Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Vizyondaki Filmler

Yanıt
Old 09-01-2010, 09:33   #121
halit pamuk

Avatar'a İstanbul ziyaretim sırasında gittim. Konu ve replikler sıradandı. Yani hikaye tanıdıktı. Yıllardır buna benzer filmler yapılır durur zaten.

Ancak sıradan olmayan görsellikti. Gerçekten bir dünya yaratmışlar.

Yani Sayın Gülümse'ye aynen katılıyorum.

Yahşi Batı ise, Cem Yılmaz'ın bundan önceki o berbat filmlerine göre daha derli toplu duruyor.Ancak bence Cem Yılmaz film yapmasın gitsin sahnede Şovmenlik falan yapsın, çünkü bu işi beceremiyor.Sayın Gülümse'nin bahsettiği eksiklik ise, Cem Yılmaz'ın kendisi bence.
Old 10-01-2010, 00:44   #122
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Gülümse
Ben de büyük bir merakla tepkinizi bekleyeceğim.

Cem Yılmaz'ı çok severim, sahnede.

Şimdi Yahşi Batı'ya gelelim:

Vasat ya da "Kötü" desem, sadece vasat ya da sadece kötü olan filmlere haksızlık etmiş olurum. Hayalkırıklığı desem, GORA ve AROG tan ayıramamış olurum. Sinemadan uzak dursun desem, Her Şey Çok Güzel Olacak'a haksızlık etmiş olurum...En iyisi şöyle diyeyim; yeterince denedi, artık komedi filmlerinden uzak dursun!
Old 14-01-2010, 14:29   #123
supernatural

Neşeli

Ugly truth (Kadın aklı erkek aklı) Gerard Butler& kathrine Heigl

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (Jonny Deep & Helena Bonham Carter)

From hell (Jonny Deep)

vizyonda olmasalarda tavsiye edilirler

Ayrıca yedi kocalı hürmüz (2009) Haluk Bilginer ve Gülse Birsel yine döktürmüşler
Old 17-01-2010, 18:26   #124
üye8180

Avatarı üç boyutlu izledim. Sürükleyici ve güzeldi.

Yeni Ay filmini tavsiye ederim. Romantizm ön planda.

Paronormal Activity, bir korku filmi. Beğenmedim.

Genelde yabancı filmleri takip ediyorum. Ama, eğlenceli olabilir diye, Şafak Sezer'in baş rolünü oynadığı, it mene gidebilirim.
Old 17-01-2010, 18:31   #125
yalcin3

Soul Kitchen'a gittim bugün.Fatih Akın'ın "ara sıcağı" olarak lanse edilmiş.Ama "ana yemek" olarak da tavsiye edilir,şahsen bana çok lezzetli ve doyurucu geldi.
Old 18-01-2010, 10:29   #126
av.sally

Mutlu

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Cem Yılmaz'ı çok severim, sahnede.

Şimdi Yahşi Batı'ya gelelim:
En iyisi şöyle diyeyim; yeterince denedi, artık komedi filmlerinden uzak dursun!

Aynen ama bence tek kelime kötü
Old 21-01-2010, 09:41   #127
Av. Taner BAŞ

Avatarı izledim çok başarılı buldum. Kurgusu iyi, izlenebilirliği yüksek; son dönemlerde Bruce Willis'in çektiği (sanırım adı suretlerdi) filmlede bir nokta da benzeşiyor.Ancak tavsiyem odur ki, sinemanızı seçerek gidin. Gerçek 3 boyutlu olan bir sinemada izlemenizi öneririm. Gerçek 3 boyutlu bir sinema da izlerken çok eğleneceğiniz bir film bence.
Old 23-01-2010, 23:02   #128
nostaljielif

AVATAR büyüleyici.görsel efekt harikası olmuş.
Old 23-01-2010, 23:37   #129
| Burak |

En son Paranormal aktivite filmine gittim. Film bir evin içinde (film yönetmeninin eviymiş) 4 oyuncu ile çekilen bir film. Yüksek meblağlarda masraf edilmemiş. Bir korku filmi olmasına rağmen kanlı, ani hareketli bir sahne yoktu. Filmin kimi yerlerinde sıkılmama rağmen seyredilebilecek bir film. Korku filmi olmasına rağmen sinemada seyrettiğinizde fazla korkutmayan ama eve gidip uyumak için başınızı yastığa koyduğunuza aklınıza gelirse az biraz düşündürecek tedirgin ettirecek bir film.
Old 27-02-2010, 09:56   #130
halit pamuk

Dün "Veda" adlı Türk filmine gittim. Şunu anladım ki; Can Dündar'ın Mustafa adlı yapımından sonra bir de Üzerine Veda eklenince, insan ister istemez bunların Mustafa Kemal Atatürk'ten anladıkları bu mu! diyesi geliyor.Üstüne üstlük film kalitesi de çok kötü.

Aslında şu gerçeği de gözler önüne seriyor. Çok dinlenen ve çok okunan bu yazarların çok sıradan bir yazar oldukları, insanların bu kişileri gereksiz yere büyüttükleri anlamına geliyor.Çünkü insanların yaptıkları seçimler nasıl bir karaktere sahip olduklarına da belirler.Yani insan, yaptığı seçimdir.

Samanyolu Tv adlı bir kanalda Çanakkale savasında Atatürk'ü gösterdikleri zaman gözyaşlarına hakim olamamıştım. Çizgi Film tarzında yapmışlardı ama o kadar etkileyicidi ki anlatamam.

Şimdi tabi herkesin bir anlayışı bir dünyaya bakış açısı olabilir, doğladır bu. Ancak Atatürk'ü anlatacaksan ve anlatmak konusunda iddialı isen, sıradan bir film yapamazsın. Ve bir de üstelik ondan para kazanacaksın.Bu çok ağır bir şey.
Old 18-03-2010, 20:06   #131
law-of-economics

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Dün "Veda" adlı Türk filmine gittim. Şunu anladım ki; Can Dündar'ın Mustafa adlı yapımından sonra bir de Üzerine Veda eklenince, insan ister istemez bunların Mustafa Kemal Atatürk'ten anladıkları bu mu! diyesi geliyor.Üstüne üstlük film kalitesi de çok kötü.

Aslında şu gerçeği de gözler önüne seriyor. Çok dinlenen ve çok okunan bu yazarların çok sıradan bir yazar oldukları, insanların bu kişileri gereksiz yere büyüttükleri anlamına geliyor.Çünkü insanların yaptıkları seçimler nasıl bir karaktere sahip olduklarına da belirler.Yani insan, yaptığı seçimdir.

Samanyolu Tv adlı bir kanalda Çanakkale savasında Atatürk'ü gösterdikleri zaman gözyaşlarına hakim olamamıştım. Çizgi Film tarzında yapmışlardı ama o kadar etkileyicidi ki anlatamam.

Şimdi tabi herkesin bir anlayışı bir dünyaya bakış açısı olabilir, doğladır bu. Ancak Atatürk'ü anlatacaksan ve anlatmak konusunda iddialı isen, sıradan bir film yapamazsın. Ve bir de üstelik ondan para kazanacaksın.Bu çok ağır bir şey.

Atatürk ile ilgili olarak katılıyorum size Adnan bey, hayatı anlatılırken aynı zamanda tarihsel gelişimlere de değinmek, *ki zorunludur* bir tek filme sığdırmak çok zor bir şey. İllaki sinema sanatının iğncelikleri ile bezemeye çalışırken bir sürü hata ve eksiklik olması doğal... Ayrıca işim kötüsü, 'bu işi siz yapamazsınız, ben yaparım.... senin yaptığın kötü, benimki daha iyi anlatıyor' gibi polemikler de çıkınca zaten tuz biber oluyor...

Bu aralar izlediğim diğer filmlerden bahsetmek istiyorum;

Recep İvedik 3'ü izledim, stressliydim neşelenmek istedim bir kaç espri dışında çok kötüydü. Ara verildiğinde bırakıp gidicektim, sırf yapacak başka bir şeyim olmadığı için sonuna kadar kaldım... Seriyi seviyorsanız bir şey diyemem ama öncelikli diğer alternatıfleri düşünün derim

Eyvah eyvah ise Ata Demirer ve Demet Akbağ'ın uyumlu senaryo ve hikayesi ile, stand-up esprilerinin fiiliyata dönüşü şeklinde izlenim verdi ve açıkcası İvedik'ten çok çok daha keyif aldım -izlerkenki ruh halim aynı idi-

Henüz izleyememiş olmama rağmen, Eşref Paşalılar'ı izlemek niyetindeyim, olumsuz eleştiri yapanı duymadım henüz, fragmanı ve hikayesi de ilgi çekici duruyor. İzleyen olmuş ise fikirlerini merak ederim açıkcası...
Old 19-03-2010, 21:05   #132
emine d.

Eşref Paşalılar'ın hikayesi Eşrefpaşa'ya giden bir imamın o köyün hayatını değiştirmesi ile ilgili.Derli toplu bir camisi bile olmayan bir köyün hırsız,mafya üyesi gibi bireylerini imamın adam edişini anlatıyor.İçinde biraz aşk biraz da komedi var =) Ben beğendim, sadece biraz durgun bir film yani çok fazla aksiyon yok.
Old 21-03-2010, 20:18   #133
hukukkızı

Eyvah Eyvah
Hayatınızın tüm karmaşasını unutuyorsunuz.Gittiğim sinemada tam manasıyla 7den 70e bir kitle vardı ve kahkahalar hiç durmadı.En duygusal sahnede bile gülmeler kesilemedi
Grçekten tavsiye edebileceğim bir film
Umarım izlerken keyif alırsınız
Old 20-07-2010, 15:08   #134
Gülümse

Her zaman olduğu gibi tüm vizyona giren filmleri takip ediyorum. Fakat son vizyona giren "Sihirbazın Çırağı" adlı film bana ve yanımdakileri "Bu insanlar bizi geri zekalı mı sanıyor" dedirtirdi. Hoş olabilecek güzel bir hikayeyi nasıl olurda rezil edirizin en güzel örneği...

Bana sorarsanız Disney ve Bruckheimer'ın yapımcılığını yüklendiği en kötü film...
Old 26-07-2010, 13:30   #135
Gülümse

Varsayılan Son Hava Bükücü... Yani Avatar...

Sonunda amine hayranların büyük bir merakla beklediği Son Hava Bükücü vizyona girdi.

Son Hava Bükücü aslında Avatar manga ve animesinin sinema versiyonu. Gerçek ismi Avatar olmasına ramen James Cameron'ın Avatar isimli bir film çekmesi yüzünden ismi değişti Son Hava Bükücü olarak vizyona hazırlandı.

Tabi James Cameron'un Avatar filmi farklı bir açıdan bu filmi etkiledi. Hava Bükücü filminin yönetmeni Night Shyamalan, James Cameron'un Avatar'ı üç boyutlu çektiğini öğrenince, Son Hava Bükücünün yarım olan çekimlerine üç boyutlu olarak devam etti. O yüzden Son Hava Bükücü filminin yarısı normal diğer yarısı ise üç boyutlu...

Tüm bunlar teknik bilgiler, gelelim filmin konusuna. Avatar anime ve mangasını yakından izleyenler tüm karakterleri ve onların özelliklerini yakından bildikleri için biraz hayal kırıklığına uğradılar. Manga ile Animedeki karakterlerin fizik yapıları ve duygusal yapıları filmde bozulmuş ve değiştirilmiş. İlk defa izleyenler hikayenin mantığını anlamaya çalışırken, anime ve manga sayesinde hikaye mantığını kavramış olanlar karakterlerin uyumsuzluğuna takıldılar...

Devam filmi olabilecek bu filmin gerçekten hoş kayde değer aksiyon sahneleri var. Üç boyutlu gözlüklerin renk kaybına neden olduğu bu filmde zevkli saatler geçirileceğinizi tahmin ediyorum. Zira küçük azınlık da olsan filme birden fazla gidenler, anime ve mangasına hayran olup hayal kırıklığına uğrayanlar ya da "fena değilmiş canım" diyenler de var...

Ben anime ve mangasını seyretmediğim için filmden hoşlandım. Hatta Avatar olan küçük delikanlının zarif dövmelerine de bayıldım... Fakat mangasını yakından izleyen animesini seyretmiş olan kızım, filmi berbat bir uyarlama olduğunu düşündü... Yanımızda oturan delikanlılar habire kendi aralarında gülüşürken, arkamızda oturan biri gözleri yaşararak filmi seyretti.

Eee ne demişler, renkler ve zevkler tartışılmaz...
Old 06-09-2011, 10:48   #136
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Ben Vavien'i merak ediyorum açıkçası.Mutlaka izleyeceğim

Dün tv'de vardı ve iknci kez izlerken de çok keyif aldım. Mutlaka izlenmeli.
Old 06-09-2011, 12:09   #137
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Dün tv'de vardı ve iknci kez izlerken de çok keyif aldım. Mutlaka izlenmeli.

Bilseydim seni arardım. Başını kaçırdığım için izlemekten vazgeçmiştim.
Old 28-09-2011, 18:32   #138
üye31284

Bu hafta Son Durak 5 ve Arkadaştan Öte filmlerini izledim.

Son Durak 5'te tüm korku filmlerinde olduğu gibi kahkahalarla güldüm. Üstelik bunda ölüm kaliteleri ve gerçekliği daha da bir düşüktü, daha çok güldüm. Yine de pisi pisine ölme teknikleri hakkında fikir edinmek isteyenler izleyebilir.

Son Durak 5 güya üç boyutlu ama Avatar ya da Sanctum kalitesinde 3 boyut keyfi beklemeyin. Tüm Son Durak serisi beni sıkmasına rağmen yine de 6 sı gelince onu da izleyeceğim. Bu nasıl bir psikoloji bilmiyorum aynı düşüncem Twilight serisinde de geçerli. Beni baymasına rağmen 4. sü gelir gelmez Twilight'ı da izlemek istiyorum.

Arkadaştan Öte filmine gelince, bence izlenmese de olur ama Justin Timberlake, Mila Kunis hayranları varsa kaçırmasın. Allah neler yaratıyor. Ama ama ama... En yakın arkadaşınızla izlememenizi tavsiye ederim.
Old 03-10-2011, 12:52   #139
hukukkızı

Alıntı:
Yazan Zeytinn

Son Durak 5'te tüm korku filmlerinde olduğu gibi kahkahalarla güldüm. Üstelik bunda ölüm kaliteleri ve gerçekliği daha da bir düşüktü, daha çok güldüm. Yine de pisi pisine ölme teknikleri hakkında fikir edinmek isteyenler izleyebilir.

Son Durak 5 güya üç boyutlu ama Avatar ya da Sanctum kalitesinde 3 boyut keyfi beklemeyin. Tüm Son Durak serisi beni sıkmasına rağmen yine de 6 sı gelince onu da izleyeceğim. Bu nasıl bir psikoloji bilmiyorum aynı düşüncem Twilight serisinde de geçerli. Beni baymasına rağmen 4. sü gelir gelmez Twilight'ı da izlemek istiyorum.

"Sanctum" hariç tamamıyla katılıyorum
nedense baloncuklar hariç pek 3.boyuta rastlayamamıştım o filmde
son durak serisi artık bir fenomen,arka sıralarda olup ön sıradakilerin sıçramalarını izlemek 4.boyuttu bence
Old 09-10-2011, 17:19   #140
üye31284

Dün Korku Evi/Dream House filmini izledim.

Korku Evi; korku filmi değil psikolojik gerilim filmi.

Zindan Adası'nı izleyenler filmdeki esrarı çözen noktayı hatırlıyorlarsa bu filmde de aynı nüansla düğüm çözülüyor. Filmler arasında konu benzerliği yok ancak çözüm noktası benzerliği var. Dolayısıyla özgün bir film değil. Hatta aslında bu iki filmin de fikir babası bir fenomen olan Akıl Oyunları ama ikisi de ona yaklaşamayacağı için Akıl Oyunları'nı uzak tutayım konudan.

Başrol oyuncularından olan eski James Bond ne hallere düşmüş yazık diyeceğim ama kendisi oyunculukta değişik deneyim yaşamak istiyormuş, yaşamış. Ama bence eşiği çok düşürmüş. Neyse...

Puanım 10 üzerinden 5

Sinemada izlenmesini tavsiye ederim çünkü gerilimi ancak sinema atmosferinde yaşayabilirsiniz, evde izleyecekseniz hiç izlemeyin...
Old 09-10-2011, 17:27   #141
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Zeytinn
Dün Korku Evi/Dream House filmini izledim.

Korku Evi; korku filmi değil psikolojik gerilim filmi.

Zindan Adası'nı izleyenler filmdeki esrarı çözen noktayı hatırlıyorlarsa bu filmde de aynı nüansla düğüm çözülüyor. Filmler arasında konu benzerliği yok ancak çözüm noktası benzerliği var. Dolayısıyla özgün bir film değil. Hatta aslında bu iki filmin de fikir babası bir fenomen olan Akıl Oyunları ama ikisi de ona yaklaşamayacağı için Akıl Oyunları'nı uzak tutayım konudan.

Başrol oyuncularından olan eski James Bond ne hallere düşmüş yazık diyeceğim ama kendisi oyunculukta değişik deneyim yaşamak istiyormuş, yaşamış. Ama bence eşiği çok düşürmüş. Neyse...

Puanım 10 üzerinden 5

Sinemada izlenmesini tavsiye ederim çünkü gerilimi ancak sinema atmosferinde yaşayabilirsiniz, evde izleyecekseniz hiç izlemeyin...

İyi ki film eleştirmeni olmamışsınız.Yoksa sinema sektörü batardı.
Old 09-10-2011, 17:35   #142
üye31284

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
İyi ki film eleştirmeni olmamışsınız.Yoksa sinema sektörü batardı.

Kesin kesin ...
Old 01-11-2011, 21:14   #143
hukukkızı

Anadolu Kartalları

eh!Uçuş sahneleri güzel,ama filmin geneli nahoş bir tad bırakıyor insanda
bazı sahneler gerçekten duygusal ama yeterince tatmin etmiyor insanı
ailecek gidilebilir
Bir de genç(!) kuşağın,Çağatay Ulusoy beyazperdeye yansıdıkça çığlık atması sizi ürkütmesin

"amann keşke gelmeseydik"ten "hımmm iyi fena değil"e kadar uzanan geniş bir yorum yelpazesine katılabilirsiniz.

benim notum 4/10
Old 04-11-2011, 19:06   #144
üye31284

Alıntı:
Yazan hukukkızı
Anadolu Kartalları

eh!Uçuş sahneleri güzel,ama filmin geneli nahoş bir tad bırakıyor insanda
bazı sahneler gerçekten duygusal ama yeterince tatmin etmiyor insanı
ailecek gidilebilir
Bir de genç(!) kuşağın,Çağatay Ulusoy beyazperdeye yansıdıkça çığlık atması sizi ürkütmesin

"amann keşke gelmeseydik"ten "hımmm iyi fena değil"e kadar uzanan geniş bir yorum yelpazesine katılabilirsiniz.

benim notum 4/10

Anadolu Kartalları'na notum 1

Salgın: İşte bildiğiniz salgın filmlerinden. Hiç özgün bir yanı yok. Hatta çok daha iyilerini izledim. Bilindik senaryoyu bile vasat hale getirmişler. Ama oyuncu kadrosuna bir baksanız... Of of of çok iyi. Aslında oyunculuklar da iyi ama işte sıkıcı olmuş, akış yok. Film boyunca filmden çok şunu düşündüm: Vay beee ne kadar yaşlanmışlar. O yakışıklı genç delikanlılar koca adam olmuş, gencecik kadınlar amma da yaşlanmış... Not/4

Paranormal Activity 3 : 1 ve 2. sinde olduğu gibi ne senaryo ne de çekim kalitesi açısından bir şey beklemeyin. Yine kötü. Ama beni korkutan, gülmediğim tek korku/gerilim filmi... Sırf beni korkutmayı başardığı için not/7
Old 04-11-2011, 19:49   #145
hukukkızı

Alıntı:
Yazan Zeytinn
Anadolu Kartalları'na notum 1

Paranormal Activity 3 : 1 ve 2. sinde olduğu gibi ne senaryo ne de çekim kalitesi açısından bir şey beklemeyin. Yine kötü. Ama beni korkutan, gülmediğim tek korku/gerilim filmi... Sırf beni korkutmayı başardığı için not/7

paranormal activity'i direkt elemiştim ben,ilk filmden vermiştim onun notunu ,otur sıfır

musallat 2 fragmanını izledim sinemada, o biraz korkutucu olabilir,hele bi vizyona girsin de
Old 12-11-2011, 19:07   #146
üye31284

Behzat Ç./Seni Kalbime Gömdüm: Filme ve dizisine kaynak kitapları ( Her Temas İz Bırakır ve Son Hafriyat ) sevdiğim için, filmine de gittim. Koca bir hayal kırıklığı diyorum.
Old 24-11-2011, 18:02   #148
üye31284

Twilight 4/1: Serinin diğer filmlerinden daha bayıcıydı. Üstelik diğer bölümlerde en azından duygusala bağlayıp "Ne güzel aşk." falan diye düşünürken, bu filmde "Bunlar 1 yıla kadar boşanır." diye düşündüm. Kitaptaki duyguyu filme geçirememişler.

Ama evlenmemiş arkadaşlara söylüyorum. Bella'nın gelinliğe dikkat! Yok böyle gelinlik . :P Gördüğüm en sade ama en şık gelinlikti.

Puan: Aslında 4'ü hakediyor ama bilmediğim bir sebeple ( Muhtemelen seriyi izlememin torpili. ) 6 veriyorum. :P
Old 28-11-2011, 10:45   #149
Av. Ali YILMAZKARA

Driver / iyi oyunculuk kötü senaryo 10 üzerinden tereddütle 6 (gönül rahatlığıyla 5 aslında)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi