Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Ben de avukatlığı bırakıyorum!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-02-2009, 23:12   #1
duyurucu1

Mutlu Ben de avukatlığı bırakıyorum!

BEN DE AVUKATLIĞI BIRAKIYORUM

Ben de avukatlığı bırakıyorum.Herkesler bırakır da ben bırakamaz mıyım?Aha ben de bırakıyorum.Hatta işte bıraktım bile.Oh be!

Şimdi diyeceksiniz ki “İyi ki de bıraktı.Ondan artan müşterileri biz kaparız”Yada belki içinizde sevinenler ,yay kemani çalanlar bile olacaktır.

Ama bu şekilde mirasıma göz koymak teşebbüsünde bulunanlar boşuna heveslenmesinler.Ben hiç size davası olan müvekkil ,icrası olan müvekkil bırakırda bu alemlerden göç eder miyim?Avukatlığı bıraktığıma göre artık ne dava nede hiç icra işi getiren müvekkil yok demektir.Boşuna heveslenmeyin.Kahveye gidip de okeyde sağa sola çay kahve ütüleceğime,açarım yazıhanemi benim gibi adı sanı duyulmuş fakat gelen avukat arkadaşlarına ikram edecek çayı dahi olmayan ve Duyurucu1’e çay içmeye gelen avukat arkadaşlarıma çay ikram ederim böylece namımı bu alanda da yürütürüm.Yürütürüm de yine ardımda müvekkil bırakmam.

Neyse;esasında bende avukatlığı bırakma kararlılığı oluşmasına Türk Hukuk Sitesinde” İnci-Hukuk” diye bir kız var.Şirin mi şirin.Tatlı mı tatlı.İnci gibi Kendisi Kıbrıstakı Hukuk fakültesinin üçüncü sınıfında.Yazılarımdan bir ikisini okumuş.Aman bir beğenmiş, aman bir beğenmiş?Sormayın gitsin.Utana sıkıla bana geldi.”Siz yaşcada kıdemce de benden büyüksünüz size Hocam!diye hitap edeceğim”dedi.Ben tevazu göstererek “Aman meslektaşım etme eyleme filan “demişim Ama İnci –Hukuk lakaplı kızımız kararlı “Yok illada ben size hocam diyeceğim.Sizin yazılarınızı çok beğeniyorum .Sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum”filan demez mi?“

Artık beni tutabilene aşk olsun.Avukatlıktan girdim ahlaktan çıktım.Hukuk dedim Usul dedim.CMK dedim .Dedim de dedim.

Sonra da ciddi ciddi ve kaşlarımı az yukarı kaldırarak;”Bak cici kız!Şimdi ben sana bu kadar bilgi aktardım.Bunun karşılığı sen de bana danışma ücreti borçlandın.Şimdi sen öğrenciyim Duyurucu1 Hocam ,falan diye yan çizmeye de kalkarsın”diyerek önünü kestim.Tabi bizim miniminnacık İnci –Hukuk anında tuzağa düştü.”Hocam ne münasebet!Ben harçlığımdan bile karşılarım .Danışma ücretinin sözü mü olur?”dedi.

Ben hemen gayet ciddi” Ne bilem.Ben de zannettim ki-Bu danışma ücreti de ne ?diyeceksin “sandım.Oysa Avukatlığın birinci dersi bilgisini başkalarına bedava vermemektir.Şimdi sen bu birinci dersi öğrendin. Değil mi?”

İnci-Hukuk “Tabii tabii öğrendim hocam “dedi.

Ben hemen “Hadi ver bakalım bizim danışma ücretini “dedim

Elini cebine soktu.Az yüzü kızarmıştı.

“Ben “Senin için ve öğrenci olduğun için 100TL”dedim.”Başka biri olsa yabancı biri olsa tarife 160TL”dedim

Cılız bir sesle “olur”dedi Ve incili boncuklu çantasından yeni basım bir 100TL çıkardı”anında elinden nazik bir şekilde ve fakat aceleyle geri cantasına koymasına fırsat vermeden çekip aldım.Cebime koydum.

“Şimdi sen ilamsız takibi de bilmiyorsundur?”dedim.

Saf saf.”Evet bilmiyorum.Nasıl takip yapılır?”diye sordu.

“Şimdi ben sana bu ilamsız takibi anlatırsam ben yeniden para isteyeceğim.Ama sen öğrenci olduğun için bu parayı vermeye gücün yok,değil mi?

“Evet öyle “dedi.

Ama ben sana bir kıyak yapacağım.Bu dersime karşılık bana 100 Tl borçlanırsan bunu mezun olduktan sonra öder misin?

“İnci-Hukuk “Öderim hocam “dedi.Nasıl tuzağa düşürüldüğünden habersiz.

“İyi öyleyse bak şimdi beni iyi dinle “dedim ve beş dakikada Beşiktaş yaparak ilamsız takibi inci hukuka anlattım.O da anında kaptı.Aspirin gibi.Fazla okumasına gerek olmadan bir tablet ders aldı öğrendi.Üzerine de bir bardak su içirdim ki iyi hazmetsin diye.

Ben “Bak eğer mezun olduğunda eline bir icra kağıdı geçerse şaşma.Bana kayıtsız şartsız borç ikrarında bulundun.Ben de bu ikrara dayanarak sana ilamsız takip yaparım.Unutma “dedim.Ve uğurladım.

Böylece elime 100TL geçti.100TL de ilamsız takip için borç ikrarı var.

Oturdum şöyle bir hesap yaptım:Günde bu İnci-Hukuk gibi birkaç tane gence böyle 100TL’lik derlerden birkaç tane versem.Ne eder?Diyelim ki beş gence ders verdim.Ne eder?500TL On günde ne eder?5000Tl Otuz günde ne eder?15.000Tl.Vergisi var mı?Yok! OfiS gideri var mı?Yok .Ofis Giderini Türk Hukuk Sitesinin üzerine yıkarım.Benim çalışma alanım orası olur.Telefon masrafı var mı?Yok.Sadece masraf Türk Hukuk Sitesine gireceksin,gençleri şaşırtan ,bilgiç bilgiç yazılar yazacaksın.Eee.Yazı yazmak bizim işimiz.Hadi diyelim 15.000TL abartılı oldu.Bunun yarısı olsun.Ne eder 7500TL temiz para.Net.

Eee.Ben daha artık avukatlık yapar mıyım?Tutmayın beni! Ben de avukatlığı bırakıyorum!.Sağ olasın İnci-Hukuk sağ olasın Türk Hukuk Sitesi sayende avukatlığı bırakıyorum.Bundan böyle zamanım çok olacağı için bakın neler yazacağım.Beni takip edin!.

Yalnız yazılarımı okumak Türk Hukuk Sitesi üyelerine 50TL Üye olmayanlar için tarife 100TL İflas Bank’ın en yakın şubesine gidip parayı yatırıyorsunuz ve karşılığında bir şifre alıyorsunuz.Bu şifreyi yazdığınızda yazılarım önünüzde açılıyor.İstediğiniz gibi okuyun.Eğer kopyalamak isterseniz aynı bankaya yine gidip bir yüzlük yada ellilik daha veriyorsunuz.

Ben avukatlığı bırakıyorum!Hatta bıraktım bile.

Old 24-02-2009, 22:53   #2
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Ben hiç size semiz müvekkil ,sağılacak müvekkil bırakırda bu alemlerden göç eder miyim?Avukatlığı bıraktığıma göre artık ne semiz ne cılız hiç müvekkil yok demektir.

Bütün yazılarınızı severek okuyan ben, bu cümlelerin devamını istemeyerek okudum.

SEMİZ ve SAĞILACAK kelimelerini de asla size yakıştıramadım. Çarpıcı kelimeler tamamda yine de bir hukuk sitesinde bence yazılmaması uygun olurdu.

Ne yazık ki ben bu kelimelerin birebir karşılığını yazamayacağım.

Sadece şunu söylemek isterim, bazen müvekkiller halk tabiri ile dişinden tırnağından artırıp avukat ücretlerini öderler. Bu nedenle hakkınızdan fazlasını SAĞMAK hak değildir.

İsabet olmuş efendim iyi ki avukatlığı bırakmışsınız.

Saygılarımla..
Old 24-02-2009, 23:15   #3
duyurucu1

Varsayılan Teşekkür ederim.

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bütün yazılarınızı severek okuyan ben, bu cümlelerin devamını istemeyerek okudum.

SEMİZ ve SAĞILACAK kelimelerini de asla size yakıştıramadım. Çarpıcı kelimeler tamamda yine de bir hukuk sitesinde bence yazılmaması uygun olurdu.

Ne yazık ki ben bu kelimelerin birebir karşılığını yazamayacağım.

Sadece şunu söylemek isterim, bazen müvekkiller halk tabiri ile dişinden tırnağından artırıp avukat ücretlerini öderler. Bu nedenle hakkınızdan fazlasını SAĞMAK hak değildir.

İsabet olmuş efendim iyi ki avukatlığı bırakmışsınız.

Saygılarımla..

Sevgili Nur Deniz,

Teşekkür ederim.Uyarınız üzerine gerçektende çirkin olan iki kelimeyi metinden çıkardım.

Selam ve sevgiyle kalın
Old 24-02-2009, 23:47   #4
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Sevgili Nur Deniz,

Teşekkür ederim.Uyarınız üzerine gerçektende çirkin olan iki kelimeyi metinden çıkardım.

Selam ve sevgiyle kalın

Anlayışınız ve nezaketiniz için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.
Old 25-02-2009, 19:45   #5
inci_hukuk

hocam elinize sağlık ...hem güldüm hem de yazdıklarınızı bir kere daha düşündüm...

Bir soru daha(ücreti siz belirleyin) ..Bu kadar iyi avukat olup da para kazanamaycaksak peki biz öğrenciler okulu mu bırakalım??hepimizin ileriye dönük hayallerimiz var..
Ayrıca bir şey daha Bursa'da o kadar avukat tanıyorum ki hepsi birbirinden zengin.Onlara ne gözle bakalım peki?

sevgi ve saygılar
Old 26-02-2009, 15:35   #6
Av.Cengiz Aladağ

Sayın duyurucu1,
Hesabınızda bana ödeyeceğiniz telif ücretini dikkate almamışsınız. Anımsatayım dedim.
Saygılarımla.
Old 26-02-2009, 18:23   #7
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Ayrıca bir şey daha Bursa'da o kadar avukat tanıyorum ki hepsi birbirinden zengin. Onlara ne gözle bakalım peki?

Onlara Av. Cingöz Bey gözüyle bakın bence.
Old 26-02-2009, 21:53   #8
inci_hukuk

Alıntı:
Yazan Saim
Onlara Av. Cingöz Bey gözüyle bakın bence.

iyi bir bakış açısı...

ya hu zengin avukat yok mu memlekette(ths den başlasak arştırmaya)???? herkes bir yakarış modunda..
Old 26-02-2009, 22:54   #9
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan inci_hukuk
iyi bir bakış açısı...

ya hu zengin avukat yok mu memlekette(ths den başlasak arştırmaya)???? herkes bir yakarış modunda..

THS'nin gönlü zengin.
Old 28-02-2009, 17:19   #10
inci_hukuk

Alıntı:
Yazan saim
THS'nin gönlü zengin.

şüphesiz....

insanın gönlü zengin olsun yeter..gerisi boş...
atalarımız ne demiş; malına güvenme bir kıvılcım,güzelliğine güvenme bir sivilce yeter.

herkese bol kazançlar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi