Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Old 12-05-2007, 14:30   #151
Jeanne D'arc

Sayın av.selahattin07,

Alıntı:

Pes be kardeşim, sana basit bir soru sorduk hayat hikayeni yazdın buraya!!!!...

Öyle olmuş evet, ama olsun, güzel olmuş!

"Hukukçu olmasaydınız?" sorusunu, olmadığınız dönemlere göre, aşama aşama fiilen -yaşayarak- cevaplamışsınız zaten.

Belki bu soru sizin için "Asker olmasaydınız" şeklinde sorulmalıydı ve işin en özenilesi tarafı, cevabını da "avukat olarak" gerçekleştirmişsiniz. Darısı başımıza.

Bu arada, alıntıladığınız "Hayat biz başka planlar yaparken başımıza gelenlerdir" sözü çok güzel. Bir rockçı der ise zaten -büyük ihtimal- güzelini der.

Saygılarımla.
Old 12-05-2007, 18:45   #152
av.sevdacan

"Hayat biz başka planlar yaparken başımıza gelenlerdir" demiş bir rock grubunun üyesi.

Selahattin Bey çok beğendim bu sözü

Hikayenizi okumak keyifliydi, haksızlık etmeyin kendinize.
Old 13-05-2007, 00:37   #153
Ahmet Turan

Hukukçu olmasaydım insanlarla hiç iletişim kurmadan hangi meslek yapılabilirse onu yapmak isterdim.
En güzeli de jeanne D'arc'ın bir yazısında söyleiği gibi zengin ve entellektüel bir mirasyedi olmak isterdim
Old 13-05-2007, 12:20   #154
tuval2310

ben küçükken hep arkeolog olmak istemiştim..ama böceklerden bu kadar korkarken nasıl kazı yapacaktım bilmiyorum
Old 14-05-2007, 11:55   #155
Jeanne D'arc

Sayın Ahmet Yıldırım,

Benden alıntıladığınız cümleyi okuduğumda, bir rahatsızlık hissettim, bir şeyler içime sinmedi ve eskice bir yazı olduğundan; "hadi ya, ben böyle mi demişim?" diye septik bir yaklaşımla dönüp ne yazdığıma baktım ve bingo! Artık kendimi tanıyorum galiba.

Alıntı:
Yazan Ahmet Yıldırım
En güzeli de jeanne D'arc'ın bir yazısında söylediği gibi zengin ve entellektüel bir mirasyedi olmak isterdim

Alıntı:
Yazan Bir vakitler (ve halen) ben
Hayata yeniden gelseydim; mirasyedi bir entellektüel olmak isterdim!

Lütfen dikkat, mirasyedi ve entelektüel ama zengin değil!

Saygılar.
Old 14-05-2007, 13:06   #156
REX

Hukuğu seviyorum ama eğer bir seçim hakkım olsaydı mimarlığı seçerdim yada benim için bir ütopya olan futbolculuğu seçerdim
Old 14-05-2007, 14:54   #157
zekiyegamgam

ben pastaneci olup güzel güzel pastalar yapmak isterdim
Old 15-05-2007, 10:17   #158
Avukat Can ÖZCAN

Ne alakası var bilemiyorum ama ben de haberci olmayı istemişimdir. Yazılı ya da görsel medyada. Haber kovalamak, kimsenin bilmediği yönlerini ortaya çıkarmak, paylaşmak. Şimdilerde çiftçi olmak istiyorum. (Toprak mı çekiyor ne!) Balık üreticiliğine de ilgi duyuyorum. Tabiki bunlar fantastik istekler. Bence hiçbirimiz hukukçu olmasaydım "şunu" olmak isterdim dediğimiz işleri yapmazdık, hukukçu olmasaydık da... Yine realist seçimlerle hayatımızı en rahat sürdürebileceğimiz işlerden birini seçmiş olurduk. Bazılarımız "eczacı", bazılarımız "öğretmen", bazılarımız "bir kamu kurumunda yönetici", bazılarımız "icra müdürü" olurdu. Bu soru o şartlar altında yöneltildiğinde; arkadaşlarımız yine "psikolog", "gazeteci", "çiftçi", "ressam" vs. olmak istediklerini söylerdi diye düşünüyorum.
Old 15-05-2007, 11:01   #159
ocean10

turist rehberi olurdum yada müzik öğretmeni..ya da dergi editörü..yada sadece turist))
Old 15-05-2007, 11:05   #160
ggörkemg

sıfırdan yeni yeni markalar yaratıp bunların tanıtımından hukuksal prolemlerine kadar her şeyi ile ilgilenen bir meslek, bağımsız bir marka yöneticisi olurdum, olmalıydım, umarım olucam!
Old 15-05-2007, 18:48   #161
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan zekiyegamgam
ben pastaneci olup güzel güzel pastalar yapmak isterdim

Aslında bunu geçen gün ben de düşündüm Önce sertifika alarak uzmanlaşırım, sonra ev yapımı pastalarla isim yapardım dedim Ne yazık ki! girişimcilikte hayal olarak aştığımı düşünen ailem tarafından, tek bir yorum bile yapılmadı

Dipnot:"100 bin Dolar Kazananlar Kulübü" kitabında; ABD'de avukatların ortalama 9 yıldan sonra farklı sektörlere atıldıklarını, mesleklerini bıraktıkları yazıyor. (12 yıllık avukatım )
Old 15-05-2007, 20:17   #162
dilay

ben şu anda henüz bi hukukcu degilim hukuk 1. sınıf ögrencisiyim ama hukuk yerine ne okumak isterdim her halde iktisat çünkü hukukçularda pek hayat yok çok sıkıcı yani şimdilik görünen bu umarım gelecekte eglenceli olur yada ben eglenceli yönlerini görürüm
Old 15-05-2007, 21:05   #163
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan dilay
hukukçularda pek hayat yok
Çok haklısınız. Hukukçular başkalarının yaşam öyküleri ile yaşarlar.
Old 19-05-2007, 14:31   #164
_Halise_

sihirbaz olmayı isterdim...sihirbaz olmayı başardıktan sonra hukukçu olurdum.(çok daha eğlenceli olabilirdi)
Old 22-05-2007, 00:13   #165
didem kunal

asla çocukluk hayallerım arasında hukuk okumak olmadı.bır tesaduf eserıdır okum bıtırdım.stajdayım.ama benı bu meslek ılerıde nekadar mutlu eder bılemem fakat bu meslekte benı baglayan bır can alıcı nokta var kı o da ınsan ılıskılerı.karsındakını anlamak.hukuk okumasaydım kesınlıkle ılk tercıhım psıkolok olmaktı.ınsanları anlamak dınlemek anlamında bu meslek benı ufak bır noktadan sevdırıyor.
Old 02-06-2007, 23:11   #166
köktaş

Şu anki aklım olsa kesinlikle müteahhit (İnşaat mühendisi)olurdum.İnşaat yapar köseyi dönerdim
Old 02-06-2007, 23:20   #167
ecesaka

"Arkeoloji, Sümeroloji, Sosyal Antropoloji, Psikoloji veya Edebiyat." Liseden mezun olduğum dönemlerde aklımda sadece bu bölümlere girebilmek ve bu alanlarda çalışmak vardı. Elbette ki annemin nutukları sayesinde hukuk okudum ve pişman değilim. Sanırım hukukçu olmasaydım, annemin nutuklarını hiçe sayıp yukarıda saydığım bölümlerden birisine kaydımı yaptırmış olurdum
Old 03-06-2007, 10:08   #168
uSaRe01

Kendi derdimle uğraşacak bir meslek seçmeyi isterdim
Old 03-06-2007, 10:09   #169
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Çok haklısınız. Hukukçular başkalarının yaşam öyküleri ile yaşarlar.

Bazıları da bizim yaşam öykümüzü merak ederler.
Old 30-06-2007, 09:42   #170
Av.Eda.P

penguen dergisinde kendisine tam sayfa ayrılmış bir karikatürist olmak isterdim
Old 30-06-2007, 11:25   #171
Av.Bulut

Olumlu

Ben isteyerek hukuk okudum yine de bir çok meslekte hala gözüm var.Ağır basan hukuktu.Mesela:sinama eleştirmenlığı,yazarlık,uluslararası ilişkiler hatta modern danslar düşündüğüm alanlardı.Seçimimden dolayı pişman değilim.Ama biliyorum ki diger alanlardan birini de seçsem pişmam olmazdım.Bir de çocukluk hayalım vardı:Mitte ajan olmak(dedim ya çocukluk işte)
Old 30-06-2007, 14:59   #172
Kavaz

Benim hayalim mesleki olarak tiyatro sanatçı veya yan flüt ustası olmaktı.Ailem "oku da,sonra ne oluyorsan ol" dediler.Fakültedeyken tiyatroya başladım.Ancak hukuk agır bastı.Simdi ise yan fülütle uğraşıyorum ama meslek olarak seçmeyeceğim kesinleşti.Bunların dışında her zaman bir savaşçı olmayı istemişimdir.Hatta hala düşünüyorum.Belki ilginç gelebilir ama atlara,ateşli silahlara ve boksa karşı aşırı bir ilgim vardır.Bazen düşünürüm kendi kendime; sanırım benim yerim burası değil diye...
Old 30-06-2007, 16:28   #173
ayşekömürcü

Varsayılan ...

Çiçekçi olmayı düşünürdüm.Gerçi hala düşünüyorum.Zevkli bi iş
Old 30-06-2007, 17:49   #174
sedaşen

Eğer hukukçu olmasaydım stresten çok uzak olabileceğim bir mesleğim olsun isterdim; mesela dansçılık.
Old 30-06-2007, 20:15   #175
buğrakan

safranbolunun koylrınden bırınden bır dag evı alıp,bır çiftlik kurup ve avcılık yapıp kendı basıma yasamk ısterdım.
Old 30-06-2007, 20:26   #176
buğrakan

Alıntı:
Yazan didem8521
ben son sınıftayım daha hukukçu muyum onu da bılmıyorum ama kesinlikle solistlik olurdu kim bilir belki gene de olur

arkandayız arkadasım olursun insallah
Old 30-06-2007, 21:52   #177
Av. Güneş Körükcü

beyaz önlük hep içimde kalmıştır. dişçi olmayı çok isterdim. kısmet bizi buralara getirdi...
Old 01-07-2007, 10:07   #178
Ahmet Kubilay Kalaycı

Merhaba ben hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim.Eğer bu bölümü seçmeseydim tiyatro ve sinema alanına yönelmeyi isterdim. teşekkür ederim saygılarımla....
Old 01-07-2007, 14:09   #180
bozoli

şiir yazan dergi çıkaran biri olarak tabi ki yazarlık derim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi