Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukukla İlgili Güncel Dergiler

Yanıt
Old 24-04-2002, 08:51   #1
selcukalagoz

Mutsuz Hukukla İlgili Güncel Dergiler

Hukuki formatı olan,güncel,kapsamlı,kaliteli hukuk dergileri çıkartılıyor mu?Çıkartılıyorsa hangi sıklıkta ve nerede bulabiliriz?(ist. ve dışında).Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.
Old 24-04-2002, 21:56   #2
glossator

Merhaba,
Yargıtay Yayın İşleri Müdürlüğü tarafından çıkartılan Yargıtay Dergisi (yılda 3 veya 4 adet), Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan Adalet Dergisi, Türkiye Barolar Birliği Dergisi, değişik barolara ait Baro Dergileri, ilk aklıma gelenler.
saygılarımla.
Old 29-04-2002, 12:05   #3
metin karadag

Neşeli AÇIK SAYFA Dergisi çıkmıyor mu?

Hukuçu olmayanların da izleyebildiği dergi AÇIK SAYFA artık çıkmıyor mu?

Çünkü hukukçuların anlayabildiği ya da hukukçuların birbirini anlamasında yardımcı olan dergilerin yanısıra;

toplumun yaşam kendi ilişkileri ile hukuk üretme kültürü arasındaki bağlarında güçlü ve aktif oluşu;

hukuk inanan toplumun ortaya çıkması ve onun hizmetinde olan ve hukukun üstünlüğüne uyan devletinin oluşmasında çok büyük katkısı vardır diye düşünüldüğüne inanıyorum.

Bir yurttaş olarak bizleri dergisiz yani bilgisiz ve ilgisiz bırakmayanlardan bunu bir kez daha ısrarla talep ediyor ve teşekkür ediyorum.

Bizlerin/toplumun hukuk talep etme kalitesini geliştirecek olanda yine hukukçuların bu konuda yol açıcı davranışları olacaktır.

Sevgi ve Saygılarımla
Metin Karadağ
Old 27-07-2006, 09:42   #4
pia

Güncel Hukuk dergisini kesinlikle tavsiye ederim, her sayıda güncel konular işleniyor ve çok değerli öğretim üyeleri bu konularda görüşlerini bildiriyorlar. Hem de kitap kalınlığında makalelerden falan oluşmuyor,dili nispeten anlaşılır, gündemdeki konularda bilgi edinmek için çok iyi bir dergi.Güncel Hukuk Dergisi'nin bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz,
http://www.guncelhukuk.com.tr/dergi/

Bir de Yeni Hukuk diye bir dergi çıktı, ben hiç almadım ama kapağını inceledim(almamamın sebebi de bu zaten hukuku daha eğlenceli hale gtirmek için biraz magazinsel malzemeler kullanılmış gibi geldi,mesela benim incelediğim sayıda Gamze Özçelik olayının hukuki boyutu inceleniyordu,ama dediğim gibi hiç almadım.
Old 16-08-2006, 17:42   #5
HPD

Varsayılan hukuk dergisi

Merhaba,

Hukuki Perspektifler Dergisi aradığınız bir dergi gibi duruyor. Akademik, hakemli hem de güncel...
Old 12-06-2007, 14:32   #6
juris-tr

Gönül ister ki, Türkiye'de hukuk dergileri haftalık yayınlansın! Ama şimdilik mümkün değil.

Bence Legal Hukuk Dergileri de unutulmamalı. Legal Yayıncılık, Türk hukuk yayıncılığına önemli yeni ve güçlü bir nefes getirdi. Özellikle iş hukuku alanında yayınladığı kitaplar ve düzenlendiği konferanslarla adını duyurmaya başlayan Legal Yayıncılık, çıkardığı dergilerle Türk hukuk sistemine büyük hizmet ediyor.

Dergilerin listesine http://www.legalkitap.com.tr/urun_dergiler.asp linkinden ulaşabilirsiniz.

Belirtmem gerekir ki, Legal'de çalışmıyorum . Bununla birlikte, her haftasonu Kadıköy'deki merkezlerine gitmeyi, masalara kitapları, dergileri yığıp saatlerce okumayı ve samimi, sıcakkanlı çalışanlarıyla sohbet etmeyi çok seviyorum. İstanbul'da yaşayan hukukçular bu hukuk cennetini en kısa zamanda keşfe çıkmalılar.
Old 03-07-2007, 22:49   #7
durmuscevlan

Arkadaşlar AUHF dergilerini* ihmal etmemek gerekir. http://auhf.ankara.edu.tr den bu dergilere ücretsiz ulaşabilirsiniz...

----

*Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi'nin 1943 yılından günümüze kadar yayınlanmış olan sayıları dijital ortama aktarılarak İnternet üzerinden araştırmacıların erişimine açılmıştır yeni dergiler siteye eklenecektir.
Old 07-07-2007, 10:28   #8
bilal_deu

ben kesinlikle Legal Hukuk Dergisini tavsiye ederim. Gerek Yayın Kurulu, gerek Danışma Kurulu en seçkin hocalardan oluşmaktadır. Ayrıca Legal Hukuk Dergisi'nin ayrı ayrı alanlarda dergi çıkarması, istediğiniz alandaki konulara daha rahat ulaşmanızı ve daha kaliteli akademik çalışmalarla karşılaşmanızı sağlar.
Özellikle Legal Medenî Usûl ve İcra ve İflâs Hukuku Dergisi, Legal Fikri ve Sınai Haklar Dergisi, Legal İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Dergisi... çok iyi bu konuda.
Old 08-07-2007, 08:40   #9
Av.Didem Kutlu

benimde okuduğum bir dergi 'GÜNCEL HUKUK'var.güncel sorunlara çözüm bulmaya çalışıp,hukuki boyutu incelemektedir olayların.bir de istanbul hukukun kendi kulüp dergileri var ama bizim fakültede bunlar dağıtılmaktadır...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi