Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Son kez ne yapmak isterdiniz?

Yanıt
Old 04-11-2009, 12:46   #61
Atahun

Bir elimden kızımın, diğer elimden oğlumun tutmasını isterdim. Bir çift el de boynuma dolansa fena olmaz tabi ki.
Old 04-11-2009, 13:24   #62
Academic

Tabii herkes ailesini ve sevdiklerini yanında ister sanırım bu koşullarda. Geçmişte yapamadıklarını yapmaya çalışır ve hayıflanır, pişmanlık duyar, keşkeler söylenir.. Bunlar işin doğasında var çünkü artık bitti gidiyoruz ve gözümüz de arkada kalmıştır eğer gereğince yaşayamadıysak..

Ayrı bir konuda hiç kimse gereğince yaşadığını da sanırım iddia edemez çünkü biz istesek de sorumluluklar, koşullar vs bir anlamda ertelelemelere zorlar insanı..

Ben Allah gecinden versin de daha gitmeye niyetim yok ama hadi oldu diyelim Artık diğer tarafa yatırım yapmak için zamam kalmamıştır ya en azından gider ayak dua okuyalım diyerekten dua eder, namaz kılar ve Allahım seni çok fazla dinlemedim biliyorum ama elimden de bu kadarı geliyordu naapalım kalbimiz temiz ama biliyosun affet derdim. Sevdiklerimle birlikte olmak isterdim fakat bu yine kaçınılmaz sonun nasıl olacağına bağlı. Çok acılı ve görüntü hoş olamayacaksa kızımı yanımda istemem, görmesin beni öyle. Hep iyi halimi hatırlasın isterim mesela onun için de son nefesimde kızımı yanımda istemem ben. Eşim olabilir o da elimi tutsun ama kızım yalnız kalacaksa onu da istemem yanımda.. E canım tek başımıza da ölebiliriz değil mi? Şaka bir yana da babamı görmüştüm ölünce gözü açık gitti diye zorla bana kapattırmışlardı da çok uzun zaman kendime gelemedim ;onun için ölürken sevdiklerimin hiç birini istemiyorum ; aslında toprağın altına da girmek istemiyorum. Mümkün olsa da krematoryum işi islamik olsa idi diyorum..

Çok derine daldık Ölürken eski bir kızılderili kabilesindeki yaşlılar gibi gidip tek başına ölmek ve sevdiklerimin anılarında iyi hatırlanmak istiyorum.
Old 04-11-2009, 16:18   #63
canpolat

Sürekli ölümü düşünmek, hayatın renklerini soldurur.Çünkü şu anki bilgi-birikim ve algılarımızla ölüm sonrası hakkında net bilgimiz yok.Son kez ne yapmak isterdim.Ben öldükten sonra bile hatırlanacak bir şey.Ama bunun bana faydası olmayacak ayrı mesele.O zaman hayatı kutsamak ve diriltmek lazım.
Old 29-11-2009, 11:38   #64
Nur Deniz

Anı yaşayanlar için son diye bir şey yoktur..
Her gün yapmak istediğim şey ise, gülen yüzler görmek..Sonra yalnız kalıp, düşünmek düşünmek..Sıkıntıları değil ama, belki bir böceği, belki son okuduğum kitaptaki bir karakteri..

Son yok, an var...
Old 01-12-2009, 09:44   #65
halit pamuk

"Breaking Bad" adlı muhteşem diziyi izleminizi öneririm.
Old 23-01-2010, 18:30   #66
nostaljielif

yapmak istediğim şeyi anında yaparım çünki hayatın ne zaman son bulacağını bilemem.yapmadığım bir şey kalmamış içimde uhde olacak kadar.
Old 08-02-2010, 23:33   #67
albertina

Bir televizyon kanalına çıkıp, haykırmak istediğim şeylerin hepsini dile getirirdim...(=
Old 09-02-2010, 15:31   #68
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan albertina
Bir televizyon kanalına çıkıp, haykırmak istediğim şeylerin hepsini dile getirirdim...(=
Sona yaklaştığınızda insanlara haykırmanın da anlamsız olduğunu göreceksiniz. Onlar herşeyi biliyor. Hem de herşeyi.
Old 09-02-2010, 23:30   #69
Nalan Nagehan ALTUĞ

O an içinde bulunduğum durumda ne yapıyorsam onu yapmak ne fazlası ne eksiği ne daha anlamlısı ne daha anlamsızı çünkü..
Old 09-02-2010, 23:41   #70
albertina

[quote=Av.Armağan Konyalı]Sona yaklaştığınızda insanlara haykırmanın da anlamsız olduğunu göreceksiniz. Onlar herşeyi biliyor. Hem de herşeyi. [/quote

Haklısınız haykırmak yetersiz kalır... Ayrıyeten son defa doyasıya sarılmak, hani bebeklere sarılırsınızda mis gibi kokusunu içine çekersiniz ya, işte o şekilde sarılmak da gerekir sanırım...(=
Old 08-01-2012, 19:39   #71
üye31284

İyi görünmeye çalışır; annem, babam ve abimle üzülmemeleri için konuşmak isterdim. Ama bu imkansız olduğu için yani son anlarımı görüp de üzülmemeleri imkansız olduğu için görüşmezdim. Bunun dışında; gezmek tozmak, yemek içmek, intikam, borç-alacak vs umrumda olmazdı. Yalnız kalmak isterdim...
Old 08-02-2012, 23:37   #72
üye19891

Son kez mutlu olmak isterdim çektiğim acıları aşan coşkulu bir mutlulukla ölüme gitmek isterdim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi