Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aile ici siddet ne olur duyun beni

Konuyu Kilitleyin
Old 11-11-2012, 19:52   #1
Konuk

Varsayılan aile ici siddet ne olur duyun beni

sayin avukatlar esim beni darp etti ceza mahkemesine cikacagiz ancak barismak istiyoruz ben mahkemede sikayetci degilim demek istiyorum ama mahkemede de sucu sabitlensin istiyorum yani benimle barismak icin sikayetimi geri almami istiyor bir yandan da beni darp etmedigini zaten sikayet etsm de mahkemenin aleyhime sonuclanacagini soyluyor aklinca beni kandiriyor ben de sucu sabitlensin ama ceza almasin istiyorum yani hakimin oglum elimdeki verilere gore sen suclusun ancak esin sikayetci olmadigi icin ceza almiyosun gibi bi karar olmasini istiyorum umarim anlatabilmisimdir cunku ben hakliyim dacvada da bu cjkacak ama ben sikayetciyim dersem degil mi yoks dacva dusuyor mu ben sikayetci degilim demek ama davanin da dusmemesini istiyorum ne yapmaliyim sadece para cezasini alsin ama ben sikayetci olmadigim icin odemesin
Old 12-11-2012, 00:16   #2
carlito

Artık şikayetçi değilim deseniz dahi dava düşmez..sikayete bağlı bir suc değildir..
Old 12-11-2012, 08:20   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Meslektaşımın da dediği gibi yaralama suçlarında eğer mağdur,sanığın eşi ,çocuğu vb ise şikayete bağlı olmaksızın ceza yargılaması yapılacak ve ayrıca verilecek ceza da arttırılacaktır.

Yasayapıcı eviçi şiddet sonrasında mağdurların şikayetten vazgeçilmesi için zorlanacağını öngörmüş ve vazgeçmeyi bir sezasızlık olmaktan çıkarmıştır.

Ceza yargılaması sonucunda eylem sabit olup ceza tayin edildiğinde,bu cezanın seçenek yaptırımlara çevirlip çevrilmeyeceğini hakim takdir edecektir.Duruma göre; erteleme,adli para cezası,hükmün açıklanmansının geri bırakılması gibi seçenekler değerlendirilecektir.

Hatırlatalım ki yargılama sonucu adli para cezası kararı verilecek olur ise bu para şikayetçiye değil,devlete ödenecektir.Erteleme kararı yoksa paranın ödenmemesini isteme hakkı şikayetçiye tanınmamıştır.

Ayrıca,ceza yargılamasının sanığı şiddet uygulayan eşinizdir.Ceza verilecek olur ise sanık lehine uygulama isteme eşinizin ilgilenmesi gereken bir alandır.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi