Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

köy bekçilik (koruculuk)sisteminde yeni düzenlemeler.

Yanıt
Old 16-02-2007, 14:14   #1
öteki_hukuk

Varsayılan köy bekçilik (koruculuk)sisteminde yeni düzenlemeler.

Sayın meslektaşlarım.Köy korucusu iken yaklaşık 15-20 yıl önce görevinden alınan koruculara bazı haklar verileceğine tüm maaşlarının ödeneceğine ve görevlerine iade edileceklerine ilişkin bir düzenleme yapıldığına yada yapılacağına dair bir duyum aldım.Böyle bir kanun tasarısı varmı.Bu konu hakkında bilgisi olan meslektaşlarım var mı?
Old 19-02-2007, 21:36   #2
carnerion

Bu konuda özellikle Doğu Anadolu Bölgesinde görev yapmış ve görevlerine son verilmiş Geçici Köy Korucularını İçişleri Bakanlığına yapmış olduğu yoğun başvurular var fakat Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden gelen cevabi yazılarda bu yönde herhangi bir bilgiye şahsen ben rastlamadım. Sanırım böyle bir hazırlık -tasarı- ta yok.
Old 25-05-2007, 10:50   #3
öteki_hukuk

Bu yönde 1985 tarihli bir bakanlar kurulu kararına dayanılarak içişleri bakanlığına başvurular yapılıyor.Ancak sonuç alınıp alınmadığını bilmiyorum.
Old 28-05-2007, 12:52   #4
mrbozkurt

köy korucularının özlük haklarının düzenlenmesi ile ilgili olarak hazırlanan yasa tasarısı komisyondan geçti eğer yetişirse bu dönem yasalaşabilir.
Old 28-05-2007, 18:22   #5
Av.Bülent AKÇADAĞ

Sayın mrbozkurt
Bu konu hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisiniz ?
Old 29-05-2007, 15:22   #6
mrbozkurt

sayın akçadağ bu konuda vanda bir hayli fazla başvuru var tabi diyarbakırda da vardır. benim medyadan takip edebildiğim kadarıyla korucularında tıpkı devlet memurları gibi özlük haklarını düzenleyen yasa tasarısı meclise sunuldu ve komisyondan geçti ama yasalaşma ihtimali nedir o nu bilmiyorum önümüzde seçim olmasa herhalde bu ay yasalaşırdı.
Old 29-05-2007, 15:38   #7
Av.Bülent AKÇADAĞ

Sayın mrbozkurt

Teşekkür ederim. gelişmelerden takip ettiğiniz kadarını sitede bizlerle paylaşırsanız müteşekkir olurum. iyi çalışmalar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi