Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

turcell yada avea ,vb,ya da tedaş ,vb. yerlerin avukatlığı nasıl alınır,?

Yanıt
Old 17-03-2010, 16:17   #1
asyadan

Varsayılan turcell yada avea ,vb,ya da tedaş ,vb. yerlerin avukatlığı nasıl alınır,?

başlıkta da belirttiğim gibi , turcell ,avea gibi yerlerin ya da tedaş , asat gibi yerlerin sözleşmeli avukatlıkları nasıl alınır,nerelere başvurulur, işyoğunluğu çok mu olur? tek başına ,takip elemanı yada başka bir avukat olmadan tek başına götürülebilir mi,tek başına çalışmak isteyen bir avukat için?
Old 17-03-2010, 18:28   #2
Av.Barış

diğer yerler için sistem nasıl işliyorsa bu kurumlar içinde aynı şekilde işlemektedir.
Yani dayınız yoksa biraz zor
Old 17-03-2010, 18:34   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan asyadan
başlıkta da belirttiğim gibi , turcell ,avea gibi yerlerin ya da tedaş , asat gibi yerlerin sözleşmeli avukatlıkları nasıl alınır,nerelere başvurulur, işyoğunluğu çok mu olur? tek başına ,takip elemanı yada başka bir avukat olmadan tek başına götürülebilir mi,tek başına çalışmak isteyen bir avukat için?

Adı geçen şirketlerin hukuk birimine kendinizi ve büronuzu tanıtan bir mektup yazıp, çalışabileceğinizi iletmeniz halinde, uygun görürlerse sizi ararlar.

Ancak bu tür büyük şirketler genellikle kendi çevrelerinden bildikleri, tanıdıkları avukatlarla çalışıyorlar.
Old 17-03-2010, 18:36   #4
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan asyadan
tek başına çalışmak isteyen bir avukat için?

Sayın meslektaşlarımın mesajlarına ek olarak; tek başına yapılacak iş değildir...

Saygılarımla...
Old 18-03-2010, 20:30   #5
Av.Barış

Siyasi mesaj yazmak yasak olduğundan bu tür şirketlerin nasıl avukat çalıştırdıkları ile ilgili bildiklerimi yazmak istemiyorum.

Şunu kısaca söylemek isterim ki hiçbir şirket mektup yazısı ile avukat almamaktadır.

Yani Avukat deyimi ile "Eski Savunmalarımızı tekrar ediyoruz"
Old 19-03-2010, 14:07   #6
Av.EErdem

Ben iş yoğunluğuyla ilgili şunu söyleyebilirim. Eğer sözleşmeli avukat olarak çalışacaksanız icra takipleri vereceklerdir, tek kurum olduğunda avukatın yardımcısı olmasına da pek gerek yoktur. Bunun dışında icra takibiyle ilintili davalar (itiraz halinde itirazın iptali, taahhüdü ihlal vs. gibi) sorumluluğunuzda olacaktır.
Old 19-03-2010, 14:52   #7
asyadan

Varsayılan Bunların merkezlerindeki yerlere mi başvurucaz yoksa yaşadığımız şehirdeki şubelerine

Bu gibi yerlerin ana merkezlerine mi başvurucaz yoksa yaşadığımız şehirdeki şubelerine mi,adresleri nerden bulunur,hangi birimine başvurulur?
Old 19-03-2010, 18:13   #8
asyadan

Ben stajımı daha çok dava ağırlıklı bir büroda yapmıştım, yukarıda bahsettiğim kurum avukatlığı için icra işinde ve icra programlarını kullanmada süper olmak mı gerekiyor, yoksa zamanla daha iyi olup,bu iş götürülebilir mi?
Old 19-03-2010, 18:31   #9
Av.AAO

Alıntı:
Yazan asyadan
Ben stajımı daha çok dava ağırlıklı bir büroda yapmıştım, yukarıda bahsettiğim kurum avukatlığı için icra işinde ve icra programlarını kullanmada süper olmak mı gerekiyor, yoksa zamanla daha iyi olup,bu iş götürülebilir mi?

meslektaşların cevaplarını ben de merakla bekliyorum....mesela x bank'ın bırakın vekilli avukatına aaüt yazan oranda vekalet ücreti ödemesini, karşıdan alınan vekalet ücretinin de 4te 1ine ortak çıktığını biliyorum.
Old 22-03-2010, 18:30   #10
Av.EErdem

Genel Müdürlüklere başvurmanız gerekiyor. Bence önce biraz deneyim kazanmakta fayda var çünkü hata affetmiyorlar. Genelde icra takibi yapmanız için dosya aktardıklarında şu kadar gün içinde açılacak, masraf avansları şu gün kullanılacak ve artan iade edilecek vs. teferruatları var. Yapılmaz işler değil,ama yine de deneyim kazanmak önemli bence.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi