Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Firma 500 TL vermek İsteyince

Yanıt
Old 01-04-2012, 20:06   #1
tiryakim

Varsayılan Firma 500 TL vermek İsteyince

Otobüste kaybolan bavulu için tazminat davası açtı

İzmir Barosu avukatlarından Özge Cılasun, otobüste kaybolan ve içerisinde eşyaları bulunan bavulu için suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açtı Tatil için İstanbul’a giden avukat Cılasun, 5 Mart’ta,İzmir’e dönmek için bir otobüs firmasından bilet aldı. İzmir’e indiğinde, bagajdan bavulunu almak için görevliye kuponunu verdi. Tüm aramalara rağmen görevli avukat Özge Cılasun’un bavulunu bulamadı. Otobüs firması, avukat Cılasun’a, bir hafta içerisinde bavulunu bulup kendisine ulaştıracağını söyledi. Aradan iki hafta geçmesine rağmen bavulu bulunamayan Özge Cılasun, firma yetkileri ve çalışanlarını ’Güveni kötüye kullanma’ suçundan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet etti. Avukat Cılasun, kaybolan bavulunun içerisinde dava dosyası bile olduğunu, 350 lira değerinde parfümünün de bulunduğunu öne sürdü. ’ANNEANNEMİN HEDİYESİ BROŞ DA VARDI’ Avukat Cılasun savcılığa verdiği dilekçesinde şöyle dedi: "Bavulumun kaybolduğuna dair tutulan tutanağı, aslı gibi bile yapmadılar. Beş günlük tatile gittiğim için yanıma bir çok kıymetli maddi ve manevi değeri olan eşya aldım. Bavulumun içerisinde, anneanemin verdiği değerli broş bile vardı. Anneanmem, ailede okuyan tek kız olduğum için onu bana hediye etmişti. Broşun benim için değeri çok büyük. Bu olay, beni çok mağdur etti. Firma gerekli özeni göstermedi. Görevli dikkatli davranmayıp bavulumu başkasına teslim edilmesi nedeniyle maddi ve manevi zarara uğradım. Bu nedenle adını belirttiğim şirket çalışanlarının cezalandırılmasını istiyorum." Avukat Özge Cılasun firmanın olayı kapatmak için 500 lira para önerdiğini, oysa kaybolan bavulunda sadece parfümünün 350 lira olduğunu, bu nedenle 3 bin lira maddi, bin lira manevi toplam 4 bin liralık tazminat davası açacağını söyledi. Savcılık, Cılasun’un şikayet dilekçesini kayda aldı.

Kaynak : http://haber.icrada.net/540-firma-500-tl-vermek-isteyince-haber.html
Old 02-04-2012, 14:13   #2
Salome

Merhaba söz konusu olayın mağduru benim, daha önce forum konusu olarak da başıma gelen bu olayı sizlerle paylaşmıştım, bu şekilde özensiz davranan firmanın Nilüfer Turizm olduğunu da belirtmek isterim. Bu hususu özellikle belirtmemin nedeni bu kadar özensiz davranan firma herhangi bir firma değildir. Bu süreç içerisinde kendileri ben aramadan bana ulaşmamış, hatta son aramam da bölge müdürü ben size döneceğim deyip telefonu kapatıp bir daha da beni aramamışlardır. İstanbul'a 5 günlüğüne ve nişanlımın yanına tatile gittim. Bu nedenle yanımda en sevdiğim benim için en özel olan kıyafetlerim, makyaj malzemelerim, aile yadigarı broşum vardı ve ne yazık ki şimdi hiç birisi yok. Üstelik tamamiyle firmanın kusurundan kaynaklanan bu kusurda firma bana hiçbir şekilde yardımcı olmadı. En önemlisi ise bavulumda ertesi gün sabah 9:20'de girdiğim ceza dava dosyamın olduğunu da önemle belirtmek isterim. Gece 23'de eve dönecekken gece 1:30'da evde olabildim ve o moral bozukluğu ile sanah migrenim tutmuş bir şekilde yanımda ceza dosyam olmadan karar duruşmasına giderek o şekilde savunma yaptım. Duruşma tutanağını da firmaya faksladım. Olay gecesi tutulan tutanağı ve bagaj kuponumu dahi bana vermekten çekindiler. Ancak suç duyurusunda bulunacağımı söyledikten ve tutanağı tutup bagaj kuponunu tutanağa zımbalayan kişiden "bagaj kuponu tarafımca teslim alınmıştır" yazılı bir belge isteyince bagaj kuponu ve tutanak ortaya çıktı. Hukuki mücadelemden vazgeçmeyeceğim. Davanın benim lehime sonuçlanacağından eminim...
Old 04-04-2012, 12:25   #3
üye7160

Alıntı:
Yazan Salome
Merhaba söz konusu olayın mağduru benim, daha önce forum konusu olarak da başıma gelen bu olayı sizlerle paylaşmıştım, bu şekilde özensiz davranan firmanın Nilüfer Turizm olduğunu da belirtmek isterim. Bu hususu özellikle belirtmemin nedeni bu kadar özensiz davranan firma herhangi bir firma değildir. Bu süreç içerisinde kendileri ben aramadan bana ulaşmamış, hatta son aramam da bölge müdürü ben size döneceğim deyip telefonu kapatıp bir daha da beni aramamışlardır. İstanbul'a 5 günlüğüne ve nişanlımın yanına tatile gittim. Bu nedenle yanımda en sevdiğim benim için en özel olan kıyafetlerim, makyaj malzemelerim, aile yadigarı broşum vardı ve ne yazık ki şimdi hiç birisi yok. Üstelik tamamiyle firmanın kusurundan kaynaklanan bu kusurda firma bana hiçbir şekilde yardımcı olmadı. En önemlisi ise bavulumda ertesi gün sabah 9:20'de girdiğim ceza dava dosyamın olduğunu da önemle belirtmek isterim. Gece 23'de eve dönecekken gece 1:30'da evde olabildim ve o moral bozukluğu ile sanah migrenim tutmuş bir şekilde yanımda ceza dosyam olmadan karar duruşmasına giderek o şekilde savunma yaptım. Duruşma tutanağını da firmaya faksladım. Olay gecesi tutulan tutanağı ve bagaj kuponumu dahi bana vermekten çekindiler. Ancak suç duyurusunda bulunacağımı söyledikten ve tutanağı tutup bagaj kuponunu tutanağa zımbalayan kişiden "bagaj kuponu tarafımca teslim alınmıştır" yazılı bir belge isteyince bagaj kuponu ve tutanak ortaya çıktı. Hukuki mücadelemden vazgeçmeyeceğim. Davanın benim lehime sonuçlanacağından eminim...

öncelikle geçmiş olsun,davanızda lehinize bir sonuç alacağınıza eminim..Saygılarımla
Old 13-04-2012, 19:56   #4
Salome

Çok teşekkür ederim, sonucu sizlerle paylaşırım. İyi çalışmalar dilerim..
Old 15-04-2012, 12:55   #5
Avukat Mustafa Kemal Batur

Aynı konu çok fazla sayıda kişinin başına gelmekte ve firmalar biletlerin arkasına yazdıkları "kaybolan bagajdan firma, bilet fiyatı oranında sorumludur" cümlesi ile kendi sorumluluklarından kurtulabileceklerini düşünmektedirler. Sayın Salome, sonuçtan bizi haberdar ederseniz hem sevinir hemde emsal bir karar kazanmış oluruz.
Old 22-04-2012, 21:52   #7
Av.Ali ÇİTİL

Varsayılan geçmiş olsun

Merakla takip ediyorum.Sonucundan bizide bilgilendirirseniz seviniriz.
Old 24-04-2012, 15:56   #8
Alsr

Alıntı:
Yazan mkbatur
Aynı konu çok fazla sayıda kişinin başına gelmekte ve firmalar biletlerin arkasına yazdıkları "kaybolan bagajdan firma, bilet fiyatı oranında sorumludur" cümlesi ile kendi sorumluluklarından kurtulabileceklerini düşünmektedirler. Sayın Salome, sonuçtan bizi haberdar ederseniz hem sevinir hemde emsal bir karar kazanmış oluruz.

Sayın mkbatur'un da dediği gibi firma biletlerinin arkasında benzer ifadeler bulunmaktadır. Maddi ve manevi tazminat talebinin neticesini merakla bekliyorum. Bu arada sayın Salome'ye de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Old 18-06-2018, 12:55   #9
Burak TEMİZER

Varsayılan Dava ne durumda?

Alıntı:
Yazan Salome

Merhabalar,

Davanız ne durumda acaba? Sonuçlandı mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi