Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Amcamdan siddet gormekteyim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-02-2016, 13:38   #1
Konuk

Varsayılan Amcamdan siddet gormekteyim

Merhabalar,
Ben amcamla 1 yıldır tapusu benim adima olan evimde yasamaktayim. Kendisi evimde zoraki kalmaktadır. Ayrica kendisi alkolik ve bana yıllardır ekonomik ve psikolojik siddet uygulamaktadır, belli bir işi yok, hiç evlenmedi ve her gün bana küfür hakaret dolu sözlerle uzerime yurumektedir, ben psikiyatrik tedavi görüyorum, bana sürekli sana kimse inanmaz sen ruh hastasisin diyerek beni sindiriyor ben şizofreni teşhisi aldım ama hastalığım ağır değil calisabiliyorum, fakat su ara ise girersem benden zorla para alır diye ise giremiyorum, eve kamera koyamazmisim peki ben nasıl kanitlayacagim bu siddetleri? Daha önce amcama 1 kez uzaklaştırma cikarttirdim, bana yol gösterir misiniz? Teşekkürler ve saygılar.
Old 01-02-2016, 22:27   #2
Av. Işıl KACAR

Oturduğunuz konut sizin olduğuna gore bu konutta kim ile yasayacaginizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Demek istedigimiz sizin tercihiniz degil ise amcanizla aynı konutta yaşamaya son verebilirsiniz. Sözlü fiziki şiddete karşı şikayette bulunabilirsiniz. Aile hayatı içerisinde gizli kamera Mahkemelerde delil olarak değerlendiriliyor. Yine Yargıtay kararlarına gore başka turlu delil elde etme olanağı olmaması halinde gizli kamera ve ortam kaydı da delil olarak değerlendirilmektedir.
Old 02-02-2016, 17:17   #3
Konuk

Yanıtınıza çok teşekkürler, kamera koyup o şekilde mi uzaklaştırma alayım,mor çatının avukatlarına danistim kameranın özel hayatı ihlal olduğu için kabul edilmeyeceğini söylediler. Şizofreni teshisimi kullanarak bana sahip çıktığını söylüyor herkese. Savcılar da onu dikkate alıyorlar, peki kaç günlük kamera çekimi yapmam gerekiyor, çünkü dayanacak gücüm kalmadı. Çok teşekkürler.
Old 03-02-2016, 11:05   #4
Av. Işıl KACAR

Oncelikle Aile Mahkemesinden uzaklastirma karari cikarmalisiniz, aile mahkemeleri bu karari cok kisa surede ve beyana gore cikariyor, bu surecte ortam kaydi almak ve kamera sizin takdiriniz. Ancak delillerinizi toplayin. Amcanizla imkan varsa konusun ve beraber yasamak istemediginizi eve gelmemesini soyleyebilirsiniz, konut sizin olduguna gore konutun anahtarlarini degistirebilirsiniz,sorun cikarir ise polisi aramalisiniz, umarım tekrarı olmaz ancak şiddet ugrarsanizpolisi arayin ve hastaneden rapor almalisiniz. Başka güvenilir bir aile büyüğünüz varsa yardım isteyin. Mutlaka bir avukat ile sureci yurutun. Geçmiş olsun.
Old 03-02-2016, 19:58   #5
Konuk

Işık hanım cvp için tekrar teşekkür ederim, su an fiziksel darp yok,ama hakaret, tehdit ve uzerime yürüme var, bir de amcamla konuşuyorum sürekli gitmesi için ama gitmiyor bir türlü uzaklaştırma alırsam bu sefer can guvenligim için sığınma evine mi gitmeliyim mor çatının sığınma evine guvenebilir miyim, mor çatı hakkında da pek iyi duyumlar almadim? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Tesekkurler.
Old 05-02-2016, 16:31   #6
Av. Işıl KACAR

Alıntı:
Yazan Konuk
Işık hanım cvp için tekrar teşekkür ederim, su an fiziksel darp yok,ama hakaret, tehdit ve uzerime yürüme var, bir de amcamla konuşuyorum sürekli gitmesi için ama gitmiyor bir türlü uzaklaştırma alırsam bu sefer can guvenligim için sığınma evine mi gitmeliyim mor çatının sığınma evine guvenebilir miyim, mor çatı hakkında da pek iyi duyumlar almadim? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Tesekkurler.

Sayın Konuk,

Oturduğunuz konut size ait ise konutunuzu terk etmeden hukuki yollara başvurarak amcanızın uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Anlattığınız hususlar ve verdiğiniz sınırlı bilgiler ile internet üzerinden sağlıklı olarak çözüm üretilmesi mümkün değil. Lütfen doğrudan bir avukat ile görüşerek bilgi alınız. Maddi sebepler ile yardım alamıyor iseniz bulunduğunuz ildeki avukat barosuna müracaat ederseniz ücretsiz avukat yardımından da faydalanabilirsiniz. Kolaylıklar dilerim.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi