Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Çalışma Grupları Hakkında THS Hukuk Çalışma Grupları [HÇG] hakkında sohbetler, yeni grup önerileri, mevcut gruplara davet mesajları ve gruplar arası iletişime yönelik genel forum [THS Hukuk Çalışma Grupları Hakkında Detaylı Bilgi]

İdare Hukuk ve Uygulamaları

Konuyu Kilitleyin
Old 02-07-2006, 22:33   #1
karar9

Varsayılan İdare Hukuk ve Uygulamaları

İdare Hukuk da hukukumuzun önemli b ir dalı olup bu konudada bir Çalışma grubunun rağbet göre eği kanaatindeyim.
Old 02-07-2006, 22:47   #2
Admin

Bu konuda başka üyelerimizde öneride bulundu. En kısa zamanda bu HÇG'yi de oluşturacağız.
Old 22-07-2006, 13:49   #3
calforn

İdari Yargı Hukukunu da calışma grupları içinde görmeyi diliyorum.
Old 09-12-2006, 10:52   #5
halit pamuk

İdari yargı ülkemizde ve bütün dünyada önemli bir yargı koludur.
Özel hukuk alanında o kadar çalışma grubu oluşturulmuşken, idare hukunda bir çalışma grubu oluşturulmaması ilginç...
Old 09-12-2006, 11:23   #6
Admin

Sayın Korayad,

HÇG'lerle ilgili problemimiz mevcut HÇG'leri aktif hale getirmek ve koordinatörü olmayan HÇG'lere koordinatör atamak. Örneğin Ceza Hukuku, takdir edersiniz ki, İdare Hukukundan çok daha talep gören bir konu ve Ceza HÇG'de sitemizin en kalabalık HÇG'si, bununla birlikte 1 aydır bu HÇG'nin koordinasyonunu üstlenecek ve bu görevde aktif olacak gönüllü bulamadık.

İdare HÇG'nin kurulması ile ilgili de daha önce çok talep geldi ve ben de sitemizin İdare hukukunda uzmanlaşmış aktif üyelerine bu konuda koordinatörlük teklif ettim ancak hiçbiri kabul etmedi. Grubu organize edecek bir koordinatör olmadan grup açmanın hiçbir faydası olmuyor, İnsan Hakları HÇG gibi 6 önce koordinatörsüz açılmış ve halen atıl duran HÇG'miz buna en iyi örnek.

Eğer İdare Hukuku HÇG'nin Koordinasyonunu üstlenmeye gönüllüyseniz ve bu görevde aktif olacağınızı da taahhüt ediyorsanız, sizinle özel mesajla bu konuda görüşmek ve talep ettiniz HÇG'yi hemen açmak isterim.
Old 09-12-2006, 12:30   #7
halit pamuk

Sayın Admin,

Şöyle düşünüyorum:Madem genel olarak HÇG'lerde bir sorun var, Bİr araştırıp düşünelim,nasıl olur da bunları aktif hale getirip hukuk dünyasında insanların,hukukçuların yararlandığı bir kaynak hale dönüştürürüz diye...
Çünkü çok haklısınız şu anda mevcut HÇG ler bir işe yaramıyor..

Bu konuda biraz düşünüp araştırıp HÇG'lerle ilgili bir öneri sunmayı düşünüyorum. Sizin, yapacağım öneriyi değerlendirdikten sonra ise, bu sitenin bana yaptığı katkılarına karşılık ben de tabi ki koordinatörlük ve benzeri katkılarımı sunmaya hazırım.Ancak, ben idare ya da ceza hukuku konusunda uzman değilim,ilgim sadece her hukukçu kadar...

saygılarımla
Old 09-12-2006, 12:43   #8
Armağan Konyalı

Sayın korayad

Koordinasyon beceriniz varsa, HÇG'nda hukuki bilgi aranmaz. Önemli olan, grup adından da anlaşılacağı üzere ÇALIŞMAK'tır. Saygılarımla
Old 10-12-2006, 16:11   #9
A.Turan

Armağan beye katılıyorum
Old 11-12-2006, 17:16   #10
allegria

İdare Hukuku konusunda bir takım problemlerim var böyle bir çalışma grubunun olmasının bana da yararı dokunur diye düşünüyorum
Old 13-12-2006, 15:44   #11
Kavaz

Bende tam şimdi idare hukuku çalışma gurubu var mı diye bakıyordum ki mesajlarınızı gördüm.
Old 22-12-2006, 15:56   #12
faruksa

ben bu başlığı idare hukuku çalışma grubu diye açtım
Old 23-12-2006, 21:54   #13
atak

Alıntı:
Yazan korayad
İdari yargı ülkemizde ve bütün dünyada önemli bir yargı koludur.
Özel hukuk alanında o kadar çalışma grubu oluşturulmuşken, idare hukunda bir çalışma grubu oluşturulmaması ilginç...

ben avukatlık mesleğine yeni başladım.İdare hukuku alanında kendimi oldukça yetersiz görüyorum. sitemizin bu hukuk dalına da yer vermesi gerektiği inancındayım
Old 24-04-2007, 20:28   #14
YALÇIN ÖNDER

Koordinatörlüğü sanırım bir avukatın üstlenmesi gerekeceğinden kendilerine omuz vermeye ve hatta gerekir ve diler ise, görevinizi paylaşmaya da hazırım.
Old 26-04-2007, 00:11   #15
myilmazin

Sevgili arkadaşlar sayın Yalçın ÖNDER'i iyi tanırım. Bilgi birikimi ve paylaşımcılığından hep yararlandım. İdare Hukuku konularında çok faydalı olacağı inancındayım.

saygılarımla
Old 05-05-2007, 13:46   #16
avenginakbaba

ben de idare hukuku çalışma grubu içinde etkin görev almak istiyorum..
Old 08-05-2007, 23:49   #17
Admin

Yoğun istek üzerine İdare Hukuku çalışma grubumuzu açtık:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=15438
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi