Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

2.sınıf borçlar hukuku

Yanıt
Old 09-01-2008, 00:22   #1
orbayc

Varsayılan 2.sınıf borçlar hukuku

Final dönemi yaklaştı ve ben ne yaptıysam ne ettiysem şu Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersinii kavrayabilmiş değilim..Fikret Eren'in kitabını kullanıyorum fakat bana çok karışık ve ayrıntılı geldi okuduğumu anlayamıyorum.Acaba özet geçen,olayı pratiklerle anlatan bir kitap önerecek olan var mı?
Old 14-01-2008, 01:53   #2
EmRh+

Hangi üniversitedesin ve hocanız sizden sınavda ne istiyor bilmiyorum ama
borçlar hukuku konusunda Ahmet Kılıçoğlunun kitabı faydalı olabilir
Old 19-01-2008, 19:21   #3
Av.Didem Kutlu

Kemal Oğuzman'nın kitabını kullanıyorum(istanbul hukuk),biraz kalın bir kitap ancak konuları çok iyi açıklıyor,faydası olabilir
Old 20-01-2008, 21:51   #4
Av. Seda Üstün Tuğ

bizde fikret eren'in kitabını kullanıyoruz.onu taşımak bile eziyetken okumak işkence haline geliyor zaten..safa reisoğlu'nun borçlar hukuku genel hükümler kitabını takip edebilrsiniz.. o daha özet ve anlaşılabilir..en azından o kitabı okuduktan sonra fikret eren'inkine geçerseniz zorlanmazsınız..
Old 20-01-2008, 23:29   #5
melis aksu

Ben vizeye oğuzman ın kitabından çalışmıştım.Kitap mezun olduktan sonra çok faydalı olsada ilk okurken çok ayrıntılı olduğu için konuyu dağıtıyor ve ana hatlarını kavramayı engelliyor.Safa Reisoğlu nun kitabından çalışmanızı öneririm.İşinizi görecektir.Fakat mesleği icra etmeye başladığınızda daha kapsamlı bir kitap edinmek şart diye düşünüyorum.
Old 21-01-2008, 21:34   #6
adalet tanrıçası

Olumlu Ahmet Kılıçoğlu

Arkadaşlar ben de Ahmet Kılıçoğlu'nun kitabını öneriyorum.Anlaşılır ve bence diğerlerine göre daha nitelikli bir kitap...
Old 01-02-2008, 02:52   #7
orbayc

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Sınavlarımız pratikler üzerinden oluyor yani hoca bir olay veriyor, biz bu olayı çözümlüyoruz. Bu yüzden bana bol örnekli bir kitap lazım. Fikret Eren'in kitabını okurken o kadar alt başlığa ayrılıyor ki kendimi sızmış bir şekilde buluyorum.
Old 23-03-2008, 12:56   #9
aslıhankart

merhabalar, benim önereceğim kitap da Ahmet Kılıçoğlu'nun kitabıdır.Anlaşılır ve örnekli, aynı zamanda yer yer İsviçre ve Alman doktrininden de bilgiler veren bir kitaptır.Dili anlaşılırdır.Ayrıca yine yan kaynak olarak, Ahmet Kılıçoğlu'nun medeni hukuk pratik kitabı da güzel bir kitaptır.Borçlar hukuku örneklerini de içerir.
Kolay gelsin...
Old 06-04-2008, 11:40   #10
uye23620

başlığı görünce bir anımı anlatmak istedim.. konu tabiki borçlar hukuku genel..Okula pek devam etmeyen bir öğrenciydim (tavsiye etmem kesinlikle meslekte zorluğunu çekiyorsunuz)Borçlar Genel vizesi var yarın ben oturdum akşam19 civarı ders çalışmaya başladım sınavda yarın 11 de, 250. sayfaya kadar sorumlu olduğumuzu biliyorum.o zaman yurtta kalıyorum Çalışma odasında çalıştım aralıksız saat 24 oldu mola verim biraz birşeyler yiyim dedim. 120. sayfaya kadar gelmiştim yani bir kaç ünite bitirdim. Çalışma salonundan çıkarken arkadaşa nerelere çalıştığını ne kadar kaldığını falan sordum oda söyledi.20-30 sayfası kalmış. bende dedim 120 sayfaya yeni geldim.. gülmeye başladı. Niye gülüyon dedim ya metin zaten ordan başlıyo dedi halimi düşünün artık..bende moral sıfır. sınav saatine kadar bir kere okudum ve 62 almıştım. herkese başarılar diliyorum. (sorumlu olduğunuz yerleri sormayı unutmayın
Old 06-04-2008, 16:48   #11
üye9934

tek bir kitap önerebilirim çünkü ben 3 yıldır onun kitapları ile çalışıp sınavlara giriyorum ve sorun yok :Kemal oğuzman
Old 06-04-2008, 18:22   #12
Av.Mürsel SARI

Ahmet Kılıçoğlu'nun pratik şeklindeki kitabı pratik becerisini artırdığı için, meslek sonrası olayları kavramaya ve hangi yolun takip edilmesi şeklinde artı da katıyor.Başarılar.
Old 07-04-2008, 09:43   #13
ozlemdurucan

Alıntı:
Yazan yaşamak direnmektir
tek bir kitap önerebilirim çünkü ben 3 yıldır onun kitapları ile çalışıp sınavlara giriyorum ve sorun yok :Kemal oğuzman

aynen kesinlikle kemal oğuzman
Old 07-04-2008, 17:06   #14
Av.Mürsel SARI

Bu konunun edinilmiş tecrübelerin sonrakilere aktarımı diye dikkate değer olduğundan (naçizane) yazdım. Kaale alınıp alınmacağı bu istemi olan arkadaşa bırakıyorum.
Kesinlik iddiam olmadı olmayacakta.
Old 16-07-2008, 19:00   #15
bilgegirgin

Fikret Eren'in kitabından ilk 100 sayfa özet çıkardım ve sonra bir an durdum ve başımın döndüğünü hissettim fakat şu önemli 1.hoca hangi kitabı takip ediyor? 2.nasıl bir anlatım sitili arıyorsunuz?Fikret Eren'in kitabı ayrıntılıdır diğer kitaplardan ve anlaşılması biraz güçtür,ben o kitaptan çalışmak zorunda kaldım sınav için maalesef ve bayağ bir çaba harcadım hala harcıyorum :S
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi