Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evime geri dönmek istiyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-01-2011, 22:33   #1
Konuk

Varsayılan Evime geri dönmek istiyorum

Merhabalar 1 yıl 2 aydır evliyim 25 Aralıkta evimi terk ettim eşimle süre gelen tartışmalarımız oluyordu en son 24 Aralıkta yaşadık ne kadar çabaladıysamda yanlış anladı umursamaz davrandı suçladı durdu beni bende 25 Aralıkta birkaç parça eşya alıp ailemin yanına geldim. Geldiğimden beri boşanmak istemediğimi barışmak istediğimi dile getirip duruyorum ilk önceleri o da ılımlı konuşuyordu fakat sonra boşanmak istediğini söyledi ve sürekli suçlamalarda bulunup duruyor. Hatalıydım hatlarımı anladım dersimi aldım dememe rağmen ne af ediyor ne boşanma davasını açıyor. Belki açar bilemiyorum ama bir ara ne telefonlarıma ne mesajlarıma ne de maillarıma cevap vermedi bende kalktım İstanbula gittim ordan bir ankesörlü telefondan aradım istemiyorum seni git dedi. O sırada da kayınvalidem kuzenimi aramış istemiyoruz atsınlar imzayı boşansınlar ve benim için bir sürü hakaret ve suçlamada bulunmuş kuzenime. Ben eşim telefonda git istemiyorum deyince kapattı tekrar aradım açmayınca görümcemi aradım onunla epey konuştuk ve ailemin yanına dönmemi yapacak birşey olmadığını söyledi. Ben tekrar İstanbuldan ailemin yanına döndüm fakat boşanmak istemiyorum ve evime dönmek istiyorum ne yapabilirim hukuki olarak evime tekrar dönmem mümkün mü?
Old 11-01-2011, 00:47   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Elbette evinize dönmeniz mümkün. Halen evlilik birliğiniz sürüyor, hatta ileride terkten suçlanmak istemiyorsanız, dönmelisiniz de.

Eşinizin sizi eve almamak gibi bir hakkı yok. Kilit değiştirilip eve girmeniz engellenmiş ise hatta, sizin de kilidi değiştirip eve girmenizde hiç bir sakınca yok. Orası evlilik birliği süresince müşterek aile konutunuzdur. Eşiniz aleyhinize dava açmış olsa bile, konutun dava süresince size özgülenmesini dahi isteyebilirsiniz.

Boşanmak istemiyorsanız sizi kimse zorlayamaz.

Davanızı takipte mutlaka bir avukattan hukuki destek almanızı ,maddi durumunuz yetersiz ise bulunduğunuz ilin barosundan adli yardım talebinde bulunmanızı öneriyoruz. Aksi halde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Saygılarımla
Old 11-01-2011, 13:43   #3
Konuk

Verdiğiniz bilgilere çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar diliyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi