Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aldatma Durmunda Çocukların Hakları

Konuyu Kilitleyin
Old 10-11-2009, 16:24   #1
Konuk

Varsayılan Aldatma Durmunda Çocukların Hakları

27 yaşındayım.Babamın annemi aldattığını gelen telefon dökümlerinden ve sonrasında cep telefonundaki mesaj ve resimlerden öğrendim.İlk olarak babamla konuştum ve bana yalan söyledi.Daha sonra bu konuyu anneme açtım. kardeşlerim var ve eğitim hayatları devam ediyor.Ancak bu kadın bi gün benim kardeşimi aradı.Bu olaylar hepimizi çok yıprattı.iş gereği babamla çalışıyorum ve yakın zamanda işimi değiştirmeyi düşünüyorum.Çünkü olaylar en çok benim gözümün önünde cereyan ediyor.Her gün babamla tartışıyoruz. Benim bu konudaki haklarım nelerdir.Bu kadına dava açabilirmiyim? Ayrıca psikolojik destek de aldım ve depresyona girdiğim hastanenin kayıtlarında mevcuttur.Yardımcı olursanız sevinirim.
Old 10-11-2009, 17:37   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
27 yaşındayım.Babamın annemi aldattığını gelen telefon dökümlerinden ve sonrasında cep telefonundaki mesaj ve resimlerden öğrendim.İlk olarak babamla konuştum ve bana yalan söyledi.Daha sonra bu konuyu anneme açtım. kardeşlerim var ve eğitim hayatları devam ediyor.Ancak bu kadın bi gün benim kardeşimi aradı.Bu olaylar hepimizi çok yıprattı.iş gereği babamla çalışıyorum ve yakın zamanda işimi değiştirmeyi düşünüyorum.Çünkü olaylar en çok benim gözümün önünde cereyan ediyor.Her gün babamla tartışıyoruz. Benim bu konudaki haklarım nelerdir.Bu kadına dava açabilirmiyim? Ayrıca psikolojik destek de aldım ve depresyona girdiğim hastanenin kayıtlarında mevcuttur.Yardımcı olursanız sevinirim.

Sayın katılımcı, yazdıklarınıza göre size karşı yapılmış bir haksız eylem bulunmamaktadır; bu nedenle "o kadına" dava açma hakkınız da yoktur.
Saygılarımla.
Old 10-11-2009, 20:09   #3
Konuk

Peki o halde anlayamadigim konu su.sozunu ettigim davayi diger forum basliklarinda okudugum kadariyla annem acabiliyor.En az onun kadar bizlerde etkilenmisken biz nicin acamiyoruz.Ailemin huzuru kalmadi.Babami kadin her aradiginda tartisma cikiyor ve ben turlu hakaretlere maruz kaliyorum.
Old 10-11-2009, 22:18   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Babanızın beraber olduğu kadının size karşı doğrudan hakaret tehdit gibi, hukuka aykırı eylemi var ise, bunu savcılığa bildirebilir, şikayetçi olabilirsiniz.

Ayrıca, size karşı doğrudan hukuka aykırı eylemler için manevi tazminat talep etmeniz de mümkündür.

Bunun dışında sadece duyduğunuz elem veya psikolojik zarar için beraber olunan kadına dava açamazsınız.

Uygulamada ve teoride annenizin dava açması dahi tartışmalı iken, taraf olmadığınız bir hukuki ilişkide,haksız fiile de uğramamışken dava açmanız olanaklı değildir.

Kişinin size doğrudan zararı gerekir.

Fiili hukuki yardım da alabilirsiniz.

Saygı ile,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi