Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

MÖHUK da yüksek lisans?

Yanıt
Old 06-09-2006, 21:59   #1
sinemnaz

Varsayılan MÖHUK da yüksek lisans?

meraba!ben yurtdışında_ingiltere veya amerika_ özellikle milletlerarası özel hukuk alanında yüksek lisans yapmak istiyorum.internette araştırma yapmama rağmen milletlerarası özel hukuk olarak bir yüksek lisans programı bulamadım.milletlerarası özel hukuk alanında yüksek lisans yapılabiliyor mu?hareket ettiğim nokta yanlış olabilir.
bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
şimdiden çok teşekkürler.
Old 07-11-2009, 14:27   #2
Hümanist Sessizlik

Önemli Önemli olan yüksek lisans programı değil

Alıntı:
Yazan sinemnaz
meraba!ben yurtdışında_ingiltere veya amerika_ özellikle milletlerarası özel hukuk alanında yüksek lisans yapmak istiyorum.internette araştırma yapmama rağmen milletlerarası özel hukuk olarak bir yüksek lisans programı bulamadım.milletlerarası özel hukuk alanında yüksek lisans yapılabiliyor mu?hareket ettiğim nokta yanlış olabilir.

Merhabalar. Herkeste bir İngiltere ve Amerika furyası var. Sanki orada yapılan akademik eğitim, insanları daha da donanımlı kılacak. Bu yanlış olarak bilinen fikirlerin asıl gerçeklikle eşdeğer olması imkansızdır. Neden mi? Bu söylemiş olduğunuz ülkelerde HUKUK ile ilgili bilimin olmamasıdır. Varolan mevcut bilginin sunulmasından ibarettir verdikleri öğreti. Bu konudaki asıl bilim ALMANYA'dadır. Bilginize...
Old 09-11-2009, 01:31   #3
Münzevi

Alıntı:
Yazan Hümanist Sessizlik
Merhabalar. Herkeste bir İngiltere ve Amerika furyası var. Sanki orada yapılan akademik eğitim, insanları daha da donanımlı kılacak. Bu yanlış olarak bilinen fikirlerin asıl gerçeklikle eşdeğer olması imkansızdır. Neden mi? Bu söylemiş olduğunuz ülkelerde HUKUK ile ilgili bilimin olmamasıdır. Varolan mevcut bilginin sunulmasından ibarettir verdikleri öğreti. Bu konudaki asıl bilim ALMANYA'dadır. Bilginize...

Slm Humanist Sessizlik,

Ingiltere'de Hukuk Fakultelerinde bizzat incelemelerde bulundunuz mu veya Amerika'da? Bilimin olmadigini da nereden cikariyorsunuz???Her universitenin hukuk fakultelerinde cok sinirli konjentani vardir. Dun baktim, bizim universitenin bu yil aldigi hukuk fakultesi ogrenci sayisi 150 imis. Ingiltere'de avukat olmak deveye hendek atlatmak gibidir. Oyle Turkiye'de oldugu gibi unviersiteyi bitiren gidip 1 yil stajdan sonra baro'ya kayit yaptiramiyor yani. Universiteyle birlikte ancak 6-7 sene sonra konjektore gore avukat olabilirsiniz. Savci olmak icin 6 yil basarili bir avukatlik yapmis olmaniz, hakimlik icinse 14 yil avukatlik yapmis olmaniz gerekir.
Old 09-11-2009, 01:59   #4
Münzevi

Alıntı:
Yazan sinemnaz

Sn Sinemnaz,

Masters in International Law seklinde bir master programi bulabilmeniz gerekir. Ama International Private Law seklinde bir program var mi bilmiyorum. Oncelikle UK ve USA'deki LLM veya Masters in Law programlarinin oldugu universiteleri cikartin. Bunun icin wikipedia'dan veya times'in hazirladigi listeden rahatlikla bulabilirsiniz. Tabi arastirmayi Ingilizce yazarak yaparsiniz. Mesela: LLM in the UK veya Masters in International Law in the UK, veya LLM in the US gibi... Daha sonra universitelerin sitelerine giderek hukuk masterinde hangi programlari olduguna bakarak bulabilirsiniz. Veya prospectus isteyebilir veya tercihe gore ozelden de yazisabilirsiniz...

saygilar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi