Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Old 15-08-2008, 23:00   #91
Nur Deniz

Varsayılan Veda

Sen hayatıma gireli tam 8 yıl 6 ay oldu...

Acıyı,tatlıyı,sevinci,hüznü,zevki,kederi beraber yaşadık. Maddi ve manevi değişimleri markaların büyüyüp ya da küçülmesiyle birlikte göğüsledik. Ama sahte yanmalarına artık katlanamıyorum. İçimde ciğerlerimi ve kalbimi acıtan katran karası gibi bir etkin var. Bu durumu yıllardır düşünüyorum inan, ama bir türlü sana gerçekleri anlatamadım . Anlamadın ki. Hayatımdan çıkmanı defalarca söyledim sana.Ama her seferinde o ince , zarif, sahte davranışınla , ben yanındayım tavrınla beni etkilemeyi yine başardın.

Kendi kendini yaksanda artık faydasız,sana dönmeyeceğim. Lütfen beni bir daha rahatsız etme.Hayatımdan çıkardım seni, sen de o yalancı tesellinle, azıcık gurur varsa artık geri dönmezsin.

Bıktım senin çıkarcı tavrından,cüzdanıma sülük gibi yapıştın, yıllardır kanımı emiyorsun, sonuç ne bir avuç dolusu duman ve ihanetine katlanamayan titreyen ellerim.

Seninle ilişkimi toplum , ailem onaylamamasına rağmen yıllardır sürdürüyorum , korkarım ki bu gidişle sağlığımı bile bozacak, ruh halim zaten sana bağımlı haldeydi.Herkes senden ayrılmamı istiyordu ama ben sana hep sahip çıktım..

Ama bilmeliydin ki, yerin çok çabuk dolduruldu.Şimdi elimde tesbihim, ağzımda sakızım, kolumda bandım, elimde notlarımla senden kurtulmaya tamamen hazırım.

20 dakika senden ayrı kalamazken, 6 saattir senden ayrıyım da ne oldu, kıyamet mi koptu? Yeni bir sevgilim var haberin olsun, daha fazla rencide etmeden seni, beni ve dünyamı rahat bırak.

Hem senden daha genç o henüz 6.5 yaşında , ve senin pis kokuna karşılık bebek gibi kokuyor, ve bana gülen gözlerle bakarak , beni çookkkk mutlu ediyor.

Bu akşam kardeşinle bir türk kahvesi içtik, keyifli bir sohbetti. Yılda bir görüşmek üzere sözleştik. Bir şarkı dinledik. '' Sene de bir gün,, Sen daha sık karşılaşırsın nargileye selam söyle benden , randevumuzu unutmasın , senede bir gün.

Senin acı hatıralarını hatırlatacak her şeyden uzağım artık.Senin yüzünden nefes bile almaz hale gelmiştim.Seni bana hatırlatan o şarkı var ya hani ''Sigaramın dumanına sarsam saklasam seni,, O da artık bizim şarkımız değil.. Bil...

Yeni sevgilimle yeni bir şarkım var ''Haydi şimdi eller havaya,,

Bildiniz,
SİGARAYI TERKETTİM..
Old 15-08-2008, 23:03   #92
caner87

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
ben maalesef katılamayacağım yoksa Sayın Caner87 ile tanışmak isterdim

Ben de isterim tabiki, belki tanışıyor bile olabiliriz.
Adım caner değil çünkü. Açıklamama hakkımı saklı tutuyorum, belki açıkladığım yazılarım ya da yazım da olmuş olabilir
Old 15-08-2008, 23:47   #93
Gemici

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bildiniz,
SİGARAYI TERKETTİM..

Sayın Nur Deniz,

terkettiğiniz sigaraya veda destanları döşemiyeceğiniz günlerin ümidi ve tebriklerimle.
Old 16-08-2008, 00:57   #94
Gülümse

Sayın Nur Deniz,

Sigarayi terk ettiğim ilk hafta eşim hoş bir bileklik annem ise zarif bilezik hediye ettiler. Birini sağ ötekisine de sol koluma taktım. Ne zaman canım sigara istese o bileklik ile bileziğe bakıp onlardan güç kazandım. Hatta sigarayı bıraktığını ilan eden dostlarıma bende aynı tür hediye almayı tercih ettim.

Size ilham verecek olan illa bir bileklik yada bilezik olması şart değil. Bir saat, yüzük de aynı işi görür. Yeterki sigarayı tuttuğunuz ellerinize, varlığı ile yok olması gereken bağımlılığınızı hatırlatsın...

Bu arada sizi tebrik eder, asıl bundan sonrasının önemli olduğunu ve size destek için burada olduğumuzu hatırlatmak isterim.
Old 17-08-2008, 15:49   #95
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz

Evet. Bıraktım.

Halen de başlamadım

ısrarımı sürdürmeye de kararlıyım

Bir hafta 15 gün kişiye göre değişir diyorlar.

Bakalım

Aama başlamayacağım.

Saygılar
Old 17-08-2008, 15:58   #96
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Gulumse
Hatta sigarayı bıraktığını ilan eden dostlarıma bende aynı tür hediye almayı tercih ettim.

.

İnsanı resmen bırakmaya teşvik ediyorsunuz. (Saim Bey bunu okursa, benim psikolojik değil; maddi desteğe ihtiyacım olduğunu sanabilir)

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Evet.

Halen de başlamadım

ısrarımı sürdürmeye de kararlıyım

Bir hafta 15 gün kişiye göre değişir diyorlar.

Bakalım

Aama başlamayacağım.

Sayın Erdoğan, başlamış olduğunuz mücadelenizde başarılar diliyorum. Devam ettirirseniz, bana da iyi bir örnek olur.

Ayrıca, bu forumu çok faydalı buluyorum. Espri yaparak katılmaya çalışsam da, okuduklarımdan etkileniyorum. Madem ki, sigarayı bırakmak irade işidir; iradeyi şekillendirmek için bu tür yazılara da gerek vardır, diye düşünüyorum. Bir başka anlatımla; sigarayı bırakma fikrini önce kafamda olgunlaştırmaya çalışıyorum.
Old 17-08-2008, 16:18   #97
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Cuma günü nikotin bandım hazırdı, Cumartesini bekliyordu.

Sabah bantsız da bırakırım diye başladım. Baktım olmayacak o konuda teslim oldum. Ama benim sözüm nikotin almayacağım değildi. Sigara içmiyorum.

Sigarayı bıraktığımızda nikoıtinin yarattığı bağımlılık, sigara dumanını içine çekmenin zevki ve el alışkanlığı karşımıza çıkıyor.

Bant , sakız veya başka yardımcı maddeler vücudun nikotin istemini kısmen de olsa engelliyor. Burada bizim beynimizden gelen el alışkanlığı ve keyif geriye mücadele edilmesi gereken etmenler olarak kalıyor.

Ben defalarca karar verdim ama erteledim. Bu iki etmen yüzünden. Yani nikotin bağımılılığı dışındaki etmenler.

Gene programda yoktu ağzımızdan bir laf çıktı. Ancak uzun süre ve çok içen arkadaşların yardım alarak bırakmalarını öneririm. Bu kadar hızlı bir değişim vucutda etki yaratabilir.

Size bantın özelliğini şöyle anlatayım:

Sigara içtiğinizde yoğun bir nikotin alırsınız bu yüksek oran zamanla düşer ve belli bir süre sonra yeniden nikotin ihtiyacı duyarsınız. Bir tane daha yakarsınız.

Bant ise günlük sigara sayınıza göre nikotin ihtiyacınızı sabit şekilde verir. lk gün sigara içme periyotlarında canınız istese de bu istem o kadar güçlü değildir. İçmeyeceğim demekle, soğuk su içmekle elinizi yüzünüzü yıkamakla geçiştirebileceğiniz bir istemdir.

Ben dün soğuk su içtim, elimi yüzümü de yıkadım. Bugün bira içiyorum. Canımı istetiyor ama olmaz sa olmaz bir şiddet değil.

Ben bırakmaya karar verdiğinizde rahatlıkla bırakacağınıza inanıyorum.

Saygılar
Old 17-08-2008, 16:21   #98
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Bugün bira içiyorum.

Eh, hayırlısıyla bu kampanya bir bitsin. Sonra "İçkiyi Bırakıyorum" kampanyası yaparsınız.
Old 17-08-2008, 16:58   #99
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Alıntı:
Eh, hayırlısıyla bu kampanya bir bitsin. Sonra "İçkiyi Bırakıyorum" kampanyası yaparsınız.

Suat bey sizi dahiletmeden bu kampanyayı bitirmeyeceğiz. Bunun için sizin katkınız gerekiyor

Saygılar.
Old 17-08-2008, 17:07   #100
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Suat bey sizi dahiletmeden bu kampanyayı bitirmeyeceğiz. Bunun için sizin katkınız gerekiyor

Saygılar.

Sizin yazılarınız; Samire Hanım'ın olası psikolojik desteği; Sayın Gülümse'nin vereceği bilezik; Saim Bey'in verdiği ara gazı nedeniyle belki bırakabilirim.

Şimdilik arabada içmemeyi becerebiliyorum(Her ne kadar Sevgili Uygar dalga geçse de). Diyorum ki 6 ay kadar arabada yaşasam, bırakır mıyım mereti?
Old 17-08-2008, 18:35   #101
Av.Mehmet Saim Dikici

Bakın bu "arabada sıgara içmeme" olayını yürekten destekliyorum. Ben yaklaşık 5 sene arabamda sıgara içmedim, içtirmedim, içirmiyorum...

Bu vesileyle 3. senede sıgarayı da bıraktım.

Sıgara içenlere acıyınız.
Sıgara içenlere dua ediniz.
Sıgara içenlere psikolojik destek veriniz.
Sıgara içenlerle konuşmayınız. ))
Old 18-08-2008, 09:23   #102
Nur Deniz

Varsayılan Sinirliyim

Bu gün biraz desteğe ihtiyacım var, burada yazılanların haricinde önermek istediğiniz bir şey varsa desteğinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..
Old 18-08-2008, 09:31   #103
Nur Deniz

Varsayılan Kimse Yok

Kimse yok, ama tobaccoexper burda. Yoksa tobaccoexperle tek başına mücadeleyi bana mı bıraktınız?Neyse ben hallederim. Bu arada sadece şaka..
Old 18-08-2008, 09:47   #104
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Kimse yok, ama tobaccoexper burda. Yoksa tobaccoexperle tek başına mücadeleyi bana mı bıraktınız?Neyse ben hallederim. Bu arada sadece şaka..
Ama ben ne yaptım ki
Sayın Admin bu durum da adımı değiştirmeye gerek varmı?
Old 18-08-2008, 10:05   #105
caner87

Nur Deniz burada yazıldı mı tam bilemiyorum ama ilk üç gün en zor kısmı, ilk üç günden sonra içilen ilk sigarada o güne kadarki tüm emekler sıfırlanmış oluyor.
Değerli kağıtlarınızı çok daha değerleneceği anda keyfi çekmek gibi birşey...
Old 18-08-2008, 10:54   #106
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Nur Hanım;

Benim de 3. günüm.Şimdilik süreç içinde nerden açtım bu belayı başıma dedim ama sigaranın zararlarını ve sözümü hatırlayınca direndim.

İlk günden daha zor değil. Sadece sıkıntı yoğunlaştığı için sinirinizi bozuyor. Daha doğrusu uyarımların yanıt bulmaması sıkıntı yaratıyor. İçmeniz çözüm olmayacak. Bu sefer içtiğinize kızacaksınız. Biraz gayret.

Ben henüz pes etmedim, sizin de etmeyeceğinize, başaracağınıza inanıyorum.

Saygılarımla.
Old 18-08-2008, 11:29   #107
Gülümse

Sizi sakinleştirencek veya mutlu hissettirecek müzik hangisi bilemem ama bir dostum bana Bach dinlememi böylece rahatlayacağımı belirtmişti. Siz hangi müzikten hoşlanıyorsanız onu dinleyin. Nikotin yoksunluğunu ancak bu şekilde biraz olsun dindirebilirsiniz...
Old 18-08-2008, 11:47   #108
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
Ama ben ne yaptım ki
Sayın Admin bu durum da adımı değiştirmeye gerek varmı?

İmzanızı değiştirmişsiniz ya, o yeter.
Old 18-08-2008, 12:05   #109
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Vatandaşa söylenmişler.

Amma çok sigara içiyorsun, neden?

Vatandaş yanıtlamış:

Sinirlenince çok sigara içiyorum, çok sigara içtiğime de çok sinirleniyorum:

Bu siniri başka yollarla hafifletirseniz bu kaosa girmemiş olursunuz

Saygılar
Old 18-08-2008, 12:28   #110
Nur Deniz

Varsayılan Tşk

Ev işi yaptım. Vivaldi four sezon eşliğinde, 3.gün bu gün için uyarmışlardı. Daha önce bırakan bir arkadaşım burda teselli ediyor. Kolay değilmiş ama insan düşündüğü ve hayal ettiği her şeyi başarır. Bir de şu sinir olmasa ....Hepinize tşk, Muzaffer Bey güzel bir günde bıraktık, kandil, ay tutulması, 27 ağustosta da mükemmel bir olay var,o gün en kritik zamanı aşmış oluyoruz.Gökyüzüne gülümseyerek bakabileceğiz, biz yaptık , biz yaptık der gibi.Dayanın bir taneden, bir nefesten çok şey olabilir , sakin ve sabırlı olun.
Olumlu telkinler verin efendim.İçmeyeceğim olumsuz telkindir me ma ekleri. Çay içebilirim, sakız çiğneyim, şunu veya bunu yapayım, şu kadar zaman sonra tatil veya başka bir ödül alayım olumlu telkinlerdir. Tavsiye ederim. Ben paketteki son sigaramı içtim ve sabır ve oyalanmamın dışında bant veya başka bir destek almıyorum.
Sn Tobaccoexper elimde değil aklımdan çıkaramıyorum sizi. )
Old 18-08-2008, 12:34   #111
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Sn Tobaccoexper elimde değil aklımdan çıkaramıyorum sizi. )

Alıntı:
İmzanızı değiştirmişsiniz ya, o yeter.

yok yok kendimden şüphe etmeye başlayacağım artık
Old 18-08-2008, 14:04   #112
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sevgili nur;

Ben de direniyorum ve beni teselli eden arkadaşım bile yok. Gözyaşı şaka idi

Başaracağız kardeşim.

Saygılar.
Old 18-08-2008, 14:06   #113
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Sevgili nur;

Ben de direniyorum ve beni teselli eden arkadaşım bile yok. Gözyaşı şaka idi

Başaracağız kardeşim.

Saygılar.

Sayın Muzaffer Erdoğan
Ben size destek olmak isterim ama adım bile yetiyor size sigarayı hatırlatmaya Dayanın sadece irade işi bu
Old 18-08-2008, 14:15   #114
Gülümse

"Sigarayi bırakmayı denedik başaramadık" sizin ne ağzınıza ne de kişiliğinize yakışmayacak bir söz... Siz ne dersiniz?
Old 18-08-2008, 14:43   #115
Nur Deniz

Varsayılan Nöbet

Geçecek Muzaffer Bey özgür olacağız, tek bağımlılığım buydu benim, hiç içmemiş gibi olacağız. İrade nikotin eksikliğinde ortaya çıkar değilse bırakmanın mantıklı olduğunu herkes bilir, sevgili Gülümse ninde dediği gibi ben ce denedik , başaramadık olmaz, deneme de olmaz , karar ver uygula, keyfine bak , benim hayat felsefemde budur. Sadece 10 güne ihtiyacım var , kaldı 7 gün , geçer gider,
Zor işmiş hakkaten, bırakanları tekrar tebrik ediyorum.
Ben sadece ilk nöbetimi nasıl atlacağım işyerinde onu düşünüyorum..
Old 18-08-2008, 14:45   #116
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sn. tobaccoexper.

Ne kadar inkar etseniz de imzanız sigarayı bırakmak isteyenlere cesaret veriyor.

Sn. Deniz Katkıda bulunabildim mi?

Saygılar.
Old 18-08-2008, 14:48   #117
Nur Deniz

Varsayılan Damdan Düşen

Damdan düşenin halini, damdan düşen anlarmış Sevgili Muzaffer Bey , ben burdayım unutmayın.
Tabiki pes etmek yok, şıkır şıkır şıkır...
Old 18-08-2008, 14:50   #118
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Durumunuzu bilemiyorum ama deniz bende sigara etkisini azaltıyor.

Olanağınız varsa izninizi alın denize gidin
denizde eşinizle çocuğunuzla uynarken kafanız da çok meşgul olacaktır.

Diye temelsiz bir düşünce

ama ben deniz kıyısında daha az sigara içtiğimi gözlemledim

Deniz olması koşul değil

Sizin oralarda göl de varmış

yüzülebilecek bir yer olsun yeter

Başaracaksın kardeşim
Old 18-08-2008, 14:51   #119
Nur Deniz

Varsayılan Ne Demek

8 Aydır eylül ayını diyerek bekliyodum Muzaffer bey ne demek, sayenizde eylül ayına kalmadan bu iş biter gider. Başladık ve yarısını hallettik. Teşekkürler yeniden..
Old 18-08-2008, 14:55   #120
Nur Deniz

Varsayılan Göller

Eş yok efendim. Tek bağımlılığım sigara dedim ya Ama dediğiniz gibi göller var , hemde büyük ve yüzülebilir. Deniz benim için çok şey demektir. En yakın zamanda mesela pastırma yazında 10 gün gideceğim zaten efendim ... Gerçekten tadını çıkararak ...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi