Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

En Son Okuduğunuz Kitap?

Yanıt
Konu Notu: 5 oy, 4,80 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-01-2010, 22:13   #331
Av.H.Sancar KARACA

Kazaklar. Tolstoy (İlk romanı imiş)
Old 23-01-2010, 00:13   #332
YCanik

Ahmet Hamdi Tanpınar - Huzur

Psikolojik roman sevenlere tavsiye ederim.. Çok akıcı bir kitap değil ama kendini okutuyor.
Old 23-01-2010, 23:45   #333
| Burak |

biraz geçte olsa Jean Christophe Grangenin Leyleklerin Uçuşu romanı.
Old 06-02-2010, 17:40   #334
hukukun-üstünlüğü

En son KNUT HAMSUN'un AÇLIK adlı eserini okudum.
Old 08-02-2010, 16:03   #336
netya

J.D. Salinger - Çavdar Tarlasında Çocuklar.
Kitabı ya çok beğeneceksiniz ya garipseyeceksiniz okuyun ve siz karar verin. Bende biter bitmez hemen karar veremedim. Yönlendirmemek için yorumumu kendime saklıyorum.
Old 08-02-2010, 16:45   #337
Av.Duygu Işık Behrem

Paul Auster - Görünmeyen

Paul Auster ile karşılaştığım gün için hayata müteşekkirim. Ay Sarayı, Leviathan, New York Üçlemesi, Son Şeyler Ülkesinde, Şans Müziği ve daha niceleri... Paul Auster her zaman en beğendiğim yazarlar arasındaki yerini koruyacak. Üslubu, yalın ve anlamlı. Anlattıkları, şaşırtıcı ve enteresan.

Yazarın son romanı Görünmeyen'i bir İstanbul yolculuğunda kendi kendime hediye etmiştim. Ben yeni bir Paul Auster kitabı gördüğüm an alırım, affetmem. Arka kapağı okuyunca öğrendim ki bu kitap, Dünya eleştirmenlerinin değerlendirmesinde yılın en iyi kitapları arasına alınmış ve yazarın da en önemli romanı olarak nitelendirilmiş.

Ne yalan söyleyeyim New York Üçlemesi, Ay Sarayı ve Leviathan gibi harikalar dururken Auster'ın en iyi kitabının "Görünmeyen" olduğu söylenmemeliydi bile bence... Hatta şimdi düşünüyorum da ben Görünmeyen'i pek de beğenmedim. Fakat Paul Auster'ın bende öyle bir etkisi var ki O'nu okumak istemediğim ve sıkıldığımı düşündüğüm anda bile içimde bir yerlerde neler anlattığını çok merak ediyorumdur. (Deli miyim neyim!)

Bu kitabı Paul Auster yazmamış gibi. Kitapta hem çok tanıdık hem de Auster'a çok uzak yanlar vardı. Sadece eskiden elini sürmediği konulara birazcık daha dokunmuş gibi. Her zamanki çizgisinin biraz daha dışındaydı. Sarsıcı yanları olsa da bence kesinlikle eskilerin yerini tutamaz.

Son olarak diyorum ki Paul Auster yazsın, hep yazsın!!!
Old 16-02-2010, 21:48   #338
modiomorphia

Bernard Shaw-asosyal bir sosyalist.Zengin bir aileye mensup kahramanın sosyalist olma hikayesini anlatıyor.Klasik Shaw deyişlerini sevenler için güzel olduğunu düşünüyorum.Tavsiyemdir.
Old 26-02-2010, 22:32   #339
Av.Duygu Işık Behrem

Suzanne Collins, Açlık Oyunlarının 2. kitabı- "Ateşi Yakalamak"
Kurgusu 1. kitaptan çok daha iyi fakat yine de bir şeyler eksik. Sanki aceleye getirilmiş, yetiştirme telaşı ile yazılmış gibi. Buna rağmen "Ateşi Yakalamak" ilk kitaptan daha iyi ve 3. kitapta olabileceklere dair umut veriyor. Okuması keyifli diyebilirim.
Old 27-02-2010, 17:26   #340
üye25928

Ölü Canlar - Gogol
Old 28-02-2010, 15:22   #341
hukukkızı

korkma!ben varım..
Murat Menteş'in kitabı.
Olayları 4 (aslında3) karakterin gözünden anlatıyor.Kitabı henüz bitiremeden arkadaşıma kaptırdım.En kısa zamanda geri alabilirim umarım
Old 02-03-2010, 08:41   #342
kordelya

Marian Keyes-Senden Başka Yok

Sadece biraz eğlenmek istiyorsanız sizi gerçekten eğlendirecek trajıkomik bir öykü anlatılan bu kitabı gerçekten tavsiye ederim. Üzülürken güldüğünüzü fark edeceksiniz.
Old 12-03-2010, 10:53   #344
hukukun-üstünlüğü

Oğuz Atay- Tutunamayanlar
İskender Pala- Katre-i Matem
Son okuduklarım bunlar.

Ben edebiyat öğretmeni olsaydım öncelikle kendi edebiyat dünyamızdaki zenginliklerden,öğrencilerimin haberi olması için çalışırdım. Yabancı eserlerden ise klasikleri okumalarını tavsiye ederdim. Toplumumuzda da baya talep gören ve sanki bizim dilimizde karşılığı yokmuş gibi üzerine 'Best seller' etiketi yapıştırılan çoğu kitabın heyecan ve aksiyona dayalı olay örgüsü dışında ne içerdiklerini sorgulamalarını isterdim.
Old 12-03-2010, 14:57   #345
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan hukukun-üstünlüğü
Oğuz Atay- Tutunamayanlar
İskender Pala- Katre-i Matem
Son okuduklarım bunlar.

Sayın meslektaşım,
İskender Pala'nın "Katre-i Matem"ini nasıl buldunuz acaba? Benim de okumak için gözüme çarpan fakat kararsız kaldığım kitaplar arasındadır.
Old 12-03-2010, 15:25   #346
hukukun-üstünlüğü

Haddim olmayarak kesinlikle okumanız gereken bir kitap diyebilirim. Hem dili ve anlatımı çok güzel hem de olay örgüsü o kadar canlı ki bunaltmıyor. Öyle bir merak içerisinde bıraktı ki beni kitabın sonuna kadar hep ilgiyle okudum. Kitabın içeriği hakkında bilgi vermemek için kendimi zor tutuyorum. Ama en iyisi sizin okuyup kitaba sizin not vermeniz.
Old 13-03-2010, 13:14   #347
Av.H.Sancar KARACA

Bab-ı Esrar (Ahmet ÜMİT)
Akıcı. Güzel vakit geçirirken biraz düşünmek isteyenler için.

Yüzyılımızda Yalnız Yolculuğum (Roger GARAUDY)
Hatıralarını yazmış. İlginç olduğu kadar çekici de. Gidip gelmeler ve bir yerde durma. "Hep öyle oluyor " demeyecekler için.
Old 19-03-2010, 12:02   #348
law-of-economics

Haluk Sumer ve Helmut Pernsteiner'in Kriz Yönetimi.... kültür/roman kitabı okuyamıyorum kaç zamandır....

Kriz yönetimi üzerine nadir Türkçe kaynaklardan, merakı/ilgisi/dersi olanlara tavsiye ederim....
Old 20-03-2010, 20:09   #349
üye18332

Murathan Mungan......."Eldivenler hikayeler"

Meraklısına.....
Old 11-04-2010, 00:42   #350
üye25928

Benim üniversitelerim - Maksim Gorki
Old 22-04-2010, 10:57   #351
Atahun

Amin Maalouf - Yolların başlangıcı

Daha başlarındayım. Şimdilik pek bir şey anlamadım ama, belki sonra anlarım.
Old 22-04-2010, 14:57   #352
Av.H.Sancar KARACA

Masumiyet Müzesi- Orhan PAMUK
Yazar, çok emek sarfetmiş yazmak için, ben de bitirmek için çok uğraştım. ("Tarzım değilmiş")
Old 22-04-2010, 15:30   #353
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık
Sayın meslektaşım,
İskender Pala'nın "Katre-i Matem"ini nasıl buldunuz acaba? Benim de okumak için gözüme çarpan fakat kararsız kaldığım kitaplar arasındadır.

Üzerinden bir aydan fazla geçmiş olan mesajını yeni gördüm. Hala okumadıysan mutlaka oku derim. Zira fazlasıyla zevk alarak okuduğum, okuduktan sonra etkisinden uzunca bir süre çıkamadığım bir kitaptı. Hoşçakal...
Old 22-04-2010, 15:33   #354
Av.Duygu Işık Behrem

John Berger- A'dan X'e

John Berger tarafından kurtarılmış mektupları içeren bir kitap. Normalde mektup ya da yazışma tarzı kitaplardan hiç hoşlanmasam da bu kitap beni etkiledi. John Berger yeteneğinden ve zekasından sual olunmaz bir adam bence. Yetenekli bir ressam, farklı bir yazar, sanat eleştirmeni ve çok iyi bir gözlemcidir. "Görme Biçimleri" bunun en iyi kanıtlarından biridir.

A'dan X'e kitabında beni en çok etkileyen kısım aşağıdaki idi;
"Umutla beklenti arasında büyük fark var. İlk başta süreyle ilgili olduğunu düşünmüştüm, umudun daha uzaktaki bir şeyi beklemek olduğunu. Yanılmışım. Beklenti bedene ait, umutsa ruha. Fark bu. İkisi birbiriyle temas ediyor, birbirini tetikliyor ya da yatıştırıyor ama her birinin hayali farklı.

Bir şey daha öğrendim. Bir vücudun beklentisi bir umut kadar uzun sürebilir. Seninkini bekleyen benim vücudumun mesela. Sana iki kere müebbet verdikleri anda ONLARIN ZAMANINA İNANMAYI BIRAKTIM."
Old 22-04-2010, 15:34   #355
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Üzerinden bir aydan fazla geçmiş olan mesajını yeni gördüm. Hala okumadıysan mutlaka oku derim. Zira fazlasıyla zevk alarak okuduğum, okuduktan sonra etkisinden uzunca bir süre çıkamadığım bir kitaptı. Hoşçakal...

Özgür, sen bana kitap önerirken ben de tam o anda yukarıdaki mesajı yazıyormuşum. Tesadüf diye buna derim. Okuyacağım tamam söz!
Old 22-04-2010, 15:38   #356
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık
Özgür, sen bana kitap önerirken ben de tam o anda yukarıdaki mesajı yazıyormuşum. Tesadüf diye buna derim. Okuyacağım tamam söz!

Ne güzel bir tesadüf ... O halde bu güzel tesadüfün şerefine ben de az önce önerdiğin kitabı ("John Berger - A'dan X'e"'yi) okuyacağım.
Old 27-04-2010, 14:30   #357
Esenyel

Adalet Ağaoğlu, Bir Düğün Gecesi...Güzel bir roman.Roman tadında bir roman...
Old 29-04-2010, 22:58   #358
üye25928

Yüreğim Seni Çok Sevdi - Canan Tan
Old 01-05-2010, 21:12   #360
berikbr

elif şafak'ın aşk adlı kitabını okudum.ben beğendim..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi