi Av. Mesleğinin başlangıcındayım. Eğer okulda öğretilMEyenlerin de üstesinden gelebilirsem/öğrenebilirsem hayalimdeki işi zaten yapıyor olacağım. Okulda öğrenmediğim şeyler canımı çok sıktığında keşke bir AT ÇİFTLİĞİM olsaydı diyorum. NOT:Her akşam (çatı'da beslediğim ve birbirinden güzel) güvercinlerimi gökyüzüne bırakıyorum. Onlar çok kısa sürede yükseklere çıkıyor ve aşağıdan kuş gösterdiğimde şimşek hızıyla adeta bir savaş uçağı gibi dalışa geçiyorlar. Onları hayranlıkla seyrederken kendimi uçuyormuşum gibi hissediyorum. Uçma sevdamıda böylelikle telafi ediyorum. "Hayat biz başka planlar yaparken başımıza gelenlerdir" demiş bir rock grubunun üyesi. Hayattaki herşeyi kontrol edemeyiz, ama bizim de değiştirebileceğimiz şeyler var. Kendimiz, eşimiz, çoçuklarımız, komşularımız, müvekkillerimiz, meslekdaşlarımız, şehrimiz, ülkemiz ve etki alanımız içinde olan herşey için, yapabileceğimiz şeyler var. Umarım, gücümüzü ve zamanımızı bunlar için yoğunlaştırabiliriz. Belki küçük bir fark yaratmak için, belki küçük bir iz bırakmak için. (Pes be kardeşim, sana basit bir soru sorduk hayat hikayeni yazdın buraya)!!!!...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi