Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Meslekte Usandığınız Diyaloglar

Yanıt
Old 20-03-2007, 23:22   #121
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Dava açma hastalığından muzdarip bir D (Daimi Davacı), bulunduğu yer adliyesinde herkesi yıldırmış (Burası değil, bugün dinledim, doğuda bir ilimiz ). Ruh sağlığının da hemen hemen yerinde olmadığı konusunda herkes hemfikirmiş. Dava açmadığı, şikayet etmediği, bizarur neredeyse bir kendisi varmış.

Bir tarihte adliyelerine yeni bir savcı gelmiş. Oturup konuştuğunuzda gayet makul ve mantıklı konuşan şahsın şikayet dilekçesini alan yeni savcı, gecikmeksizin derhal havalesini yaparak hazırlık kaydını yaptırmış. Derken D'nin durumunu öğrenmiş. Bu arada D her gün adliyede, ne oldu benim şikayetim, ne oldu benim şikayetim der dururmuş.

Nihayet bir süre sonra savcı takipsizlik kararı vermiş. Takipsizlik kararı verildiğini öğrenen D kızgın kızgın savcıya çıkışmış:

-Nasıl takipsizlik verirsiniz? Ben her gün gelip şikayetimi takip ediyorum!!!
Old 22-03-2007, 12:15   #122
oguzhand0

Alıntı:
-Nasıl takipsizlik verirsiniz? Ben her gün gelip şikayetimi takip ediyorum!!!

Süper ya..
Old 22-03-2007, 23:50   #123
Av.Duygu Keleş

Kefiller gelir ve tek söyledikleri şudur:
-Av.Hanım derhal asıl borçlunun evini boşaltıyorsun.Evinde plazma televizyonu bile var.
-Eeeee,sonra ne yapayım
-Sonra satar,paranı alırsın.
-La havle.......
Old 22-03-2007, 23:51   #124
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bu kefillerden (ve benzer bilumum söylemlerinden) ben de bıktım

Alacaklının avukatıyla aleyhlerine takibe geçilir geçilmez müttefik kuvvet olarak çalışma istek ve iradelerinin eşzamanlı belirmesi, takdire değer!
Old 22-03-2007, 23:55   #125
Av.Duygu Keleş

Tanıyanlar bilirler zatı alimin boyu pek bir uzundurBir rivayet der ki 1.60

Benim en çok usandığım şey bana inat olsun diye icra dairelerinde dosyalarımın hepsinin es üst rafa kaldırılmış olmasıdır.Artık esas numarasına göre değilde boy sırasına göre dosya yerleştirildiği kanaati uyandı bende.Avukatlardan bezmiş icra memurları kısa boyluların kini en üst raflara koyuyor merdivenlere tırmanırken takılıp düşsünler diye.Uzun boylularınkini de alt raflara koyuyorlar eğilip doğrulup belleri tutulsun diyeArtık buna kendimi iyice inandırmış durumdayım.Ben bu durumdan usandığım halde,Baromuzun uzun boylu ve merdiven kullanmadan ve parmaklarının ucunda yükselmeden dosyaya ulaşbilen avukatları da benden usanmış durumda.

Ne yapayım arkadaşım boyum yetmiyor
Old 23-03-2007, 01:15   #126
oguzhand0

Eheheh.. Öyledir Duygu Hanım.
İnadına yapıyorlardır size.

Ayrıca önceki mesajlarımdan birinde demiştim.Bu insanlar sizi(gelecekte bizi demeyi umuyorum =) ) tüccar sanıyorlar. Te Allahım lafa bak! Plazmayı satar alırsın paranı diyor adam.

Şeytan diyor.....
Old 25-03-2007, 23:07   #127
NURHANOKURÖZCAN

Varsayılan Nikahın 1/2 si

Arkadaşı eski bir müvekkili telefonla arıyor,evli kızı bir başka erkekle kaçıp gitmiş...Neyse adam kızını İstanbul'da buluyor,avukatına sorduğu soru şu...Nikahın yarısı yeni kocasına düşer mi,kanunda bir değişiklik var mı?
Dumura uğramış avukat arkadaşta cevap şu!...Yok canım olur mu öyle şey ikinciye nikahın ancak 1/4 ü düşer...
Old 27-03-2007, 23:07   #128
Av.Duygu Keleş

Bugün adliyeden geldim.Ofise girdim.Takip memuru arkadaşların yanında 2 bey var.Hararetli şekilde konuşuyorlar.Adam aynen şunu söylüyor.
-O avukat bana neler yapar biliyormusunuz?(Benden bahsediyor)
Takip memuru arkadaşlar gülüşüyorlar.Ne yapar tanıyor musunuz diyorlar.
Adamcağız:Yok yokkkk ööyle demeee kardeşş.O avukat şerefimiz haysiyetimi iki paralık eder.
Bende boş bulunup BEN Mİİİİİİ dedim.
Adam şaşırdı.Şey avukat hanım siz misinn?
EVEEETTTTT.
Ben hafataya borcumu ödeyeceğim deyip kaçtı.
Old 31-03-2007, 13:39   #129
Godfather

borçlunun hacze gittiğin an "ben de şimdi geliyordum" "bankadan para bekliyorum" tarzı oyalama taktiklerine gitmesi. yahu kardeşim tamam geliyosan gelme bak ben geldim parayı ver dediğinde ise çamura yatma taktikleri. bıktırdılar valla illallah ettim. bi de icra memuru mızmızsa. off off. usanmamak elde değil...
Old 31-03-2007, 22:06   #130
Av.Duygu Keleş

SAhiden öyle bir de şu banka yalanı ver değil miŞimdi "bankanın önündeyim,bankanın içinde sıra bekliyorum.bankadan çıktım geliyorum,bankaya kredi için müracaat ettim.Bankada para bitmiş bekliyorum(En çok da buna gülmüştüm)"bla.bla.bla.Bunun gibi içinde banka lafı geçen pek çok söz.
Old 31-03-2007, 22:26   #131
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
SAhiden öyle bir de şu banka yalanı ver değil miŞimdi "bankanın önündeyim,bankanın içinde sıra bekliyorum.bankadan çıktım geliyorum,bankaya kredi için müracaat ettim.Bankada para bitmiş bekliyorum(En çok da buna gülmüştüm)"bla.bla.bla.Bunun gibi içinde banka lafı geçen pek çok söz.
Bu lafların TIPATIP aynısını gerçekten defalarca ben de duydum.Hatta bir de "Aaaa, ama dün yatırdım ben. Görünmüyor mu? Nasıl olur ya? Bir daha gideyim şu bankaya" E, tabi, günahını aldık, bütün kabahat bankanın
Old 03-04-2007, 14:33   #132
Av.Duygu Keleş

Beni kanser etmeye and içmiş borçlularımdan bir tanesi bugün ödeme yapacağına dair söz vermişti.Öğleden sonra ofise geldi.Sesini kapıda duyar duymaz:
-E Bey para getirdiysen gir getirmediysen hiç başımı ağrıtma dedim.İçeri girdi.Para dedim.Şimdi ben bugün birinden alacağımı alacaktım o buraya geliyor.Geldiğinde sen bana bağır çağır azarla kov beni bende dışarda onu sıkıştırayım parayı alıp ödeyim.dedi.
Şaşkın şaşkın bakan ben zaten sinirden beynimden kan fışkırıyor ikinizden de hırsımı alırım çağır gelsin dedim
Adam içeri girdi.Eeee dedim para nerde adam ık mık bişeyler demeye başlar başlamaz açtım ağzımı yumdum gözümü
Ben 1 yıldır sizinle uğraşıyorum.Benim tek dosyam siz misiniz ya bu para bugün gelecek ya da gelip işyerlerinizde muhafaza yapacağım.Paranız yok sa lütfen dışarı diye bir güzel azarladım adamları.Benim borçlu da arkadan bana göz kırpıp çok iyi çok iyi devam diyorKıpkırmızı kesildim ama sinirden değil gülmemek için sıkıyorum kendimi.
Saat 4 de ödeyecekler güya.Bakalım
Old 03-04-2007, 15:36   #137
Av.Duygu Keleş

ÖDEMEDİLER
Şimdi telefonum çaldı.Konuşmayı aynen aktarıyorum:
E: Avukatların gülüüüüüüüüüü.
D:Efendim!!!!
E:Ben E Usta.
D:Gül mül dediğine göre para falan yok.
E:Para hazır ama gelemiyorum.Yarın getireceğim ama sabah gelemem benim ufak kız sabah ameliyat olacak.
D:Yani E bey ömrümü yediniz.Yarın para gelmesin hele bir o zaman sorarım size ben.
E:Yok yok gelecem.

Bahsettiğim borçlu ödeme taahhüt ettiği günlerde 1 kez anjıo,bir kez açık kalp ameliyatı,bir kez fıtık ameliyatı geçirmiş olduğundan kendine kestirecek herhangi bir hastalığı kalmamış olup,aile bireylerini ameliyat ettirmeye başlamıştır

Açık ve net olarak söylüyorum bu adam bu parayı ödemez.
Old 03-04-2007, 15:52   #138
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Açık ve net olarak söylüyorum bu adam bu parayı ödemez.

Öder, öder de burnundan getirir. Tipik, yalancı bir borçlu örneği.
Old 03-04-2007, 15:54   #139
oguzhand0

Aaahhh! Ah!

Öldürürler bunlar insanı!

Avukatların gülü ha!

Süper
Old 03-04-2007, 15:54   #140
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Yani nam-ı diğer; USANDIĞIMIZ borçlu klasiği!
Old 03-04-2007, 23:13   #141
Av.Duygu Keleş

Yaklaşık bir yıldan beri süregelen bir dosyam ve bu zamana kadar 6 aylık taksitlerini bu tarz cebelleşmelerimle ödettirdim.ANcak artık aynı sabrı gösteremiyorum.Bende gülüp geçiyorum o nedenle.
Old 03-04-2007, 23:57   #143
Av.Duygu Keleş

İÇ SES:
Olabilir.Yok canım olmaz olmaz.Ay yoksa yaşlanıyor muyum.Yok canım ne yaşlanması.Aslında evet olabilir.Ay sus kimseye söyleme galiba yaşlanıyorsun
Old 04-04-2007, 00:07   #144
oguzhand0

Yok yok!
Şaka yaptım ya!

Dur neydi!
Siz avukatların gülüsünüz
Old 04-04-2007, 00:14   #145
üye15905

Sevgili Duygu Hanım

yazdıklarınızı okudum. Ve de inanın üzüldüm.
Siz galiba ağırlıklı olarak İcra ve İflas Hukuku üzerine çalışıyorsunuz.

Ayrıca yaşlanmak kaçınılmaz efendim.

Saygılarımla...
Old 04-04-2007, 22:09   #146
Av.Duygu Keleş

Üzülmeyiniz Sayın Güngör,ben gülesiniz diye paylaşıyorum bunlarıAğırlıklı olaraktan ziyade sadece İcra çalışıyorum.Aslında halimden memnun değilim desem yalan olur.Tipik kurum avukatıyım işte

Yaşlanma konusuna gelince şaka bir yana ben yaşlanmayı hiç düşünmüyorum.En azından ruhum için garanti verebilirim
Old 04-04-2007, 23:09   #147
Cest la vie

Alıntı:
Yaşlanma konusuna gelince şaka bir yana ben yaşlanmayı hiç düşünmüyorum.En azından ruhum için garanti verebilirim

Aaah, ah, senin yasindayken ben de oyle derdim...
Old 04-04-2007, 23:10   #148
Av.Duygu Keleş

Adliyemizin bir kısmı ek binaya taşındı ve bina gerçekten harika.Tabi dışardan bakıldığında.İçi ufacık odalarla dolu.İcra daireleri o kadar ufakki değil bir masaya oturup dosya incelemek dirsek temasıyla raflardan dosya indiriyoruz. 2010 yılına kadar da orada hizmet verilecek.Dolayısıyla 2010 yılına kadar "ben bu adliyeden usandım"diyeceğim.Bu arada orada avukatlar odası adı altında (ki kapısında bu yazsa da içi boş.)bir oda var.Manzara süper ana caddeye bakıyor.Ama gelin görünki oturmamızı sağlayacak değil koltuk tabure dahi yok.Bende dün biri çay ocağından diğeri ise koridordan olmak üzere iki koltuk aşırdım. 3 kişi tek koltuğu kullanmak üzere 6 kişi kapasiteli bir avukatlar odası yarattım.Saat 22.00 sularında aldığım haberlere göre feryadlarımız duyulmuş ve odamıza ordan burdan eklemelerle koltuklar koyulmuş.Bakalım yarın göreceğiz artık
Old 04-04-2007, 23:11   #149
Av.Duygu Keleş

Ne varmış yaşında AhucummmHem öyle deme.Yahu zaten yaşlanacaz tüm hücrelerimiz yer çekimine dayanamayıp mağmaya doğru harekete geçecek.Bırakalım da ruhumuz yükselsin genç kalsın
Old 05-04-2007, 09:51   #150
Godfather

geçenlerde bir icra takibi yaptım. asıl alacak 550 ytl, faiziyle beraber 833 ytl. borçlu aradı. "bu senedi alacaklı size ne zaman verdi" dedi. ben de "size gelen kağıtta yazar ne zaman verdiği" diye cevap verdim. "550 liraya 833 lira mı ödiyecem" dedi. ben de "hayır ferileriyle birlikte 1000 lira ödeyeceksin" dedim. "ben avukatla görüştüm itiraz edecem" dedi. (hangi avukatsa artık, kambiyo takibine itiraz edecekmiş pek sayın borçlumuz) ben de "o görüştüğün avukata sor sana kaç para ödemen gerektiğini söyler" dedim. bizimki hâlâ itiraz ediyor, eğer kabul edersen 833 lira yollayım, değilse ödemem diyor. telefonda uzun bir uğraşın sonunda tamam sen ödeme kardeşim dedim. telefonu kapattım. 2005 yılından bu yana borcunu ödememiş ama hâlâ haklıymış gibi telefonda ağız dalaşı yapıyor. sonuçta tahsil ettim ama şehir dışı olduğuna dua etsin. değilse 833 nasıl katlanırdı tahmin bile edemezdi
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi