Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Tbmm İnsan Hakları Komisyonuna Dilekçe Yazma

Konu Notu: 4 oy, 4,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-03-2002, 22:49   #1
Hüseyin

Varsayılan Tbmm İnsan Hakları Komisyonuna Dilekçe Yazma

Merhabalar.Ben daha önce başka bir konuda yazmıştım.Onun için teşekkürler.Ben Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Hava Trafik Kontrol Bölümü mezunuyum.Türkiye'nin çok acil 350 kontrolöre ihtiyacı var ve Hava Trafik Kontrolörü olarak biz sadece 20 kişiyiz.Ama memuriyet sınavımız olmadığı için bizi işe almak yerine, memuriyet sınavını kazanmış başka üniversite mezunlarını alıp, onlara uzunca bir süre eğitim verecekler.Ben bu durumda haksızlığa uğradığımı düşünüyorum.Şimdi sorum ise şu:
TBMM insan hakları komisyonuna haksızlığa uğradığını söyleyenler dilekçe ile müracat edebiliyor mu?Ben edildiğini duydum, ama emin değilim.Eğer ediliyorsa o makama dilekçe nasıl yazılır.Çünkü benim anlatmak istediklerim çok uzun.Normal dilekçeye göre ne farklılıkları olabilir?
Soruma cevabınız için şimdiden teşekkürler.

24-01-2001 00:00:29
Old 01-03-2002, 22:49   #2
Arzu Halci

Sayın Hüseyin,
BOŞUNA ZAHMET
Sorununuzun insan hakları ile ilgisi olmadığı kanısındayım. Ancak
ülkemizde hiç bir taş yerinde olmadığı gibi, ummadık taş, baş yarabilmektedir.

Belki ilgisiz komisyon dilekçenizi ilgili merciie gönderir ve
olumlu bir sonuç oluşur, kimbilir.

DİLEKÇENİN ŞEKLİ
TBMM'ne yazılan dilekçelerde şekil şartı yoktur. Başlığı, tarihi, dilekçinin adı, adresinin bulunması yeterlidir.

UZUNLUK
Uzun olmasından siz bile yakınıyorsanız asıl dileğinizi birkaç
cümle ile başlangıçta belirtip, ayrıntıları aşağısında açıklamanızı
öneririm.

Okunmasını istiyorsanız, kısa cümleler kurun. Uygun paragraflar yapın.
Konuları paragraflar arasında BAŞLIKLARLA ayırın.

Saygılarımla.

24-01-2001 00:27:58

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi