Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Teknoloji ve Bilgisayar Bilgisayar yazılımları ve donanımları, internet ve güvenlik, cep telefonları, cep bilgisayarları (PDA), Ev Sinema - Müzik Sistemleri ve her türlü elektronik alet ve teknolojik yeniliğe ait sohbetler.

Bilgisayarda İnceltme İşaretinin Kullanılması

Yanıt
Old 19-02-2009, 17:08   #1
Gamze Dülger

Alıntı:
Yazan arbitrator
Fırsat bulmuşken yazayım:
Bir de "ceza-i şart" yazanlar oluyor. Oysa "cezaî şart" doğru. Yani şartın cezası değil, ceza içeren sözleşme şartı, maddesi anlamında. (Hani yetki şartı deriz ya).

Cezaı^^ şartı ( ) yani ceza-i şart olmayanı hangi kısayol ile yazıyorsunuz?

Ben bunu dilekçelerimde bir türlü yazamıyorum.Aynen rüzga^rı yazamadığım gibi...

Cezai nin i -sinin şapkası nasıl konabiliyor?(Yazmaya çalışmak bile zor!)

Kusura bakmayın ama gerçekten merak ediyorum.Türkçede a harfinin şapka ile inceltilmesi bilgisayar klavyesinde nasıl oluyor?Açıklarsanız çok sevineceğim.

Saygılarımla
Old 19-02-2009, 17:11   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Gamze Dülger

Kusura bakmayın ama gerçekten merak ediyorum.Türkçede a harfinin şapka ile inceltilmesi bilgisayar klavyesinde nasıl oluyor?Açıklarsanız çok sevinceğim.

Bunu ben de merak ediyorum.
Old 19-02-2009, 17:32   #3
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Gamze Dülger
Cezaı^^ şartı ( ) yani ceza-i şart olmayanı hangi kısayol ile yazıyorsunuz?

Ben bunu dilekçelerimde bir türlü yazamıyorum.Aynen rüzga^rı yazamadığım gibi...

Kusura bakmayın ama gerçekten merak ediyorum.Türkçede a harfinin şapka ile inceltilmesi bilgisayar klavyesinde nasıl oluyor?Açıklarsanız çok sevineceğim.

Saygılarımla
benim klavyeme göre;
önce ctrl ile birlikte "3"e basıp sonra "i"ye basınca oluyor
Old 19-02-2009, 17:54   #4
Gamze Dülger

Alıntı:
Yazan Adli Tip
benim klavyeme göre;

Yaptım...
Bende google çıkıyor

Sayın arbıtrator ,
Bekliyoruz,bekleyeceğiz....
Old 19-02-2009, 17:56   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Adli Tip
benim klavyeme göre;

Ben yanlışlıkla bir kere şapkalı a yapmıştım.
Old 19-02-2009, 18:04   #6
Engin Özoğul

shift ve 3'e(shift+3'e basın diyecektim ama Suat Abi rakamların yer aldığı sağ taraftaki toplama işaretine de bastığı için "+" yerine "ve" demeyi uygun buldum ) aynı anda basın ardından bırakın. Sonra i 'ye basın işte size = î
sûat
şêhpêr
sâim
Old 19-02-2009, 18:37   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
shift ve 3'e(shift+3'e basın diyecektim ama Suat Abi rakamların yer aldığı sağ taraftaki toplama işaretine de bastığı için "+" yerine "ve" demeyi uygun buldum ) aynı anda basın ardından bırakın. Sonra i 'ye basın işte size = î
sûat
şêhpêr
sâim

"v" harfine mi "ve" kelimesi yazıp ona mı basacağız?
Old 19-02-2009, 20:16   #8
Av. Bülent Sabri Akpunar

"Araçlar"dan "yazım ve dilbilgisi"ne girerseniz (ki bence dilekçeyi yazdıktan sonra girin, mutlaka birkaç hata buluyor) otomatik olarak örneğin vekaletnamedeki vb. "a" lara şapka eklenebiliyor.
Old 20-02-2009, 16:56   #9
Gamze Dülger

En az beş denemeden sonra oldu.

Teşekkürler.

Başka kısa yollarla ilgili bilgim yok.
Mesela tüm satır yanlışlıkla büyük harf yazılmışsa tek tuşla nasıl küçük oluyor?
Sadece belli bölüme kadar yazı tek tuşla nasıl siliniyor?
Ben mesleğin ilk yıllarında daktilo kullandım.
Yine bilgisiyara geçtiğimde bilgisiyarı dahi daktilo olarak kullandım.
Galiba hala da öyle...........

Bunları nerden ve nasıl bulacağımı bilmiyorum.Bilenler bilemeyenlere gösterir mi ?
Old 20-02-2009, 17:01   #10
Gamze Dülger

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
sûat
şêhpêr
sâim

Bende uzun süre öyle yaptım.
Üstelik bunda bir kusurum da yok.
Öyle yazıyordu.. Shift+3
Bu başka nasıl anlaşılır ki!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi