Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

almanyada anlasmali ayrilma sartlari

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-04-2016, 12:53   #1
Konuk

Varsayılan almanyada anlasmali ayrilma sartlari

İyi gunler.ben almanya ya 3 yil once evlenip geldim.suan 6aylik bir oglum var.B1sertifikami politika sertifikami kazandim ve 3yil oturum aldim.esimle buraya geldigimden butarafa surekli sorun yasiyoruz ve her firsatt abeni tr ye gondermeye calisiyor.beni simdi yabancilar dairesine gidip bizim isci olmak icin geldigim konusunda anlastigimizi ama simdi anlasamadigimizi ve ayni kayitta oturmak istemedigini soyleyecegi konusunda tehdit ediyor.benim size iki sorum var.
1.ben yasamak istedigim sehri soyledigimde kabul etmisti ama simdi sorun cikariyor belli bir km nin ustundeki mesafeye cocugu goturemessin diyor bu dogrumu yada bunun sartlari varmidir.
2.gercekten polise gidip isci olarak geldi diye bir yalan soylediginde cocugumu benden alip beni sinirdisi ederler mi?en kisa zamanda bilgi verirseniz cok sevinirim.simdiden tesekkurler.
Old 28-04-2016, 23:46   #2
Gemici

Alıntı:
İyi gunler.ben almanya ya 3 yil once evlenip geldim.suan 6aylik bir oglum var.B1sertifikami politika sertifikami kazandim ve 3yil oturum aldim.esimle buraya geldigimden butarafa surekli sorun yasiyoruz ve her firsatt abeni tr ye gondermeye calisiyor.beni simdi yabancilar dairesine gidip bizim isci olmak icin geldigim konusunda anlastigimizi ama simdi anlasamadigimizi ve ayni kayitta oturmak istemedigini soyleyecegi konusunda tehdit ediyor.benim size iki sorum var.
1.ben yasamak istedigim sehri soyledigimde kabul etmisti ama simdi sorun cikariyor belli bir km nin ustundeki mesafeye cocugu goturemessin diyor bu dogrumu yada bunun sartlari varmidir.
2.gercekten polise gidip isci olarak geldi diye bir yalan soylediginde cocugumu benden alip beni sinirdisi ederler mi?en kisa zamanda bilgi verirseniz cok sevinirim.simdiden tesekkurler.
Sayın Konuk,
aile birleşiminden Almanya'ya gelip eşleri ile anlaşamayan sizin durumunuzda birçok kadın var. Erkek eşlerin ellerindeki koz bu gibi durumlarda oturma müsaadesi ve şikayet oluyor genelde. Alman Devleti bu durumu anladığı için bu durumdaki kadınlar için oturma müsaadesi alırken belirli kolaylıklar tanımış. Anlaşamayıp evden ayrılan kadınlar belirli istisnai durumlarda korunuyor. Bu istisnai durumlar, özellikle aile içi şiddet ve çocuklu olma durumudur. Eşinizin anlaşmalı evlilik yaptık şikayeti sadece sizi değil onu da zor durumda bırakır. Eşinizin bunu bildiğini ve sırf sizi korkutmak için böyle davrandığını zannediyorum. Yeteri kadar kazancı varsa eşiniz bir ayrılma veya boşanma durumunda size ve çocuğa nafaka ödemek zorundadır.
En kısa zamanda yabancılar hukuku konusunda uzman bir avukata danışıp ondan yardım almanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi