Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Sitedeki Problemler

Yanıt
Old 16-04-2003, 14:57   #1
Admin

Varsayılan Sitedeki Problemler

Değerli Üyeler,

Türk Hukuk Sitesinin internet üzerinde barındırıldığı (host edildiği) bilgisayar sistemini hosting şirketi kimseye haber vermeden yenilemeye kalkıştığından ve bu yenilemeyi de eline yüzüne bulaştırdığından 15.4.2003 geceyarısından itibaren sitede çeşitli sorunlar başgösterdi. (Türkçe harf problemi gibi). Bu sorunlar düzelinceye kadar foruma erişimi kapattım zira forum aktif olduğu sürece daha fazla sorun çıkma ihtimali mevcuttu.

Sorunların ne zaman düzeleceği konusunda benim de fazlaca bilgim yok ancak konuyu ilgilere ilettim. Ümid ediyorum ki, birkaç saat ile birkaç gün arasındaki bir zaman dilimi içinde problemleri halledeceklerdir.

Bu süre içinde forumu her ihtimale karşın kapalı tutacağım. Forum açıldığında ana sayfadan da duyuru yapacağım.

Sabrınız için teşekkürler..
Admin
Old 22-04-2003, 17:15   #2
Admin

Varsayılan ve taşındık..

Türk Hukuk Sitesinin barındırıldığı bilgisayar değişti ve şu anda forum alanlarımız yeniden aktif hale geldi. Son 8 gündür sitede olan bu sorun bizden değil, hosting şirketinden kaynaklandı ve sonunda bu şirketi değiştirmek suretiyle sorundan da kurtulduk.. Sitenin muhtelif sayfalarında ufak problemler olabilir, zira halen bazı ayarlamalarla uğraşıyorum ancak en azından forum sorunsuz çalışıyor.

Benden kaynaklanmasa da 8 günlük "tatil" için üyelerimizden özür dilerim. Olaya iyi yönünden bakalım: site yokken sitenin değerini anladık sanırım, yoksa öyle değil mi?
Old 24-04-2003, 12:19   #3
Marmara24

Kitap Nihayet

Sitenin müdavimi olanlar için bu sekiz gün kayıptı gerçekten.Diğerleri de,umarım, dediğiniz gibi sitenin değerini anlamışlardır.Yeniden bu sayfada olmak güzel.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun
Old 24-04-2003, 20:39   #4
Av. Bülent Sabri Akpunar

Varsayılan selam

hoşgeldik
siteye ve forumlara tekrar kavuşabilmek çok güzel..sayın admin ,yeni şirket umarım eskisi gibi sürprizler yapmaz ...
Old 24-04-2003, 22:52   #5
ege

Admin,geçmiş olsun..
En çok da siz yorulmuş olmalısınız.
Emeklerinize gerçekten teşekkürler.

Tanrı fakiri sevindirmek için "önce eşeğini kaybettirirmiş, sonra da buldururmuş)
Bizde öyle olduk
Yeniden MERHABA

EGE
Old 25-04-2003, 14:35   #6
reyhan

Merhaba,sorunun bittiğine sevindim.Yorgunluklarınız için teşekkürler.Tekrar burada olmak güzel.Reyhan
Old 27-04-2003, 06:47   #7
Av. Adil Giray ÇELİK

THS nin Değerli Emektarlarına;

"Bazı Değerler Yoklurları Ortaya Çıkınca Anlaşılır" mış.

THS nin Hukuk Dünyasında gerçekten vazgeçilemeyecek bir değer olduğunu son on günde bir kez daha yaşadık.

Emeği geçen sevgili dostlara en içten duygularla teşekkür ediyorum.

Selam ve saygılarımla.
Av. Adil Giray Çelik
Old 27-04-2003, 17:52   #8
Av.Fahri ALİMOĞLU

Bu arada,
sitenin bir daha böyle bir problem yaşamaması için biz site ahallisinin yapabileceği bişey varmı?
Herhangi bir şey?
Old 27-04-2003, 18:16   #9
Admin

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Av.Fahri ALİMOĞLU
Bu arada,
sitenin bir daha böyle bir problem yaşamaması için biz site ahallisinin yapabileceği bişey varmı?
Herhangi bir şey?

İlginize teşekkürler ancak bu konuda ne sizlerin, ne de benim pek yapacağımız birşey yok, sorun tamamen Amerika'daki hosting şirketinden kaynaklandı. Aslında bilgisayarlarını yenilemeleri tabii güzel birşey, neticede site erişim hızı vb. de artacaktı ancak en azından önceden haber verselerdi biz de ona göre önlem alabilirdik. Ancak bu işi kimseye haber vermeden yapmaya kalkıp sonra da yeni kurulan bilgisayarların günlerce ayarlarını yapmayı beceremediklerinden, olan onların bilgisayarlarında barındırılan binlerce siteye oldu ve THS'de bu sitelerden biri.

Ben sorun çıktıktan 3 gün sonra problemin düzelmediği görünce hemen başka bir şirketle temasa geçip siteyi taşımaya başladım aslında. Ancak taşımak 2-3 gün aldı. Daha sonra da sitenin (domain) adresinin, o şirketten yeni şirkete nakli için 3 gün kaybettik ve neticede onlardan problem çıktıktan 3 gün sonra kurtulduysak da yeniden aktif olmak bize toplamda 8 güne maloldu.

1996'dan beri ilk defa böyle bir sorunla karşılaştık, umarım son da olur..
Old 27-04-2003, 23:06   #10
Cest la vie

Umarım son olur ama aslında bir bakıma iyi de oldu Kıymetini anladık, hakikaten boşluğa düşüyormuşuz ulaşamayınca foruma.
Hepimize -ve Sayın Admin başta size- geçmiş olsun...
Old 28-04-2003, 17:17   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
aslında bir bakıma iyi de oldu Kıymetini anladık

Sevgili aHU,

Yahu, kıymetini şimdi mi anladın? Pes..
Old 29-04-2003, 22:01   #12
Cest la vie

Evet, elimdekilerin değerini kaybedince anlıyormusum megerse Bakın bunu da anladım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi