Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

imdat uyap

Yanıt
Old 06-04-2007, 18:39   #61
Godfather

Alıntı:
Yazan Noyan Yiğit
Bursa Adliyelerinde 1 haftadır Uyap uygulaması başladı. Herkes kafayı yimek üzere...

sn. yiğit

konya'ya da ilk geldiği zaman benzer sıkıntılar oldu. şahsen bana olmadı ama az önce yazınızı gönderdiğim bir arkadaş biz de yidik zamanında diyerek yüreğinize su serpecek bi açıklamada bulundu. 1-2 haftadır uyapta problemler var. malesef ara sıra bu sorunlar oluyor ankara kaynaklı. sizin uyap'a geçmeniz tam bu aşamaya denk geldiği için belki daha sancılı bir süreç olmuştur. yakında düzelir ve alışılır. böylece daha rahat bir şekilde sürüp gider inşallah....
Old 06-04-2007, 18:49   #62
A.Turan

Bir süre sonra UYAP ve sıkıntı kelimeleri bir araya bile gelmeyecek
Hatta çok memnun olucaksınız. Bütün samimiyetimle söylüyürom.
Old 27-05-2007, 20:15   #63
thecoderman

Varsayılan :)

Alıntı:
Yazan efe
Şu anda Kayseri Adliyesi felç arkadaşlar !.
Uyap çerçevesinde ne harç yatıyor uzun kuyruklar ve işlemler. Acaba uyap hakkında bir ön çalışma yapılmadan bir iki kişiyi hızlandırılmış kurstan geçirerek bu işe kalkışmak ne derece doğru.

Avukatlara kolaylık diyorlar anacak dosya takip dışında bir kolaylığını göremedik.duyamadık

Uyap suanda turkıyenın en buyuk yazılım projelerınden bır tanesı..Ve bu proje hayata gecmeden(eksık olarak) tamamlanması ımkansızdı ! Evet eksıklıklerı var, bazı aksaklıklar yasanıyor ama soyle dusunun ! wındoews programlarında bıle eksıklıkler var ..
Ve uyap cok yakın zamanda cok ıyı duruma gelecektır.. Bir çocuk doğuyor ve adı UYAP ! biraz sansıcı da olması gayet doğal dıye dusunenlerdenım..

Saygılar sunar ıyı calısmalar dıkerım...
Old 12-09-2007, 23:00   #64
Ahmet Turan

UYAP bir devrimdir.

UYAP akarşı ollmak matbaaya karşı çıkmaktan beterdir..
Old 07-10-2008, 16:31   #65
av.suleyman

Uyap Türkiyeye uymadı.
Uymaz da...
Alt yapı yok.
Old 07-10-2008, 22:00   #66
Av.Barış

Uyap'a karşı değilim.Fakat Uyap'ın avukatlara getirdiği zorluklar ve ayrımcılıklarına karşıyım.

1-Ceza dosyalarınca uyap bir kolaylık.herşeyi kalemler hallediyor.siz eğer dosyada avukat olarak gözüküyorsanız dosyayı inceleyebiliyorsunuz.Ancak icra dosyalarında uyap tam bir işkence. uyumlu e-taki programı, sonra tevzi en sonunda işkence haline gelen icra dosyalarının ilgili dairede açılışı.
2-avukatlara kolaylık olsun dendi ama avukat hakim onayı olmadan dosya göremiyor.kendi dosyamda bile hakim bakma izni vermiyor.ben istediğim dosyaya bakamayacaksam kolaylık nerde.

3-sertifika sorunu(yeni) sertifika sürelerimizin sona erdiği bu günlerde adalet bakanlığı avukatlara yaptığı sürpriz ile artık sertifika dağıtmamakta ve illa ki adalete parayla erişeceksiniz demekte. Yani e-imza alacaksınız demekte.Bütün yargı mensupları uyap'a ücretsiz olarak erişirken bizlere bunun maliyeti ortaya çıkmaya başladı.
Biraz araştırdım ve en uygun fiyatlı e-imza'ların yaklaşık maliyeti 170 YTL den başlıyor.Sadece portala girip 2-3 duruşma tutanağı göreceğim diye bu parayı vermeyi şimdilik düşünmüyorum.
Old 13-10-2008, 00:38   #67
salimengin

Alıntı:
Yazan Ahmet Turan
UYAP bir devrimdir.

UYAP akarşı ollmak matbaaya karşı çıkmaktan beterdir..
İddialı bir laf olmadı mı?
Old 21-10-2008, 16:55   #68
ecesaka

Ben mi bilmiyorum yoksa yabancı uyruklu şirketin vergi no.sunu yazmadığım için Uyap bana takip açtırtmıyor mu?
Old 04-12-2008, 13:38   #69
AYNUR DOĞAN

Varsayılan e-imza

Merhaba;

Ben turk hukuk sitesine Ankara e-tugradan katılyorum.Bu sitede Avukatlarımızla UYAP projesi kapsamında zorunlu hale getirilen e-imza hakkında yazışmak ve yaşanan sorunlara çözüm kapsamında yardımcı olmak istiyorum.Dileyen Avukatlarımız bana telefon yada mail yoluyla ulaşabilirler.Burdaki tüm sorunları baştan aşağıya kadar okudum.Aslında okumama gerek kalmadan da neler yaşandığını müşterilerimizle birebir telefonla görüşerek yaşıyoruz.

E-imza Türkiye'de yeni yeni bir uygulama olduğu için herkes bunun sıkıntısını yaşamaktadır.Sistem tam anlamı ile henüz oturmadığından dolayı herks bundan dolayı şikayetçi.Bu sadece avukatlar da değil sanayici iştirakçilerinde de aynıdır.

Sistem tam anlamı ile oturduğu zaman hepimiz bunun rahatlığını göreceğiz.Tek sıkıntı ise bana göre e-imzaya geçiş yapan alanlardaki bilgi işlemcilerin bilgi eksikliği yada gerçekten işleri baştan savmak adına üyelerin e-imzayı satın aldıkları firmaya yönlendirmeleri bizlerde bunun sıkıntısını yaşıoruz.Yada biz üretici firma olarak elimizden gelen desteyi müşterilerimize göstermeye çalışıyoruz.
Konuyla ilgili sorusu olacak arkadaşlarımla görüşmek dileği ile;
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi