Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayata yeniden gelseniz..

Yanıt
Old 24-10-2006, 11:58   #1
yağmurdamlası

Varsayılan Hayata yeniden gelseniz..

Sevgili arkadaşlar,
Hayata yeniden gelseniz ne olmak isterdiniz.Meslek olarak da başka koşullar olarak da bunu açıklayabilirsiniz ya da neyi tekrar yaşamak isterdiniz...saygılarımla..
Old 24-10-2006, 16:55   #2
Cest la vie

Kendi hayatimi yeniden yasamak isterdim
Old 27-10-2006, 17:23   #3
funda.0633

Varsayılan selam yağmur

hayata yeniden gelsydim yine hakim olmak isterdim ve bunun için mücadele ederdim yine.Hayata tekrar gelme şansım olsaydı affedici olmazdım.Affetmek insanların tekrar hata yapabileceğini göze almaktır çünkü...tekrar hayata gelme şansımız olmadığına göre adımları daha temkinli atmakta fayda vardır.Mutluluk mantıkta başlar..selamlar
Old 01-11-2006, 11:26   #4
betulyalim

Madonna olarak gelmek isterdim.Belki çok banal we klasik bi cevap bu ama gerçekçi olalım arkadaşlar,kadın resmen mükemmeli yaşıyor.....
Old 08-12-2006, 20:45   #5
yağmurdamlası

Birçok kişiye imreniyoruz ama inanın yine biz bize yeteriz ve biz içimizdeki güçle neleri başarırız değil mi?
Old 09-12-2006, 15:37   #6
allegria

Yine kendim olarak gelmek isterdim hayata ama bu sefer geç kavuştuğum bazı güzelliklere daha önce kucak açardım..
Old 09-12-2006, 15:51   #7
Sinem Kazar

hayata yeniden gelsem,yine _ben_olarak gelmek isterdim...ama bu defa hayatın beni farklı sekilde yoğurmasına izin verirdim...
Old 09-12-2006, 15:54   #8
yağmurdamlası

Belki de yine ben olarak yaşamak isteyeceğimiz konusunda ben de aynı fikirim ama belki başka yolllardan hedefe ulaşmak ya da başka kapıların arkasındakileri görme arzumuzu gerçekleştirmek isterdik değil mi hera?
Old 09-12-2006, 19:21   #9
Sinem Kazar

gercekten, çok klişe olacak ama hayata hamur halinde geldiğimiz bir gerçek....önümüze çıkan engeller,görmezden geldiğimiz 'ya su an vaktim yok sonra ilgilenirim dediğimiz'belkide hayatımızın şansı olarak nitelendirebilecemiz fakat o çok degerli vaktimizi ayıramadgmz için yada korktugumz için kaçırdığımız fırsatlar,terkedilişler,terketmeler,kaçmalar,koval amalar,ve en önemlisi önümüzde ÖLÜM gibi koskoca bir gerçek varken bizi derin bunalıma sürükleyen,şükretmekten aciz duruma getiren ufacık zaman içinde kapanacak yaralar.....işte bunlar değil mi insanı yoğuran şekle sokan?evet yağmurcum ben BEN olmaktan mutluyum...ancak özeleştiri yapabilen her insanın -keşke böyle olmasaydım-dediği yanları vardır.çünkü insan hayatta yaşadığı sorunlarla savasırken coğu zaman istemediği aslında o haldeyken mutlu olmadığı bir sekle bürünür..savaşmak ve savaşı kazanmak için mecburdur buna.ancak bu şekildeyken başedebilir hayatla..yoksa yenilme ihtimali yüksektir.zamanla insanın aldığı bu sekil yapışır ona,kalıplaşır,kalıplarını aşamaz hale gelir...işte ben hayata bir daha gelecek olsam hayatla başka şekillerde mücadele etmek isterdim.seninde dediğin gibi hedefe başka yollardan ulaşmak,başka kapıların arkasındakileri görmek isterdim...şimdiki BENDEN memnun değil miyim?-gayet memnunum-dedim ya her insanın olmasını istemediği bir yanı vardır.yeniden dünyaya gelmek bu yanlarımı değiştirmek için güzel bir fırsat olurdu bence)))
Old 11-12-2006, 14:09   #11
a.tan

Yine hukukçu olmak isterdim. Ama bir farkla; bu sefer daha fazla çalışmam gerektiğini anlamış olarak...
Old 11-12-2006, 17:36   #12
asiyeöngü

Hayata tekrar gelmek söz konusu olsaydı; beni ben yapan özellikler nedeniyle yine aynı kararlar, aynı tercihler ve tekrar; ya aynı hatalar ve kayıplar yada aynı mutluluklar ve kazançlar. Dolayısı ile ben almayayım,benim için sadece zaman kaybı. Bazen geçen zamanın tecrübelerine rağmen önümüzü göremeyip yada görüp buna rağmen hatalar yaparken aynı şeylerin üzerinden bir tur daha geçmek aman kalsın
Old 11-12-2006, 20:05   #13
Av. Galip DAĞTEKİN

Hayata yeniden başlasam yine ben olarak kalmak isterdim.Yine hukuk okumak isterdim tek farkı biraz daha fazla çalışsam daha iyi olurdu.Çocukken herkes çalış çalış derdi pek umursamazdım ama şimdi keşke önerilen fikirleri keşke kulak ardı etmesydim diyorum.Saygılarımla...
Old 12-12-2006, 14:19   #14
Av_Ece Altunay Önal

Varsayılan sadece bir şiir

sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer,
oturup saymazdım eski yanlışlarımı.
kusursuz olmaya çalışmaz, rahat bırakırdım yüreğimi.
ve elbette çok daha coşkulu olurdu sevdalarım,
içine az buçuk da ciddiyet katılmış.
bu denli titiz olmazdım hiç, öyle bir şansım olsaydı eğer.
korkmazdım daha çok riske girmekten
daha çok yolculuğa çıkar,
gündoğumlarını kaçırmazdım asla;
hele dağlara tırmanmanın keyfini.
hiç bilmediğim yerlere giderdim gidebildiğimce.
doyasıya dondurma yer, boş verirdim kuru nimetlere.
öyle bir şansım olsa idi eğer,
dertlerim de yaşamın gerçeğini taşırdı,
yanlızca düşlerin değil.
işte hani onlardan,
her saniyesini verimli geçirenlerden biriydim.
aynı anlara geri dönebilse idim eğer,
yanlızca iyi ve güzel olanları tatmak isterdim yeniden.
yanında termometresi, bir şişe suyu, şemşiyesi ve
paraşütsüz yerinden kıpırdamayanlardan biriydim.
ama yeni baştan başlayabilse idim eğer,
iyice hafiflemiş olarak çıkardım yolculuklara.
ilkbahara yalınayak girer,
sonbahara dek unuturdum pabuçlarla yürümeyi.
hiç bilinmeyen yollara dalardım,
tadını çıkarırdım gün ışığının,
çocuklarla daha çok oynardım,
sil baştan yapabilseydim eğer...
ama heyhat, seksen beşindeyim artık
ve biliyorum ki...
ölmekteyim...

Jorge Luis Borges
Old 12-12-2006, 14:39   #15
üye3578

hayata yeniden gelsem... bu sefer hata yapmayıp matematik öğretmeni olurdum kesin...
Old 12-12-2006, 14:54   #16
yağmurdamlası

Varsayılan Neler değişirdi acaba...

Yeniden dünyaya gelsek ve yaptığımız hataları bilip gelsek dünyaya acaba yeniden aynı hataya düşer miydik bir meslek seçimiyle değil de daha neler de değişiklik yapmak isterdik acaba?
Old 13-12-2006, 15:05   #17
Veysel

Merhaba ; Hayata yeniden gelsek ; evet, geçmişte yaptığımız hataları tekrarlamayız ama bu sefer de başka hatalar yaparız. En iyisi şimdiki hayatta kalmak.
Old 20-12-2006, 17:53   #18
Av. Nur Camgöz

Kesinlikle çocuklarla birlikte olabileceğim bir işte çalışmak isterdim. Özellikle ana okulu ögretmeni olmak isterdim.
Neyi tekrar yaşamak isterim diye düşündüğümde de; tekrar düğünümü yaşamak isterdim, tekrar eşimle evlenmek ve o heyecanı yaşamak...
Old 20-12-2006, 18:19   #19
yağmurdamlası

Varsayılan evlilik...

Vallaha sizin evliliğinizi yeniden yaşamak istemeniz ne güzel vallaha şu sitede de bir düğün olsun da düğün görelim şöyle balın nur hanım evlilik güzel msjını veriyor duyun bunu biraz
Old 20-12-2006, 18:31   #20
Veysel

Alıntı:
Yazan Av. Nur Camgöz
Neyi tekrar yaşamak isterim diye düşündüğümde de; tekrar düğünümü yaşamak isterdim, tekrar eşimle evlenmek ve o heyecanı yaşamak...

Sayın Camgöz ;
Eşiniz bu yazdıklarınızı okuyabilse kimbilir ne çok mutlu olurdu. Hatırlıyorsunuzdur, bir ara modaydı nikah tazelemek... Bence siz ayrılın tekrar nikah yapın. Hani derler ya "nikahta keramet vardır." Tabi kendinize ve eşinize güveniyorsanız...
Yalnız, tanıdığım bir çift denemişti ancak sonuç fiyasko Yani , hazır ayrılmışken herkes kendi yoluna ...

Konu ile alakalı değil ama ...

Saygılarımla.
Old 21-12-2006, 14:35   #21
Av. Nur Camgöz

Veysel Bey, bizimkisi fiyaskoyla sonuçlanmaz. Bu dünyaya tekrar gelsek eminim her ikimiz de tekrar birbirimizi bulup evlenirdik. İnsanın ruh ikizini bulması apayrı bir duygu. Burda bir yazı var ya mutlu bir evliliğin sırları diye, bence mutlu bir evlilik karşılıklı sevgi ve saygıda gizli. Can Dündar' ın evlilikle ilgili çok güzel bir yazısı var. Bakın şöyle anlatıyor karısıyla arasında geçen bir diyaloğu; ".......Öyle bir girdik ki birbirimize, ben ilk kez odamin disinda yattim bi gece, misafir odasinda.Gece yarisi kapi açildi, esim "ne yapiyosun burda?" diye sordu kapinin esiginden,"uyuyorum" dedim buz gibi bi sesle.Gitti, gelmesi 1 dakikasini almisti elinde yastikla. "kay yana" dedi daracik yatakta."ne yapiyosun?" dedigimde "benim yerim senin yanin, sen gelmezsen ben gelirim" dedi........... Ne kadar çalarsa çalsin masanin üstünde telefon,kim bu saatte arayan karsi cins diye sorgulamadik.O öfkeliyken ben, ben öfkeliyken o "haklisin bitanem..." dedik,
öfke bitip firtina duruldugunda "ama bi de böyle düsün" de dedik fikrimizi savunurken........."

Aslında bu cümleler herşeyi anlatıyor. Yapılacak şeyler öyle basit ki...

Old 21-12-2006, 16:38   #22
Viyola

Ben hayata yeniden gelmek istemezdim, yeniden hayata gel,çocuk ol,büyü,bir sürü sınava gir,bir o kadar stres, hem bakalım kazanabilecek miyim üniversite sınavını, o hayatta beni neyin beklediğini bilmiyorum, ben almayayım ,çok memnunum hayatımdan
Old 21-12-2006, 23:13   #23
minee.mine

Hayata yeniden gelsem, bugüne kadar ben olarak ne yapmışsam yine onları yapardım. Çünkü, kişi olarak ben buyum ve aynı şeyleri tekrar edeceksem, hayata tekrar gelmek zaman kaybından başka bir şey olmazdı diyorum. Hayata tekrar gelsem değil fakat kendimde hoşlanmadığım bazı şeyleri şimdi bile olsa değiştirebilmeyi çok isterdim. (Örneğin hayal kurabilmeyi, bazı şeylerin üzerinde gereğinden fazla düşünmemeyi) Bunlar için hayatı baştan yaşamaya gerek olmadığı halde o kadar zor ki, şu anda bile yapamıyorken bunlar için birde hayatı tekrar başa sarmaktansa, hayata kaldığım yerden devam etmek daha kolay
Old 22-12-2006, 20:36   #24
Jeanne D'arc

Hayata yeniden gelseydim; mirasyedi bir entellektüel olmak isterdim!
Old 27-12-2006, 18:06   #25
yağmurdamlası

Varsayılan hanımefendi..

Yeniden dünyaya gelsem gerçekten hanımefendi olmak isterdim ve de bu kadar duygusal olmak istemezdim takılmaması gereken şeylere bu kadar takılıp kalmak istemezdim.....
Old 28-12-2006, 18:31   #26
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yeniden dünyaya gelsem gerçekten hanımefendi olmak isterdim

Sayın yağmurdamlası

Gerçekten hanımefendisiniz ki bu kadar duygusalsınız ve gereksiz şeylere üzülüyorsunuz. Yeni bir hayat size yeni bir şey vermeyecek gibi görünüyor. Şimdiki hayatınızın gerçekten istediğiniz hayat olduğunu görmek sevindirici.

Saygılarımla
Old 28-12-2006, 19:22   #27
KaanK

DJ Dj olmak isterdim
Gerci bu fikrimden hala vazgecmemeis ve ufak capta devam etmekte olmama rağmen)
Old 28-12-2006, 20:41   #28
didem kunal

hayata yenıden gelsem kesınlıkle kendım ıcın yasamayı bılırdım.baskalarının mutluluguna baglı olmazdı hayatım ve ıstedıgım meslek olan psıkoloklugu yapardım
Old 29-12-2006, 13:53   #29
yağmurdamlası

Varsayılan Sen bir tanesin...

Sevgili Armağan abicim,
Sizden bunları duymak inan beni çok mutlu etti ama hanımefendi değilim ki Siz de bir beyfendisiniz armağan abi.Yazılarınızda ve benim dertlerimi dinlediğinizdeki cünlelerinizle bunu anlamak güç değil.Abi İzmir'e gelip seni tanımayı çok istiyorum amaç gezmek de O günler de gelecek inşaallah bu aralar çok çok çalışmalıyım yoksa izmir bana harammmm.Yeni yılda her şeyin gönlümüze göre olmazsını dilerim cümlemiz için.Hayat sizlere başkalarına dilediklerinizin ve dilemediklerinizin 1000 mislini versin tabiii iyi dileklerinnnn..Kötüleri dersem işimiz yaşşşşş
Old 17-01-2007, 13:29   #30
Staj.Av.Selçuk

bi daha hayata gelmeyi istemezdim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi