Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanmak Istıyorum/Engelliyim.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-07-2014, 17:11   #1
umutsus

Varsayılan Bosanmak Istıyorum/Engelliyim.

10 yıllık evliyim evlendıkten sonra caresi ve nedenı bulunamayan moral bozukluğu ve üzüntü ile nukseden bir hastalığa yakalandım cocuk sahibi olmam ve ewşimle gecimsizliğim hastalığımda artış olmasına nedhen oldu eşim sureklı psıkolojik ve ara sıra fiziksel şiddet uyguluyordu evlenmeden once sağlam biriyken suanda engelliyim. eşim cocugumu alıp benı terketti cocugumu gostermıyor bosanma davasıda acmadı acaba ben acarsam haklarımdan vazgecmış olurmuyum yanı nafaka tazminat alırmıyım bosanma mevusu oldugunda sureklı yalancı sahıt tutup benı haksız dusurecegını soyleyıp tehdıt edıyordu.
Old 09-07-2014, 09:01   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan umutsus
10 yıllık evliyim evlendıkten sonra caresi ve nedenı bulunamayan moral bozukluğu ve üzüntü ile nukseden bir hastalığa yakalandım cocuk sahibi olmam ve ewşimle gecimsizliğim hastalığımda artış olmasına nedhen oldu eşim sureklı psıkolojik ve ara sıra fiziksel şiddet uyguluyordu evlenmeden once sağlam biriyken suanda engelliyim. eşim cocugumu alıp benı terketti cocugumu gostermıyor bosanma davasıda acmadı acaba ben acarsam haklarımdan vazgecmış olurmuyum yanı nafaka tazminat alırmıyım bosanma mevusu oldugunda sureklı yalancı sahıt tutup benı haksız dusurecegını soyleyıp tehdıt edıyordu.
Sayın Katılımcı;

Öncelikle acil şifalar dilerim.

Boşanma davasını açan taraf, eşinin kusurunu ya da kusurlarını ispat etmek zorundadır.

İspat hususunu, tanık dinletmek de dahil olmak üzere geniş anlamıyla değerlendirmek gerekir.

Boşanma davası açarak çocuğunuzun velayeti, kendiniz ve çocuğunuz için nafaka ve hatta, eşinizin size karşı fiziksel ve psikolojik anlamdaki olumsuz davranışlarından dolayı manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Tazminat talep ederken eşinizin davranışlarının sağlığınızı son derece kötü etkilediği savından da hareket edebilirsiniz.

Eşinizin dava açılırsa yalan beyanda bulunacak tanıklar getireceğini söylemesi sizi tereddütte bırakmasın.

Zira mahkemede tanık beyanları titizlikle ele alınacak ve her iki tarafın iddiaları ve savunmalarıyla mukayeseleri yapılacaktır.

Hak kaybına uğramamak için doğrudan avukat desteği almanız önem taşımakla birlikte maddi durumunuz uygun değil ise bulunduğunuz il barosuna başvurarak -şartlarını taşıyor iseniz- ücretsiz avukat hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Saygılarımla..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi