Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Doğumuma Az Süre Kaldı/Eşin Geçime Katkı Sağlamaması/Bağımsız Konut Temin Etmemesi

Konuyu Kilitleyin
Old 13-09-2012, 16:42   #1
feray81

Önemli Doğumuma Az Süre Kaldı/Eşin Geçime Katkı Sağlamaması/Bağımsız Konut Temin Etmemesi

eşimle bir yıl önce ailemin haberi olmadan resmi nikah kıydık. evlilik öncesi ilk nikah yapıp daha sonra altın ve eşyaları alacağımıza ev tutacağımıza karar verdik. nikahtan sonra çok deyişti ve ailemin nikahtan haberi oluncada verdiği sözleri yerine getirmeden ikamet ettiği eve gittim. eşimle aramızda yaş farkı ve yaşıma yakın çocuklarıyla aynı evde yaşamaya başladık. fakat çocuklarla anlaşamadık. eşimle aldığımız karar neticesinde ev tutup eşya alana kadar silemin yanına döndüm. ailemin yanında evlilik hayatımızı sürdürdük ve şu an hamileyim. hamileliğimin son ayı ve ısrar ve çabalarıma rağmen ne bana ne çocuğa bişey almadı hazırlamadı. doktor masraflarınıda kendim karşıladım. bize bakacağına inancım kalmadığından evliliğe son vermek istiyorum. cocuğumla bana nafaka ve hatta doğum hastane masraflarını nasıl alabilir talep edebilirim ? bu konuda yardımlarınızı bekliyor teşekkürlerimi sunuyorum
Old 15-09-2012, 10:22   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanmayı düşünerek dava açıldığında özel durumunuz da gözetilerek kendiniz ve doğum gerçekleştiğinde çocuğunuz için beklemeden tedbir nafakasına karar verilmesi için talepte bulunmanız gereklidir.

Yargılama sonucunda boşanmaya karar verildiğinde koşulları varsa maddi manevi tazminata ve sizin için yoksulluk nafakasına karar verilebilir.

Koşullar ne olursa olsun yeni doğan bebeğiniz için iştirak nafakasına karar verilmesi beklenir.

Yine özel durumunuzu dikkate alarak,bu hukuki süreci bir avukat aracılığı ile yürütmeniz uygun olacaktır. Siz bebeğinizle ilgilenin hukuki işlemleri avukat yürütsün.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilir ve tarafınıza bir avukat atanmasını talep edebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi