Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nişanlımdan şiddet gördüm

Konuyu Kilitleyin
Old 26-04-2015, 01:35   #1
Konuk

Varsayılan Nişanlımdan şiddet gördüm

nişanlımdan şiddetgördüm darp raporu aldım karakola ifade verdik şikayetçiyim dedim savcının karşısına ne zaman çıkarım bu olay 1 nisanda oldu kendisine bişey olmayacağını söylüyor ve daha sonra doktora gittim gözümde travmatik katarak olmuş bu raporu parayla aldığımı iddia ediyor inanmıyor ayrıca o da beni suçlayacakmış benim suçum yok ne yapmam lazım avukat tutmama gerek var mı ve hangi davaları açacabilriim bekaretimi aldı dört yılımı vermiştim beni kandırdı hep evlenecegiz diye ama olmadı ben bu olayı savcının karşısında anlatayım mı intihar et diyor bana yaşadığım çevrede benim için çok önemliydi bakirelik pişmanım böyle şey yaşadığım için kimseyle evlenemem çevrem kaldırmaz bu olayı ne yapmam lazım?intiharı bile düşünecek durumdayım ondan hem psikolojik hem fiziksel şiddet görüyorum çok caresizim ne yapcam bilmiyorum
Old 26-04-2015, 07:49   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
nişanlımdan şiddetgördüm darp raporu aldım karakola ifade verdik şikayetçiyim dedim savcının karşısına ne zaman çıkarım bu olay 1 nisanda oldu kendisine bişey olmayacağını söylüyor ve daha sonra doktora gittim gözümde travmatik katarak olmuş bu raporu parayla aldığımı iddia ediyor inanmıyor ayrıca o da beni suçlayacakmış benim suçum yok ne yapmam lazım avukat tutmama gerek var mı ve hangi davaları açacabilriim bekaretimi aldı dört yılımı vermiştim beni kandırdı hep evlenecegiz diye ama olmadı ben bu olayı savcının karşısında anlatayım mı intihar et diyor bana yaşadığım çevrede benim için çok önemliydi bakirelik pişmanım böyle şey yaşadığım için kimseyle evlenemem çevrem kaldırmaz bu olayı ne yapmam lazım?intiharı bile düşünecek durumdayım ondan hem psikolojik hem fiziksel şiddet görüyorum çok caresizim ne yapcam bilmiyorum

Merhaba
Nişanlınız tarafından darp edildiğinizi ve darp yüzünden gözünüzde katarakt oluştuğunu; polise ifade verdiğinizi, Savcılığın ne zaman ifadeye çağıracağını sormaktasınız.
Polis ifadenizi Savcılığa göndermiştir. C.Savcılığıda sizin ifadenizi yeniden almak için sizi adliyeye çağırabilir. Olayınızın hem cezai boyutu hemde özel hukuk boyutu var.
Nişanlınız sizi darp ettiği için hakkında ceza davası C.Savcısı tarafından açılması gerekir.
Ayrıca siz de kendiniz hem darp ettiği için hem de sizi evleneceğim vaadiyle kandırıp oyaladığı için maddi ve manevi tazminat istemli hukuk mahkemelerinde dava açabilirsiniz. Bu davanızda ceza davasını delil olarak göstermeniz gerekir. C.Savcısının Ceza Mahkemesinde açacağı davada nişanlınız ceza alabilir. Ayrıca sizin açacağınız tazmimat davasında da davalı nişanlınızdan maddi ve manevi tazminat alabilirsiniz. Hak kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki yardım almanızı öneriyoruz. Maddi durumunuz yeterli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun, Kolay gelsin.
Old 26-04-2015, 11:57   #3
Konuk

Teşekkür ederim beni C.Savcısı çağırmayabilir mi peki?ben bu katarak raporunu olaydan dört gün sonra aldım bunu polisteki ifademe vermedim vermem gerekiyor mu? Birde özel dava için ne avukatı tutmam lazım bir avukata gittim uğraşmaya değmez dedi benle kabul etmedi
Old 26-04-2015, 16:17   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Şiddettin yol açtığı zararı gösteren tıbbi raporu gecikmeden savcılık dosyasına sunmanız çok önemlidir.

Savcılık daha önceki beyanınızı yeterli sayarak yeniden ifade vermeye çağırmayabilir.

Bu aşamada savcılıktan tarafınıza avukat atanması için baroya yazı yazılmasını da talep edebilirsiniz.

Ceza davası açıldığığında ,bu defa barodan avukat atanması ceza mahkemesinden talepte bulunabilirsiniz.
Old 26-04-2015, 23:33   #5
Konuk

Bana bişey olmaz diyor bende herşeyi anlatacam diyor ama ben hiçbirşey yapmadım ki mağdur olan benim ikimizde üniversite mezunlarız ama haklarımızı bilmiyoruz benim psikolojim çok bozuldu evden çıkamıyorum onun keyfi yerinde benim özel sorunumda var yazmıştım utanıyorum zaten onun içinde dava açabilirmiyim biz farklı illerdeyiz napablirim teşekkür ederim bana geçenlerde davayı çek yazmış ama çekmedim şikayetçiyim demiştim karakolda öylece kaldı beni suçlarsa ben ceza alırmıyım? Birde o ne cezası alır ? Onunla görüşmem mahkemede olumsuz durumuma neden olur mu? Teşekkür ederim.Çok teşekkür ederim şimdiden
Old 27-04-2015, 18:24   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1- TCK ya göre :MADDE 86 - (1) Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

2-Cinsel ilişki rıza ile kurulmuş ise suç değildir.

3-Yaralama olayı ile geçmişte kurulan cinsel ilişkinin hiç bir ilişkisi yoktur.karşı taraf bunu anlatsa dahi ,yaralama sonuçları ve ceza etkilenmez.

4-Karşı tarafla görüşmenizin soruşturmaya bir etkisi yoktur.

5-En kısa sürede kendi seçeceğiniz veya barodan atanacak bir avukattan hukuki destek almanız yararınıza olacaktır.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi