Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

UYAPTA ve Yargıtay'ın sitesinde BOZMA gözüken kararın onanması

Yanıt
Old 05-08-2011, 11:23   #1
Av.Nurgül

Mutlu UYAPTA ve Yargıtay'ın sitesinde BOZMA gözüken kararın onanması

Sevgili Meslektaşlarım daha önce siz böyle bir durumla karşılaştınız mı bilemiyorum ama cidden ilginç bir durum Mahkeme kararını BOZMA istemli temyiz ettim dosya Yargıtaya gitti.Karar tarafıma tebliğ edilmeden önce sistemden kararın ne aşamada olup olmadığına baktım.BOZMA yı görünce haklı olarak içimi bir sevinç kapladı Ama gelin görün ki karar tarafıma tebliğ edildiğinde içinden çıkan karar ''ONAMA'' şeklinde Bir anlam veremedim Ve halen de Uyapta ve Yargıtayın sitesinde karar BOZMA şeklinde görülüyor.Karar düzeltme yoluna gittim bakalım sonuç ne olacak?Yani kısaca ; internetten takip edip gördüğünüz ve lehinize sevindirici diye düşündüğünüz kararlar tarafınıza tebliğ edildiğinde sizi hüsrana uğratabiliyor
Old 06-08-2011, 16:42   #3
av_ispir

Avukat hanım, memleketimin Yargısının ve buna dayalı sistemin ne kadar da sistematik çalıştığını gösteren bir örnek daha Belki küçük bir hatanın sonucu ama; Yargıtay kararını gösteren bir sitede böyle bir hata güvensizliğin kaynağıdır. Biz bu basit hatanın (iyi niyetli düşünerek) bilincinde insanlar olarak tartışır bir sonuca ulaşırız, ama vatandaşın, halkın güveni sarsıldığı anda inanın kimse hiçbir önlem alamaz..
Old 08-08-2011, 16:42   #4
Av.Nurgül

Alıntı:
Yazan mdelen82
memurun yaptığı bir hata işte..

Belki de...Ben karar düzeltmenin sonucunu bekliyorum.Bakalım ne çıkacak?
Old 09-08-2011, 16:12   #5
av_ispir

İnanın bende merak ettim karar düzeltme sonucunu, onun sonucuna göre daha sağlıklı yorum yapılabilir. Sonucu bizimle paylaşırsanız seviniriz. Ayrıca sitedeki sayfanın bir çıktısını alıp ekleseydiniz dilekçeye
Old 09-08-2011, 18:35   #6
Esma Gövez

Rahatsiz ...

Neden memurun yaptığı bir hata diyorsunuz ki? Uyap ekranını sadece memurlar mı kullanıyor? Kullanan Hakim, Savcı yok değil mi? çok eminsiniz değil mi?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi