Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

"THS! Çünkü:..."

Yanıt
Old 09-06-2007, 14:37   #1
persona

Varsayılan "THS! Çünkü:..."

benim merak ettigim neden binlerce insanin hic foruma yazi yazmasa dahi ,onlarca hukuk sitesi icinde THS uyesi olmayi onemsedigi, neden forumlara katki yapan insanlarin ,gunluk hayatlarindan vakit ayirip bu isi yaptiklari ( taaa yurtdislarindan bile ), hatta neden insanlarin site icindeki toplantilara katilma istedigi duyduklari, neden insanlarin siteye soru soran yerli yabanci insanlarin sorularina usenmeden cevap verme geregi duyduklari, ve nasil olup bir site sayesinde kalici dostluklar kurulabildigi... kisaca THS nin buyusunun ne oldugunu , sizin icin ne anlam ifade ettigini sormak istiyorum..

durustce yazilmis yanitlarimiz lutfen "THS! Çünkü:..." ile baslasin ve devam etsin...

saygilar
Old 09-06-2007, 20:50   #2
Jeanne D'arc

THS! Çünkü: Artık, sürekli bir şeyler soran arkadaş meslektaşlarıma, "Sitede böyle bir forum vardı, bak adı da şöyleydi. Bi zahmet ordan bir bakıver" diyebiliyorum. Ohh be! THS hayat kurtarıyor!
Old 09-06-2007, 22:29   #3
Av.Gülsüm Sezen

İlle de THS...Çünkü; internetten kaçış olmayan bir devirde, sanal güvensizlik, yozlaşma ve yanlışlardan kaçarken doluya tutmuyor.

Dost gibi;
en az aldığı kadarını vermeye hazır..
samimi ama asla laçkalaşmayan...
her konuda hem anlatan, hem dinleyen...İşte öyle bir şey..
Old 09-06-2007, 22:32   #4
suskun_juliette

THS Çünkü:Seviyeli,Saygın,Bilgiyi Sakınmayan,Yardımlaşmayı Seven,Daima Dayanışma Çabası İçerisinde Olan Üyeleri Var Ve Adında Hukuk Terimi Geçse De Her Meslekten İnsana Bünyesinde Yer Veren Bir Site..THS'yi Seçmemek Ve Sevmemek İçin Bir Neden Yok.
Old 09-06-2007, 22:46   #5
Seyda

THS!Çünkü : Bana gerçekten iyi arkadaşlar verdi..İyi insanları karşıma çıkaran bir yerden neden ayrılayım ki

THS!Çünkü : Benim gibi bir çömeze () çoook şey öğretti.

THS!Çünkü : Burda insanlara azıcık da olsa yardım edebildiğimi görüyorum ve bu beni çooook mutlu ediyor..

THS!Çünkü : Bana hukukun içinde olmayı yeniden sevdiren en önemli etken..

THS!Çünkü : Güzel tesadüfleri ortaya çıkarıyor!!!

THS!Çünkü : Haberci olamadım ama (), beni hukuk habercisi yaptı bir şekilde..

THS!Çünkü : Sayesinde sıkılmaya fırsatım kalmıyor..

THS!Çünkü : Paylaşmanın verdiği mutluluğu en çok burda hissediyorum..

THS!Çünkü : Ailemi de geçtim, sülalemin bile adını öğrendiği, hatta bazen ''bıktık senin TeHeSe'nden,biraz da bize bak'' diye sitem ettikleri yer..Ama ben bu sitemleri ve onların burayı tanımasını çok seviyorum..

THS!Çünkü : Bana hayatta bağımlılık yapan tek şey..vee ben bu bağımlılığın bir tedavisinin olmamasından oldukça mutluyum..

THS'yi seviyorum
Old 09-06-2007, 23:00   #6
Jeanne D'arc

THS! Çünkü:Biliyorum; "THS! Çünkü:..." ile biri mutlu oldu! Ben de!
Old 10-06-2007, 00:45   #7
Staj.Av.Selçuk

Varsayılan ths çünkü!!!!

Müptela oldum valla.

çünkü; kalite...
çünkü; samimiyet...
çünkü; dayanışma...
çünkü; bilgi...
çünkü; tecrübe...
çünkü; ısınma hareketleri...
çünkü; yardım...
çünkü........

Teşekürler ths...
Old 10-06-2007, 10:48   #8
av.sevdacan

Çünkü ;

-aile bireyleri üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmayan; tecrübeli, bilgili, kompleksten ari, nazik, mütavazı , saygın bir yönetim kadrosu var,
-İsmi "hukuk" olmasına rağmen yelpazesi geniş bir aile yapısı var,
-yeni ve eski üye ayırımı yapmayan tanıdığım tek site,
-bana bilgi anlamında çok katkısı var,
-"meslek içi dayanışma yok " savını çürüten bir platform,
-benden gibi...

Saygılarımla.
Old 10-06-2007, 12:38   #9
ecesaka

Çünkü,
1- Henüz yeni başlamak üzere olduğum mesleğimde uygulama konusunda birbirinden farklı örnekler görmemi sağlayarak kendimi geliştirmemi sağlıyor.
2- Sorulan sorulara yanıt verebilmek için çırpındığımdan, araştırma yapmamı geliştiriyor. Özellikle verdiğim cevaplara dayanak olarak Yargıtay kararları, kanunlar karıştırmak bu konuda hızlanmamı sağlayacağından, ilerisi için sanırım gerçekten çok faydalı olacak benim için...
3- Gerçekten seviyeli, sürekli yardımcı olmaya çalışan birbirinden iyi insanlarla dolu.
4- Bilgiler bir çok hukuk sitesinde olduğu gibi karman çorman değil, kolay aranabilir ve bulunabilir şekilde düzenlendiğinden daha kolay araştırma ve inceleme imkanı sağlıyor,
5- "Teşekkür" etmeyi neredeyse unutmak üzereyken, insanlara teşekkür etmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu hatırlatıyor, teşekkür aldığımda da çok mutlu oluyorum. Bir şeyleri doğru yapabiliyor olduğumu hissediyorum...
6- Özellikle çalışma grupları sayesinde merak ettiğim konuların özüne inerek daha detaylı bilgi sahibi olabiliyorum.

İlk anda aklıma gelenler bunlar...

Bir de bazı sorulara cevap verildiğinde bile olay olarak konuyu incelemek çok zevkli oluyor... Sn. Suat Ergin'in bu şekilde öğretici bir başlığı vardı... Gerçekten çok faydalı ve öğretici oldu benim için
Old 10-06-2007, 13:26   #10
avasas

çünkü, "hukuk güzel bir sanattır" sözünün altını dolduran örnekler görmemi de sağlıyor. sözcüklerle, fikir teatileri ile, yorumlarla yapılan bir sanat olduğunu gösteriyor hukukun.
Old 10-06-2007, 13:32   #11
Kemal Yıldırım

Olumlu THS Çünkü;...

THS Çünkü;

1- Öncelikli ve en önemli sebep: Admin'imiz var. Böyle mütevazi, çalışkan, her ne kadar sanal bir kişilik olabileceği ihtimali üzerinde çok fazla durulsa da, birgün tanışmayı ümit ettiğim bir yöneticisi var.

2- Aradığım birçok sorunun yanıtını kısa süre içerisinde alabiliyorum, ve hiç çekinmeden sorabiliyorum.

3- Üyelerin böyle üşenmeden,yanıtlar yazması çok hoşuma gidiyor.

4- Nasıl ki ben sorularıma yanıt bulabiliyorsam, insanlarında benim gibi buna ihtiyaçları olduğunu düşünüyor ve elimden geldiğince forumlara yazmaya çalışıyorum.

5- Çünkü sohbetler, yazışmalar vs...seviyeli, nazik, tatlı, doyumsuz,...

6- Bağımlılık yaptı.

7- THS'yi seviyorum(Sevgili kadar olamsa da ). Adeta ikinci ailem oldu. :neseli:

8- Çok değerli hukukçularla tanışma fırsatım ve dostluklarım oldu.

9- Uygulamaya geçmeden, uygulamanın işleyişi konusunda çok fazla bilgi edindim.

10- Aynı okulda, hatta aynı sınıfta olup da tanımadığım bir çok arkadaşımla THS aracılığı ile tanıştım.

Sebeplerim saymakla bitmez. Seçmeye çalıştım ama bu kadar seçebildim. Bunun yanında çok önemli bir sebep daha var ki, burada yazmadığım için kızmayın

Saygılar...
Old 11-06-2007, 13:40   #12
Admin

"Üye sıfatımla" ben de cevap verebilir miyim?

Bence THS çünkü; THS bir özlem.

Neye özlem olduğu ise, kişiden kişiye üyeden üye değişiyor: Kimi için adalete, kimi için dostluk ve arkadaşlığa, kimi için bilgiye, kimi için mesleki dayanışmaya, kimi için saygınlığa ve kaliteye, kimi için internetin yozlaşmışlığına tepkiye, kimi için ilkeli olmaya, kimi için hukukun üstünlüğüne, kimi için dürüstlük ve iyiniyete, kimi için paylaşmaya, kimi için siyasetten uzaklaşmaya, kimi için stres atmaya ve eğlenmeye, kimi için hukuk denizine ve adalet ideallerine kendi teriyle bir damla katkıda bulunmaya, kimi için hiçbirine, kimi için hepsine...

Veya siz her neye özlem duyuyorsanız ona..
Old 11-06-2007, 13:46   #13
Av.Mehmet Saim Dikici

Bence THS çünkü; THS bir özlem. THS bir Kalem, THS bir Defter, THS bir Siyah Tahta, THS bir Özgü ..., THS bir mesaj, THS bir Kamil, THS bir Kemal, THS bir Ebubekir...

Kısaca THS herkes, THS herşey, THS Hukuk... THS Hukukçu..
Old 11-06-2007, 14:10   #14
Av.H.Sancar KARACA

THS! Çünkü; Bence avukatlık ve internet "onunla güzel, onsuz müptezel". (Arada bir mesajınız silinmiş olsa da)
Old 11-06-2007, 14:58   #15
ege

Alıntı:
Yazan Admin
"Üye sıfatımla" ben de cevap verebilir miyim?

Bence THS çünkü; THS bir özlem.

Neye özlem olduğu ise, kişiden kişiye üyeden üye değişiyor: Kimi için adalete, kimi için dostluk ve arkadaşlığa, kimi için bilgiye, kimi için mesleki dayanışmaya, kimi için saygınlığa ve kaliteye, kimi için internetin yozlaşmışlığına tepkiye, kimi için ilkeli olmaya, kimi için hukukun üstünlüğüne, kimi için dürüstlük ve iyiniyete, kimi için paylaşmaya, kimi için siyasetten uzaklaşmaya, kimi için stres atmaya ve eğlenmeye, kimi için hukuk denizine ve adalet ideallerine kendi teriyle bir damla katkıda bulunmaya, kimi için hiçbirine, kimi için hepsine...

Veya siz her neye özlem duyuyorsanız ona..

bir atasözü vardır,

"babasından miras ev kalan, direklerini Yaradan dan sanarmış" diye.

Bugün THS yi vazgeçilmez kılan siz sevgili Admin'in durduğu yerdir duruşu dur öncelikle. Ve çok da farkedilmeyen özveriniz.
ben öncelikle bu sebepten teşekkür ederim

THS aynı dili konuştuğum ,yazmasam da okuduğum ve bana yol gösteren okulum

bazen çok kızıp mesalarımı sildirecek eylemlerde bulunsam da
Old 12-06-2007, 16:33   #16
persona

THS! Çünkü; durust olmak gerekirse THS ye uye olma sebebim, tamamen turk hukukunda neler olup bittigi konusunda biraz bilgi sahibi olmakti, bu nasil olacakti iste siteye uye olacaktim sonra site bana her hafta sonu veya hergun haber bulteni falan gondercekti, zaten sayin admin i tanidigimdan eminimki benim posta kutumu rahatsiz etmeyecek duzeyde kaliteli haberler ve yorumlar bana ulasacakti... sonra uye olmak icin asamalara gectigimde, nufus kimlik bilgilerim falan soruldugunda once gercekten sasirdim, ve hatta haftada 1 haber bulteni alacagim diye bunca zahmete ne gerek var diye dusundum... ama yinede verdim bilgileri nedense herhalde geri donmek icin cok gecti. .. simdi geldigim nokta 100 den fazla yazi ve 1 harika toplanti , 10 larca benim gibi dusundugume inandigim yeni arkadaslar ...

peki nedir beni bu noktaya getiren

1- bu sitede sizi motive eden bir suru unsur var, siteye uye olmadan once BBC nin sitesinin muptelasiydim,hergun dunyada neler olup bitiyor, have your say diye bolumunde kendimce olaylari degerlendiriyordum, ancak sitede sizi motive eden yazmaya THS kadar tesvik eden bir sistem yok, yazdiginiz gorusleriniz en fazla 1 gun icinde yoklup gidiyor hergun gelen 1000 lerce gorusun icinde... burada harika bir dugme var tesekkur dugmesi, bu dugme benim gibi bundan hic etkilenmeyecegini iddia edenlerin bile kalbini calan bir dugme bana gore.ayrica yazdiginiz gorusleriniz oyle hemen kaybolup gitmiyorlar, degerli hukukcular sizin yazdiklariniz uzerine yazilar yaziyorlar bu benim gibi genc insanlari (meslek anlaminda ) cok motive eden bir olgu, .. 2. si , gorus acikladiginizda kimseye hakaret ya da sitenin amaclari disina cikmak gibi bir korku yasamiyorsunuz, cunku sistem tamamen onluyor THS evreni bunu bertaraf etmek icin dizayn edilmis, mesela normal bir hayatta bir kurali ihlal ettiginizde size ceza verilir , ....ama bu evrende kurali ihlal etmek gibi bir sansiniz yok,sistem otomatik olarak tepenizde, bu bana cok rahatlik veriyor sahsen, ve bana gore yazilanlarin belli seviyede olmasinin anahtari... amerikan mahkemelerinin son donemde bu tarz cok cok populer siteler hakkinda verdikleri kararlara bakacak olursaniz, hepsi siteleri THS tarzinda bir sisteme oturtmak pesinde... neyse bu konuyu daha ayrintili baska forumlarda tartismak firsatimiz olur umuduyla burada kesiyorum

2-sitenin birbaska harika tarafi, 10 yil icinde gercekten harika bir bilgi deposuna donusmus olmasi,hukukla ilgili hemen her konuda aradiginizi bulmaniz olasi, bu benim gibi merakli adamlar icin buyuk firsat..

3-site herhangi bir ozel kurumla baglantili degil, bu anlamda baglantisi olan diger turk hukuk sitelerine baktigimda bu baglantinin o sitelerin icerigine katkisini maalesef goremiyorum. THS bu anlamda , size tam bir tarafsizlik sunuyor...

4-sitenin dizayni, bu konu benim icin onemli, cunku bir adalet.org a bir turkhukuksitesine baktigimda, arada bence cok bariz bir fark var, sitenin genel gorunumunu bir kenara birakin,forumlara yazi yazarken bile yandaki smiley ler bile bence harika birer bulus, cok fazla dinamizim veriyor yazdiklariniza.

aslinda yazacak cok sey var bu site hakkinda,belki bir kitap konusu bile olabilir... Ben de bu harika ortam icin sayin Admine tesekkur etmek isterim ve, boyle muhtesem bir ortamda olusan dostluklara ve harika toplantilara cok sasirmadigimi itiraf etmek isterim...
Old 12-06-2007, 16:46   #17
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ülkelerin yapamadığını, THS nin hukukçular ve hukukseverler nezdinde gerçekleştirdiğine inanıyorum. THS nin, azımsanamayacak bir başarı ve koca bir hukuk klubü olduğuna inanıyorum. Uzakları yakın, zorları kolay kılan, bencilliğin yerine paylaşımı koyan, tembelliğe prim vermeyen, aksine gelişmenin ve üretimin güzelliğini pekiştiren ve dahası bunun güzelliğini öğreten, yalnız hukuk okulu değil, her anlamda bir okul olduğunu düşünüyorum. Teneffüs saatlerimiz var, beş çayları tadında toplantılarımız, akademik çalışma alanlarımız, kütüphanemiz var. Bu okul yaşamın tüm alanlarını kapsadığından, saat sınırlaması da yok, ama zorunlu öğretim saati kavramı da yok. Ne kadar çok çalışırsan, ne kadar çok paylaşırsan, okul seni o kadar çok bağrına basıyor. Ülkeler arası sınır tanımıyor. Coğrafi engel kavramını mesleki çalışmalarımızdan siliyor. Üretmek adına engel tanımıyor. Daha da sayabilirim, ama "THS çünkü" nün nedenlerini sayarken yoruldum, teneffüse çıkıyorum
Old 13-06-2007, 16:34   #18
Av.Elvan Akkaya

THS çünkü;

bir soru sordum,bin cevap aldım.
ilk adımımı atmayı onunla öğrendim.
yürümeye başladığımda ths vardı yanımda.
bırakmayı düşünürken...
sonra bir bakmışım ki, üç yılı devirmişim
artık koşuyorum ve nefesimi onunla alıyorum.
kaliteli,düzenli,seviyeli,özgüven ilacı...
anlatılmaz yaşanır,
vazgeçilmez,bu sevda bitmez...
Old 15-06-2007, 07:48   #19
Armağan Konyalı

Emre muharrer senet nasıl sebepten mücerretse THS de öyledir: Sebebi sorulmadan girilir; çıkışı yoktur.
Old 02-07-2007, 16:09   #20
üye18337

THS! Çünkü; burada hukukçu olduğumu anfide veya adliyede hissettiğimden daha çok hissediyorum. Gerçek bir hukukçu gibi, istediğim konuda istediğim kadar söz alıyorum.
Old 03-07-2007, 15:35   #21
*sinequanon*

THS Çünkü;bu site yaşıyor.Resmen canlı bir organizma olmuş artık.Eminim çok sevgili Admin arada bir "Aman Allah'ım ben ne yarattım böyle!" diyordur.

Paylaşımın bu kadar yoğun olduğu bir internet sitesi daha yok eminim.Merkezi hukuk olsa da aklınızdan geçen herhangi bir şeyi bu sitede paylaşacak bir alan mutlaka buluyorsunuz.Yazdıklarınız uzay boşluğunda kaybolup gitmiyor.Birileri laf olsun diye değil gerçekten yazdıklarınızla ilgilendiği için size cevap yazıyor,yardımcı olmaya çalışıyor.

Sorulan sorulardan,verilen cevaplardan,okunan kitaplardan,dinlenen müziklerden üyelerin ne kadar da size benzediğini görüp şaşırıyorsunuz.Çok değerli tecrübeli meslektaşlarınızın bilgisinden faydalanıyorsunuz.Büyük bir açlıkla yardım etmek istiyorsunuz.Yorumunuza,emeğinize teşekkür edilince plaket verilmiş gibi hissediyorsunuz.

Akıllı ve değerli insanlar var burada,biliyorsunuz.

Allah,Admin ve silah arkadaşlarını başımızdan eksik etmesin.
Old 14-07-2007, 10:45   #23
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan *sinequanon*

Allah,Admin ve silah arkadaşlarını başımızdan eksik etmesin.

Sinequanon ( ne demek çok merak ettim aniden ve ths itiraf.com a da yazssam mı bunu ki),

Allah Admin ve silah arkadaşlarını başımızdan eksik etmesin derken ne demek istediniz?
Siz bizim Lololistan'da yaptığımız darbaye karşı mı çıkıyorsunuz?
Her ne kadar Admin 1 Nisan tarihinde karşı darbe yapmış ise de, biz de biraz da tırtığımızdan kendisi onursal başkan ilan etmiş isek te bunun kerhen olduğunu mısır daki sağır sulltanın bile duyduğunu bilmiyor musunuz?

Sayın Zeynep kadın Sultan, siz de sinequanon'un duasına amiin diyerek farkında olmadan büyük ihtimalle gaflet içine düşerek karşı darbeye destek vermiş olmuyor musunuz? Bunu değerlendirdiniz mi hiç?

Sayın Sinequanon sizi ths.strse.son.coma davat ediyorum. Gelin görün ve bu büyük yanlışınızdan dönün!

( en içten saygı ve sevgilerimin kabulünü saygılarımla bilvekale arz ve talep ederim.)
Ahmet Yıldırım Paşa
Genel sekereter
Old 14-07-2007, 10:49   #24
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Emre muharrer senet nasıl sebepten mücerretse THS de öyledir: Sebebi sorulmadan girilir; çıkışı yoktur.

Hani maçlarda bağırıyorlar ya burası Ali Sami Yen cehennemi burdan çıkış yok.
Cehenneme hoş geldiniz
Sayın Armağan Konyalının yazıını okuyunca aklıma geldi
biz de acaba burası THS cehennemi burdan çıkış yok!)) mu desek.

Başka nereye girilince sadece ölünüz çıkabilirdi))

En girilipte asla çıkılamayan saygılarımla.
Old 14-07-2007, 23:03   #25
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Ahmet Yıldırım
Hani maçlarda bağırıyorlar ya burası Ali Sami Yen cehennemi burdan çıkış yok.
Cehenneme hoş geldiniz
Sayın Armağan Konyalının yazıını okuyunca aklıma geldi
biz de acaba burası THS cehennemi burdan çıkış yok!)) mu desek.

Başka nereye girilince sadece ölünüz çıkabilirdi))

En girilipte asla çıkılamayan saygılarımla.

Sayın Yıldırım; THS'nin farkı, ölü girip de sağ çıkabilme imkanı olmasında yatmaktadır
Old 19-07-2007, 13:49   #26
*sinequanon*

Sayın Yıldırım,

Sine qua non "olmazsa olmaz" demektir.Yani cümle içinde kullanırsak,Adminimiz THS için sine qua nondur Başka lider tanımam.Darbeniz bende hükümsüzdür.

Saygılar...
Old 28-07-2007, 01:29   #27
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
Sayın Yıldırım,

Sine qua non "olmazsa olmaz" demektir.Yani cümle içinde kullanırsak,Adminimiz THS için sine qua nondur Başka lider tanımam.Darbeniz bende hükümsüzdür.

Saygılar...

Yani benim gibi.. Ben olmazssam bu sitenin pek anlamı olmaz gibi mi
Old 18-08-2007, 09:23   #28
Gülümse

THS cunki yakin dostumun onerisiydi..
THS cunki kaliteli paylasilar icin ideal yerdi..
THS cunki donup arkani gidip geri dondugun de ayin kalite ayni kucak vardi.
THS cunki ait olmadigim bir yerde aidiyet hissi vardi.
THS cunki ogrenmek ve paylasmak icin idealdi.
THS cunki yuzlerini bile gormedigim ayin meslegi paylasmadigim insanlarin yureklerini paylasmak vardi..
Eee bir kere yurekle karsilastin mi bir daha arkani donup gidemiyorsun dostlar..
Old 18-08-2007, 11:25   #29
Emre GENÇ

THS çünkü hukuku burda
daha iyi öğrendim ve
sevdim
Old 19-08-2007, 11:36   #30
tükenmez kalem

THS çünkü öğrenmenin ve hukuksal bir ailenin ferdi olmanın tadına varıyoruZ
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi